Gencjana na włosy – jak pofarbować włosy? Krok po kroku

Z pewnością wiele osób, w szczególności kobiet zna ten problem, gdy w sklepie znajduje ten jeden, piękny ton blondu, który w idealny sposób zgrywać się będzie z tonacją twarzy i kolorem oczu. Nie pozostaje nic innego, jak dokonać zakupu, wysłać wiadomość do kumpeli z prośbą i pomoc w farbowaniu włosów i w podskokach, pełną nadziei udać się do domu. A tam można już przystąpić do samego farbowania. I nagle, po wszystkim, jak mydlana bańka, pęka obrazem, w którym to blond włosy miały chłodny odcień. Co prawda jest wyraźny, ale spomiędzy tych chłodów przebijają zielonkawe i rudawe tony. A przecież nie o to chodziło. Wtedy rodzi się pytanie: co robić, jejku, co mam teraz zrobić?

Gencjana na włosy – czy warto jej używać?

Gencjana na włosy inaczej nazywana również fioletem gencjanowym to must have każdej kobiety, która pragnie uzyskać piękny ton blond włosów. Tak naprawdę jest to nic innego, jak produkt pielęgnacyjny. Może być użytkowane na różne sposoby. Jednym z nich jest maska z gencjaną. Wystarczy dodać kropel gencjany do maski, którą używa się na co dzień, by mieć pewność, że w odpowiedni sposób pielęgnuje się włosy. Jednocześnie, gencjana pozwoli na to, by pozbyć się niechcianego, rudawego bądź żółtawego odcienia. Z pewnością jest to preparat godny polecenia. Jak się okazuje, nie tylko Paniom o blond włosach.

Jak działa Gencjana na różne rodzaje włosów?

Fiolet gencjanowy jest bardzo dobrze znany Paniom o blond włosach. Wszystko dlatego, iż stosowanie gencjany pozwala na uzyskanie pięknego, platynowego koloru. Jest to także jeden z najmodniejszych kolorów. Łączy w sobie elegancję, prostotę, a także pewność siebie. Dlatego, aby uniknąć rudawego, a nawet zielonkawego odcienia włosów, który czasem pojawia się po farbowaniu, gencjana to najlepszy sposób, by to osiągnąć.

Gencjana na włosy brązowe również pomoże w uzyskaniu konkretnego efektu. W tym przypadku można przede wszystkim liczyć na ochłodzenie barwy włosów. W przypadku włosów brązowych często pojawiają się również odcienie, które wpadają w rdzawy, miedziany, a nawet rudy kolor. Jeśli ktoś chce ujednolicić kolor włosów, może to zrobić przy pomocy gencjany.

Rude włosy są bardzo podatne na działanie promieni UV. Latem często pojawiają się na nich żółtawe refleksy. Jednocześnie rudy włos jest bardziej podatny na wysuszanie. Dlatego, aby zapewnić włosom odpowiednią pielęgnację, ale również pozbyć się żółtawych odcieni, warto stosować gencjanę. W tym przypadku rozwór najlepiej dodać do maski na włosy, która również odpowiada za ich nawilżenie.

Płukanka z gencjany najlepiej sprawdza się u osób z blond włosami. W przypadku włosów siwych, które utraciły pigment, mają też większą tendencję do wysuszania, gencjana może w uzyskaniu jasnej poświaty i jednolitej szarości włosów. Warto dodać kilka kropel roztworu do szamponu, który stosuje się także jako środek nawilżający do włosów.

Kolor włosów a farbowanie gencjaną – jakie daje efekty?

Tak naprawdę stosowanie gencjany wiąże się z jednym, konkretnym efektem – ochłodzeniem koloru włosów. Co prawda finalny efekt, nieco różni się w zależności od tego, na jakim kolorze włosów użyje się gencjany.

Najczęściej roztwór ten zaleca się osobom o blond włosach lub rudych. Wszystko dlatego, że w przypadku blondu pojawiają się odcienie rudawe, żółtawe, czy inne, cieplejsze tony. Natomiast fiolet gencjanowy pomaga uzyskać chłodny odcień w tonacjach platyny.

W przypadku rudych włosów również często widoczne są żółtawe przejaśnienia, które gencjana pozwala zniwelować. Gencjana na włosy brązowe także pozwala na ich ochłodzenie. Dzięki temu zyskują ciemniejszy, bardziej głęboki, a nawet hipnotyzujący kolor.

Jak farbować włosy gencjaną?

Tak naprawdę nie do końca można mówić tutaj o farbowaniu. Gencjana to roztwór, który w niewielkiej ilości dodaje się do maseczki, czy szamponu. Często wystarczy kilka kropel. Tak przygotowany kosmetyk można stosować niemal codziennie. Już po pierwszym myciu włosy zmieniają swój odcień. Natomiast regularnie stosowanie szamponu z roztworem pozwala na ochłodzenie koloru włosów gencjaną.

Jeśli ktoś dotychczas nie próbował tego roztworu i nie testować go z innymi kosmetykami, warto rozpocząć od dodania jednej kropli. W końcu jest to fiolet gencjanowy, jego zbyt duża ilość może tak naprawdę przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Ilość gencjany, która potrzeba jest do ochłodzenia włosów, zależy również od specyfiki danego koloru. Tak naprawdę więcej roztworu można użyć w przypadku włosów blond, czy rudych, niż ciemnych lub siwych.

Gencjana na włosy – gdzie kupić?

Piochtanina na włosy to również jedna z nazw gencjany czy fioletu gencjanowego. Warto pamiętać o tym, gdy będzie kupować produkt. Tak naprawdę roztwór ten jest bardzo popularny i ogólnodostępny. Czasem okazuje się, że ktoś po prostu nie miał okazji jeszcze o nim usłyszeć. Sam roztwór można zakupić w wielu aptekach, zarówno stacjonarnie, jak również on-line. Może okazać się również, że poszczególne zakłady fryzjerskie oferują możliwość zakupu tego środka.

Autor: Jakub Tomkiewicz, Redaktor Naczelny portalu BlogKobiet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *