Jak działa botox?

Botox jest często wykorzystywaną substancją w medycynie estetycznej. Jest w pełni bezpiecznym i skutecznym środkiem o działaniu przeciwzmarszczkowym. Gdy zostanie prawidłowo zastosowany, pozwala na pozbycie się zmarszczek na kilka miesięcy z naturalnym efektem.

 

Zabieg usuwania zmarszczek z użyciem botoxu polega na wstrzyknięciu jego niewielkiej ilości w miejsca ze zmarszczkami. W rezultacie już po paru dniach możemy zauważyć bardzo dobre efekty, których nie uzyskamy z żadnymi, nawet bardzo drogimi kosmetykami. Czym jednak dokładnie jest botox i jak działa?

Botox – co to jest?

Botoks, czyli toksyna botulinowa jest wytwarzana przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Jest to bardzo silna toksyna biologiczna, która jednak w niewielkich ilościach nie powoduje skutków ubocznych i stosowana jest obecnie w wielu dziedzinach, na przykład w medycynie.

Toksyna botulinowa powoduje zablokowanie przechodzenia bodźców z nerwów do mięśni. Działa on jedynie w obrębie tych mięśni, do których został podany. Zapobiega skurczowi mięśni oraz marszczeniu się skóry, dlatego powoduje jej rozlśnienie i tym samym wygładzenie. Działanie botoxu jest czasowe. Zwykle do przywrócenia funkcji nerwów dochodzi po okresie około 4-6 miesięcy.

W jakie okolice wstrzykuje się botox?

Najlepsze efekty możemy uzyskać wtedy, gdy zastosujemy botox do zmarszczek mimicznych. Są one wstrzykiwane w miejsca, gdzie znajdują się tak zwane „kurze łapki” wokół oczu, w zmarszczki pomiędzy brwiami, ponadto w poziome linie na czole. Ponadto botox dobrze nadaje się do wygładzania linii szyi oraz pozwala na uniesienie brwi, dlatego efektem jest młodszy wygląd.

Główne przeciwwskazania:

  • ciąża, karmienie piersią
  • choroby układu sercowo-naczyniowego
  • uczulenie na albuminę ludzką
  • choroby płytki mięśniowo-nerwowej
  • przewlekłe choroby autoimmunologiczne
  • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych
  • przyjmowanie leków regulujących pracę serca
  • choroby układy nerwowego jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona i inne

Gdy chcemy wybrać botox Lublin jest jednym z miast, gdzie skorzystamy z zabiegów. Z ofertą można zapoznać się już teraz przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *