Filozofia twórcza producentów kosmetyków naturalnych

1 2 160

Obecnie trwa swoisty renesans kosmetyków naturalnych. Klientki coraz częściej bowiem przywiązują wagę do ich niemalże manufakturowej produkcji i świadomie rezygnują z agresywnej chemii laboratoryjnej na rzecz naturalnych właściwości każdego ze składników jako najzdrowszych dla skóry i włosów.

Kosmetyki naturalne

Producenci kosmetyków naturalnych dbają przede wszystkim o to, by w pełni wykorzystywać ludzką wiedzę i wielowiekowe doświadczenia w zakresie kosmetyki naturalnej, ziołolecznictwa oraz znajomości określonych właściwości występujących w przyrodzie substancji. Dzięki temu powstają produkty o skutecznym i potwierdzonym zadowoleniem klientów działaniu, które jednocześnie są po prostu najzdrowsze, bo naturalne. Takich kosmetyków mogą więc używać osoby o bardzo niskiej tolerancji na chemiczne składniki, alergicy, czy cierpiący na nadwrażliwość skóry, a także wszyscy ci, którym zależy na pielęgnacji opartej na naturze.

Nie od dziś wiadomo bowiem, że rozwój nauki doprowadza do coraz większej izolacji człowieka od przyrody: dzięki temu można zapobiegać epidemiom, zwalczać nieuleczalne dotąd choroby, wyglądać coraz lepiej i żyć dłużej. Z drugiej jednak strony taka ingerencja człowieka w świat ma swoją ciemną stronę. Zbyt agresywna chemia w długiej perspektywie zwalczając jeden problem, wywołuje jednocześnie drugi i sprawia, iż organizm człowieka zbyt się od niej uzależnia i traci naturalną zdolność do obrony przed zewnętrznymi zagrożeniami. Dlatego celem producentów kosmetyków naturalnych stają się: redukcja przykrych i uporczywych dolegliwości skórnych oraz naturalna pielęgnacja, które jednocześnie będą jak najmniej ingerować w przyrodzone mechanizmy obronne skóry, raczej ją wspierając niż agresywnie zmieniając.

Natura górą

Elfa Pharm jako producent kosmetyków jest właśnie świetnym przykładem takiej polityki. Stworzone przez specjalistów firmy marki kosmetyków naturalnych w sposób skuteczny pielęgnują ciało i włosy dzięki właściwościom zawartych w nich substancji, nie zmieniając jednocześnie w sposób szkodliwy dla organizmu fizjologii skóry i procesów w niej zachodzących.

1 Komentarz
  1. Kropeczka Użytkownicy mówią:

    Ślepy pęd we wszystko co naturalne jest trochę mylący. Świat jest bardziej skomplikowany a wyraz NATURALNY niestety nie jest synonimem wyrazu LEPSZY

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.