Folia stretch – rodzaje i zastosowanie

Folia stretch to niezwykle przydatny produkt, jeśli chodzi o zabezpieczenie towarów, a także pomoc przy różnych działaniach o charakterze domowym. Z każdym jej zastosowaniem odkryć można coraz więcej zalet. Przekonaj się, że warto korzystać z folii stretch nie tylko w miejscu pracy, ale również w domu!

Folia stretch – rozciągliwa i elastyczna

Folia stretch to produkt doskonale znany wszystkim pracownikom sklepów internetowych oraz kurierom z nimi współpracującym. Dlaczego? Przecież każda większa przesyłka przed skierowaniem do samochodu dostawczego musi zostać odpowiednio zabezpieczona.

Ochronie służy właśnie folia stretch, dzięki której przygotowany pakunek nie rozpada się i wszystko tworzy jedną zwartą całość. Ze względu na wysoki poziom elastyczności i rozciągliwości folia stretch świetnie sprawdza się przy pracach na halach magazynowych i produkcyjnych. Gdy pracownik kończy ładowanie palety, musi czymś zabezpieczyć całą tę piramidę, aby kartony z produktami nie rozpadały się na boki.

Trzeba zatem zastosować folię stretch i od samego dołu owinąć nią ciasno całą paletę. Charakterystyczna kleistość materiału sprawia, że każda warstwa folii przy kolejnych ciasno nagromadzonych poziomach coraz mocniej otacza zawartość palety, stanowiąc dla niej idealną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Folia stretch – różne rodzaje

Wyróżniamy wiele rodzajów folii stretch. W branży handlowej, w sklepach internetowych, itd. najczęściej wykorzystywana jest klasyczna, przezroczysta folia. Ma ona także bogate zastosowanie w przemyśle spożywczym, np.. w zakładach masarskich, przetwórstwa żywności, fabrykach produkujących żywność przetworzoną na szeroką skalę. Folia stretch idealnie chroni każdy rodzaj żywności. Dzięki niej możemy na jednej półce w lodówce przechowywać mięso, ryby lub desery. Dzięki zastosowanej ochronie zapachy jedzenia nie przenikają się i wszystko smakuje tak jak powinno – w pełni naturalnie.

Kolorowa folia stretch z kolei może nam posłużyć w bardziej domowych warunkach, gdy np. chcemy zasłonić okna na czas malowania mieszkania lub ochronić podłogę przed nadmiarem kapiącej farby. Folia stretch okazuje się być także niezawodna w sytuacjach, gdy niekoniecznie mamy ochotę przenosić ciężkie meble i szukamy szybkiego sposobu na ich skuteczne ocalenie przed remontowymi zabrudzeniami.

Wysokiej jakości folię stretch znajdziesz na stronie https://neopak.pl/folie/folia-stretch.

Kreatywne zastosowanie folii stretch

Z racji tego, że folia stretch wykonana jest z charakterystycznego polietylenu, może być wykorzystywana na wiele kreatywnych sposobów także w ramach recyklingu, czyli ponownego zastosowania elementów, które na pierwszy rzut oka zawsze trafiały na śmietnik.

Z folii stretch, jako materiału niezwykle plastycznego i podatnego na działanie ludzkich rąk, stworzyć można wiele ciekawych form, wchodzących w skład np. scenografii, stanowiących rodzaj rzeźby czy innego produktu artystycznego. Wysoka świadomość na temat zagadnień dotyczących ekologii sprawiła, że dziś społeczeństwo z większym namysłem korzysta z folii wszelkiego rodzaju.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *