Jak dopasować telewizor do twojego salonu

Telewizor to nierzadko centralny punkt salonu, wokół którego skupia się życie całej rodziny. Podczas zakupu tego sprzętu warto zwrócić uwagę nie tylko na parametry techniczne odbiornika, ale i estetykę danego modelu. Producenci starają się przekonać klientów nie tylko najnowszymi osiągnięciami technologii, ale także ciekawymi rozwiązaniami estetycznymi.

 

W aktualnej ofercie producentów znajdują się takie modele odbiorników, które zachwycają lekkością oraz nowoczesnym designem. Taki telewizor będzie nie tylko domowym centrum rozrywki, ale i ozdobą pokoju dziennego. Przedstawiamy przegląd najelegantszych telewizorów dostępnych obecnie na rynku. Wśród propozycji znalazły się modele Samsung, Sony oraz Panasonic.

Samsung  KS9500: widz otoczony obrazem

Od marca 2016 r. Samsung wprowadził na rynek model KS9500 z zakrzywionym ekranem w technologii 4K SUHD, dostępny w wersji 55 oraz 65 calowej.  Telewizory Samsung SUHD charakteryzują się parametrami pozwalającymi na uzyskanie realistycznej głębi koloru, znakomitej głębi i jakości obrazu. Model jest bardzo interesującą propozycją nie tylko ze względu na nowoczesne parametry techniczne, ale i ze względu na ciekawy design. Z punktu widzenia estetyki, nowy Samsung jest dobrym wyborem ze względu na to, że jest to pierwszy na świecie bezramkowy telewizor z zakrzywionym ekranem.

 Pozwala to na uzyskanie efektu otoczenia widza obrazem. Dodatkowo, projektanci dołożyli starań, aby odbiornik prezentował się korzystnie z każdej strony, dlatego ten model będzie pasował do niemal każdego wnętrza. Zakrzywiony ekran Quantum Dot oraz krawędziowe podświetlenie, jasność na poziomie 1000 nitów osiągnięta dzięki technologii HDR i wreszcie rozdzielczość 4K (Ultra High Definition) sprawiają, że telewizory Samsung SUHD serii KS 9500 są jedną z nowocześniejszych dostępnych na rynku opcji.

Sony XD93: smukła konstrukcja ukrywająca kable

W 2016 roku Sony proponuje modele XD93D i XD94, których cechą charakterystyczną jest autorskie podświetlenie LED. Telewizory są wyjątkowo smukłe oraz, jednocześnie, bardzo jasne.  Design odbiorników. Na uwagę zasługuje przede wszystkim nowy design urządzeń  nowością jest elegancka stopa ze szczotkowanego aluminium, na którym posadowiony jest ekran. Konstrukcja telewizora pozwala ukryć kable oraz umożliwia montaż w niewielkiej odległości od ściany. Model działa w technologii 4K HDR, z platformą Android TV.

Panasonic DX800: latający odbiornik

Propozycja Panasonic jest bardzo interesująca z puntu widzenia estetyki ze względu na podstawę – wieszak, sprawiającą wrażenie, że telewizor wisi w powietrzu. Zarówno podstawa, jak i ramka zostały wykonane z polerowanego aluminium. Producent miał na celu stworzenie modelu odbiornika, który będzie stanowił samodzielny mebel i ozdobę salonu, a nie tylko sprzęt RTV. Telewizory VIERA serii DX800, dostępne w wersji 50- i 58-calowej. Działają w rozdzielczości 4K oraz technologii HDR, oferując doskonałą jakość obrazu.

Jeden komentarz

  1. telewizor teraz jest passe, czasy kiedy był w głównym i centralnym miejscu pokoju minęły. Teraz wkomponowuje się go dyskretnie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *