Jak dbać o mężczyznę? 8 rad

Kobiety i mężczyźni są z innych planet, czy znasz to stwierdzenie? Prawdopodobnie nieraz to słyszałaś, dlatego dziś zapraszamy do przeczytania naszego poradnika jak dbać o mężczyznę. Facet również posiada swoje uczucia i emocje, a nasze sugestie z pewnością wpłyną na budowanie satysfakcjonującej relacji oraz poczucia bezpieczeństwa między wami.

Jak kobieta powinna dbać o mężczyznę? 8 rad

Szczęśliwy związek nie może istnieć bez komunikacji, która jest jego istotnym fundamentem. Mężczyźni tak samo, jak kobiety posiadają swoje troski i radości, choć nie zawsze chcą się nimi dzielić na zewnątrz. Jak dbać o faceta, aby związek przetrwał długie lata we wzajemnym szacunku i miłości? Dowiedz się z naszego artykułu, czego twój partner potrzebuje!

1.     Rozmawiaj i wspieraj

Zapewne wiesz, że bez rozmowy związek nie istnieje. Nie chodzi tu o pogawędki na temat rachunków, dzieci, obowiązków domowych, ale o głębsze relacje. Pytaj go o to, czym się interesuje, jakie ma zdanie na wybrany temat i nie zapominaj też o swoim hobby, czy swoich przemyśleniach. Spróbuj znaleźć coś, co możecie robić razem, może to być jazda na rowerze, bieganie itp. Wspólne spędzanie czasu przyniesie tematy do rozmów i radość z pasji, która możecie dzielić.

Pamiętaj, że każdy ma prawo do złego dnia i może być sfrustrowany czy smutny. Nie oceniaj i nie bój się pytać o to, czego on od ciebie oczekuje. Jeżeli poznasz jego potrzeby, to będziesz wiedziała, jak wspierać swojego mężczyznę.

2.     Nie krytykuj

Bez wątpienia nikt nie lubi krytyki, która może wywołać agresje lub wycofanie z relacji, a przecież nie o to w związku chodzi. Jeżeli chcesz zwrócić uwagę facetowi, to naucz się formułować konstruktywną krytykę. W taki sposób wykażesz szacunek, a dzięki użytym argumentom zmotywujesz do działania. Przede wszystkim zwróć uwagę na te dobre sprawy i udziel wskazówek co poprawić. Pamiętaj, że krytyka może zdziałać wiele złego, a z kolei subtelne porady będą oznaką twojego zaangażowania w dany temat.

3.     Bądź szczera

Jeżeli zastanawiasz się jak dbać o męża, to przede wszystkim bądź szczera i mów otwarcie. To, czego mężczyźni wręcz nie cierpią, to kobiece fochy w stylu a się domyśl. Jednym z filarów porad jak dbać o mężczyznę, są konkretne komunikaty z twojej strony, jeżeli mówisz nie, to znaczy nie. Nie pozwól, aby twój mężczyzna zastanawiał się, czy twoje tak znaczy tak, czy może znaczy nie. Uwierz, że takie zdezorientowanie może doprowadzić do niepotrzebnych kłótni i awantur.

4.     Flirtuj

Jak dbać o męża? Flirtuj, ponieważ nawet w stałym związku ważna jest bliskość. Czuły dotyk, muśnięcie ręki, nawet przypadkowe podczas zwykłych codziennych czynności. To jest taki znak „widzę cię”, jestem tuż obok, a w połączeniu z flirtem słownym zbliży was do siebie. Umiejętna gra erotyczna potrafi wzbudzić płomienność w związku i podtrzyma zainteresowanie partnerów sobą.

5.     Uwiedź go

Porady jak dbać o faceta zapraszają do sypialni, ponieważ to również w tym miejscu budują się relacje damsko-męskie. Czasem zainicjuj seks, który wpłynie pozytywnie na życie codzienne. Nie wiesz, jak to zrobić? Ubierz seksowną bieliznę i zaproś swojego partnera do sypialni. Nie będzie się opierał, a z radością ulegnie twojej inicjatywie. Mężczyźni także uwielbiają być adorowani i zauważani.

6.     Daj mu przestrzeń

Każdy człowiek potrzebuje przestrzeni dla siebie, dlatego nie sprzeciwiaj się na jego wyjście z kolegami do restauracji czy do garażu na wspólne naprawianie samochodu. Pobyt we wspólnym gronie sprzyja spojrzeniu na pewne aspekty życia z męskiego punktu wodzenia.

7.     Zaskocz

Nie pozwól, aby do waszego życia wkradła się rutyna. Czasem przygotuj niespodziankę i zaskocz go. Wcześniej upewnij się, że nie ma innych planów na ten dzień. Jaką niespodziankę przygotować? Możesz wybrać wspólny wypad do kina, przygotować wyśmienitą kolację i muzykę, lub coś związanego z ulubionym zajęciem.

8.     Pochwal nawet za drobnostki

Nie szczędź mu pochwał i zauważaj nawet małe oznaki, które świadczą, że wspólnie z tobą buduje związek. Twoja duma z pewnością podbuduje poczucie męskości.

Jak dbać o faceta? Takim pytaniem zadręczają się kobiety nie tylko na początku znajomości. Bez wątpienia budowanie związku wiąże się z przyjemnością, ale także z koniecznymi obowiązkami. Mamy nadziej, że choć trochę pomogliśmy naszymi wskazówkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *