Golenie czy depilacja pach – co lepsze?

Usuwanie zbędnego owłosienia jest ważnym elementem na pielęgnacyjnej mapie wielu kobiet. Nic dziwnego. Jedwabiście gładka skóra stanowi bowiem synonim kobiecości i dbałości o siebie. Z jakich zatem form depilacji pach można skorzystać? Czy pozostaje wyłącznie maszynka?

Czy tylko maszynka?

Wiele kobiet bez namysłu sięga po maszynkę do golenia, uważając że jest to dla nich najlepszy sposób na depilację pach. Nic bardziej mylnego! Rynek kosmetyczny obfituje w wiele innych metod, które nie dość, że wykazują się większą skutecznością to jeszcze pozwalają uzyskać bardziej satysfakcjonujące efekty. Usuwanie zbędnego owłosienia tradycyjną maszynką do golenia, choć tanie, proste i szybkie, to jednak nie pozwala cieszyć się gładką skórą na dłużej. Zgolone włoski odrastają po kilku dniach, w związku z czym depilację należy powtarzać. Warto zatem sięgnąć po inne, bardziej skuteczne metody depilacji pach.

Depilacja pach systemem Lycon

W poszukiwaniu trwałych i jednocześnie bardziej komfortowych w stosowaniu metod usuwania włosków, na uwagę zasługuje zabieg z użyciem wosku marki Lycon, który zjednał już rzesze zadowolonych klientek. Istotę działania opiera na rewolucyjnej technice bezpaskowej, bazującej przede wszystkim na niskiej temperaturze topnienia. Nie dość, że taka depilacja pach nie powoduje podrażnień, w związku z czym może być używana przy skórze wrażliwej to dodatkowo wykazuje się skutecznością podczas usuwania nawet bardzo krótkich włosków!

Czy są jakieś przeciwwskazania do jej zastosowania?

Depilacja pach systemem Lycon, jak każdy inny zabieg, niesie za sobą pewne przeciwwskazania. Do najważniejszych z nich można zaliczyć zakażenia wirusowe (opryszczka), bakteryjne i grzybicze, uczulenia na składniki stosowanych preparatów, terapię retinoidami (do sześciu miesięcy od zakończenia leczenia), a także uszkodzenia na skórze, świeże blizny i opaleniznę. Depilacja pach systemem Lycon nie powinna mieć miejsca także w przypadku wcześniejszej eksfoliacji peelingami chemicznymi czy po mechanicznym złuszczaniu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg usuwania zbędnego owłosienia z okolicy pach, jak każdy inny, poprzedza dokładna dezynfekcja skóry. Następnie aplikowana jest oliwka, której zadaniem jest redukcja bólu oraz ochrona przed podrażnieniami. Dopiero tak przygotowany obszar zabiegowy poddawany jest depilacji pach – https://odnovapoznan.pl/depilacja-pach. Na koniec po raz kolejny dezynfekuje się skórę (opcjonalnie nakłada się środek zapobiegający wrastaniu włosków) oraz aplikuje się preparat łagodzący. Gdzie można wykonać taki zabieg? Jednym z polecanych, w których obok wysokiej jakości świadczonych usług można liczyć na miłą atmosferę jest salon od.NOVA mieszczący się w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *