Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to ostatnio dość popularna metoda na dietę. Pudełkowa, ponieważ w pudełkach, pod wybrany adres mamy dostarczane posiłki na cały dzień.

Na taką dietę decydują się często osoby, które chcą jeść zdrowo, mieć zbilansowaną dietę, ale nie mają odpowiednio dużo czasu by samemu przygotowywać posiłki. Nie da się również ukryć, że nie jest to tanie przedsięwzięcie, więc nie każdy zdecyduje się na taki sposób na dietę. 

Dieta pudełkowa – na czym polega?

W ofertach firm cateringu dietetycznego mamy do wyboru różne oferty. Najczęściej jest to dieta podstawowa, czyli optymalna, zróżnicowana, urozmaicona. Jest to dieta, dla osób, które chcą skorzystać z diety pudełkowej, nie dlatego, aby schudnąć, tylko po to, aby utrzymać zdrową zbilansowaną dietę. Oprócz tego w ofertach pojawiają się także specjalne diety, np. wegetariańska, bezglutenowa, bezlaktozowa, dla aktywnych, o niskim indeksie glikemicznym. W założeniu więc wybór diety pudełkowej ma nam pomóc w utrzymaniu odpowiedniej dla nas diety i jeśli np. nie tolerujemy laktozy, nie musimy się martwić o to jakie produkty możemy kupić i zjeść. Ten obowiązek przejmuje za nas firma cateringowa.  Co więcej pośród tych różnych rodzajów diet, mamy także do wyboru różne wartości kaloryczne. Co prawda, niektóre z firm na rynku, oferują także możliwość konsultacji z dietetykiem diety, co do wyboru najlepszego wariantu. Jeśli jednak wybrany przez nas catering nie oferuje dodatkowo takiej usługi możemy skorzystać osobno z pomocy dietetyka, szczególnie w sytuacji kiedy wybór diety pudełkowej nie jest podyktowany wygodą, a np. jakąś chorobą, w której ustalenie i dostosowanie diety stanowi kluczową rolę.

Ceny diety pudełkowej

Niestety  ceny diety pudełkowej nie należą do najniższych. Zanim wybierzesz konkretną firmą cateringową, rozeznaj się w cenach rynkowych. Bardzo często koszty diety pudełkowej, przekraczają dwukrotnie koszty odżywania się zdrowymi i pełnowartościowymi produktami, gdy przygotowujemy je samodzielnie. Dlatego jest to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i czas, a mniejszą uwagę zwracają na koszy. 

Oczywiście cena zestawu zależy od wybranego przez nas wariantu i wartości kalorycznej. Jednak w bardzo dużym uogólnieniu możemy założyć, że przy diecie pudełkowej, powinniśmy liczyć się z kosztami w granicach 50-70 zł za jeden dzień diety, która składa się z pięciu posiłków. O ile kwota na dzień może nie wydawać się aż tak duża, o tyle po przeliczeniu miesięcznej kwoty jest nieco inaczej. Przy założeniu, że codziennie będziemy korzystać z diety pudełkowej, miesięczny koszt wynosić będzie od 1500 do 2100 zł. Jak na koszty miesięcznego wyżywienia jednej osoby, wcale nie jest to mała kwota.

Dieta pudełkowa – tak czy nie?

Oczywiście zależy to od naszych indywidualnych potrzeb i przekonań. Co jednak może przemawiać za wyborem diety pudełkowej?

Niewątpliwie na pierwszym miejscu listy plusów znajdzie się wygoda i oszczędność czasu. Nie tracimy czasu na rozmyślaniu nad planem żywienia, robienie zakupów i gotowanie. Mamy także zapewnione bogate i urozmaicone menu oraz dietę, która jest dostosowana do naszych potrzeb. To może być dużym plusem dla osób, które muszą przestrzegać konkretnej diety, ze względów zdrowotnych. Dokładne dostosowanie i zbilansowanie posiłków do potrzeb ich organizmu jest dużym ułatwieniem i udogodnieniem.

Co do minusów, na liście pojawi się niewątpliwie wysoka cena. Nie mamy także możliwości wymiany na inne posiłki. Poza naszą kontrolą pozostaje także kwestia jakości produktów. U niektórych osób może także pojawić się znudzenie powtarzającym się menu i koniecznością spożywania z góry ustalonych posiłków.

Jak widać dieta pudełkowa ma zarówno swoje plusy, jak i minusy, a to sprawia, że jest zarówno sporo jej zwolenników, jak i przeciwników. Pamiętajcie także, że jeśli zdecydujecie się na dietę pudełkową, warto wcześniej poznać, chociażby w Internecie, opinie innych klientów oraz dokładnie przyjrzeć się oferowanym dietom oraz ich cenom przez różne firmy cateringowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *