Henna pudrowa w domu – jak ją zrobić?

Odpowiednia stylizacja brwi to ważny element codziennego wyglądu. Wiadomo jednak, iż szereg czynności higienicznych i kosmetycznych, które wykonuje się każdego dnia, bywa czasochłonny. A niejednokrotnie trzeba znaleźć czas także na inne czynności, jak pomoc mężowi w znalezieniu dwóch, tych samych skarpetek, czy dzieciom w przygotowaniu śniadania do szkoły, a w tym wszystkim mieć jeszcze czas na makijaż? Byłoby cudownie, ale nie każdy lubi zrywać się z łóżka skoro świt. Dlatego coraz częściej kobiety decydują się na stylizacje, których efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. Jednym z nich jest henna pudrowa w domu. Jak zrobić hennę pudrową i czym właściwie jest?

Henna pudrowa w domu – jak ją zrobić?

Od pewnego czasu widać coraz mocniejszy powrót kosmetyków do prostego, naturalnego składu, który pozwala również na odpowiednią pielęgnację skóry, czy włosów. Moc składników odżywczych w pozytywny sposób wpływa na kondycję cery, odżywia włosy, aż po same cebulki, a jednocześnie, jak ma to miejsce w przypadku włosków brwi, pozwala również na ich zafarbowanie. W końcu wyraziste, podkreślone w odpowiedni sposób brwi, to doskonały element wyglądu. Dlatego henna pudrowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują sposobu na to, by na dłuższy czas nadać swoim brwiom nowego, mocniejszego wyglądu.

Henna bazuje na naturalnych, roślinnych składnikach. Samo przygotowanie barwnika jest bardzo proste. Hennę pudrową można zakupić w każdej drogerii. W celu uzyskania gotowej farby należy podążać za instrukcjami, które są podane na opakowaniu. Najczęściej środek miesza się z wodą do momentu uzyskania jednolitej masy, którą następnie należy nałożyć na brwi.

Henna pudrowa – co to jest?

Hennę pudrową pozyskuje się z rośliny nazywanej lawsonia. Pozwala na skuteczne zabarwienie zarówno włosków brwi, jak również samej skóry, co sprawia, iż finalnie brwi prezentują się w sposób o wiele bardziej wyrazisty. Istotne jest, iż henna bogata jest w minerały i witaminy, które pozwalają na odpowiednie odżywienie brwi oraz ich wzmocnienie. Tym samym jest to zabieg nie tylko estetyczny, ale również pielęgnacyjny, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Zarówno na jego przeprowadzenie w salonie kosmetycznym, jak również samodzielne wykonanie w domu.

Jak wykonać hennę pudrową w domu? Krok po kroku

Jeśli chcesz uzyskać wyrazisty kolor brwi na pewno zainteresuje się henna pudrowa. Jak zrobić w domu samodzielnie barwienie brwi? Czy jest to zabieg czasochłonny i wymaga specjalnego doświadczenia? Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wykonanie henny pudrowej w domu, czy profesjonalnym salonie, jeśli to Twój pierwszy kontakt z tym preparatem, niezbędny okaże się test alergiczny. Chociaż henna bazuje na naturalnych składnikach, istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej. Dlatego, najlepiej na 48h przed planowanym zabiegiem, należy nałożyć niewielką ilość henny na skórę, na przykład za uchem. Jeśli w ciągu 48h nie wystąpi reakcja alergiczna, spokojnie możesz w ten sposób przeprowadzić zabieg farbowania włosków brwi.

  • Pierwszym krokiem jest dokładne umycie twarzy, szczególnie skóry w okolicach brwi, jak również dokładne rozczesanie włosków. To sprawi, iż henna pudrowa głębiej wchłonie we włoski, co przełoży się na intensywniejszy, trwalszy oraz równomierny efekt

  • Następnie można przygotować gotową masę poprzez zmieszanie henny pudrowej z wodą. Istotne jest, aby uzyskać jednolitą konsystencję, w której nie ma żadnych grudek

  • Warto mieć pod ręką kredkę do brwi. Pozwoli w precyzyjny sposób narysować kontur idealnego kształtu brwi, który ułatwi także późniejsze nakładanie henny.

  • Warto skorzystać także ze specjalnej pasy, którą nakłada się wokół brwi, a przede wszystkim obrysu ich kształtu, by uniknąć zabarwienia skóry poza konturem brwi

  • Jeśli interesuje się wyłącznie delikatny efekt, na początek możesz nałożyć tylko jedną warstwę henny i odczekać około 10 minut a następnie zmyć hennę używając do tego mokrego wacika

  • Jeśli masz ciemniejsze włosy i również pragniesz, by kolor Twoich brwi był mocny i intensywny, po nałożeniu pierwszej warstwy odczekaj 20 minut, a następnie nałóż drugą warstwę i odczekaj dodatkowo 10 minut. Następnie zmyj hennę używając mokrego wacika higienicznego

  • Ostatnim krokiem jest regulacja włosów brwi, które znajdują się poza konturem

I gotowe. Możesz cieszyć się nowym, wyrazistym kolorem swoich brwi. Efekt utrzymuje się przez kilka tygodni, ale sporo zależy od jego wyjściowego poziomu nasycenia.

W domu czy w salonie?

Sporo zależy od tego, na ile masz chęci na samodzielne wykonanie stylizacji brwi. Bez wątpienia w salonie możesz liczyć na geometrię brwi, co oznacza, że kosmetyczka w precyzyjny sposób określi kontur brwi na podstawie rysów twarzy, by finalnie efekt jak najlepiej komponował się z charakterem twarzy. Dodatkowo, wizyta w salonie może być po prostu relaksująca. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by stylizację przeprowadzić samodzielnie, czy wspólnie z koleżanką.

Brwi po hennie pudrowej – jak o nie zadbać?

Z uwagi, iż henna pudrowa co prawda odżywia brwi, ale jednocześnie może prowadzić do wysuszenia skóry, istotnym elementem pielęgnacji będzie jej odpowiednie nawilżenie. W tym celu warto zastosować olejek arganowy lub krem nawilżający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *