Jak działa mata do akupresury?

Akupresura jest alternatywną metodą leczenia bólu poprzez stosowanie ucisku na wybrane partie ciała. Metoda ta jest ważnym elementem tradycyjnej chińskiej medycyny, która do dziś zrzesza miliony miłośników z całego świata. Zgodnie z założeniami chińskiej medycyny ludowej, ból jest efektem zablokowania lub zaburzenia energii chi – osoba, która doświadcza tego typu zaburzeń doświadcza bólu i wielu przykrych dolegliwości somatycznych. Sprawdź, czym jest mata do akupresury i czy jej działanie przynosi zamierzone efekty!

Czym jest mata do akupresury?

Mata do akupresury, znana także jako akumata, to doskonałe narzędzie, które pozwala na dobre wykorzystanie wiedzy i umiejętności starożytnych azjatyckich lekarzy. Mata akupresurowa przyjmuje formę cienkiego materaca wyposażonego w małe, plastikowe kolce. Osoby, które po raz pierwszy spotykają się z tego typu narzędziem, są pełne obaw co do tego, czy kolce nie przebiją skóry pod wpływem ciężaru – absolutnie nic takiego się nie stanie! Kolce w macie akupresurowej wykonane są z bezpiecznego tworzywa, dzięki czemu z łatwością uginają się w kontakcie ze skórą i nie powodują jej zranienia.

Mata do akupresury – działanie

Stosowanie maty do akupresury wpływa na poprawę krążenia krwi oraz limfy. Oprócz tego, redukuje ból i napięcie mięśniowe. Uważa się, że leżenie na macie z kolcami stymuluje produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że mata akupresurowa jest szczególnie polecana osobom, które zmagają się ze skutkami nadmiernego napięcia nerwowego. Z zalet stosowania maty do akupresury mogą skorzystać także osoby, które zmagają się z:

  • bólem kręgosłupa
  • bólem stawów
  • bólem szyi i barków
  • rwą kulszową
  • migreną i napięciowym bólem głowy
  • neuralgią
  • chorobami o podłożu reumatologicznym
  • obniżonym samopoczuciem
  • depresją i stanami lękowymi

Osoby, których praca wymaga spędzania długich godzin w pozycji siedzącej z pewnością docenią działanie maty akupresurowej. Odprężające właściwości akupresury znacząco wpływają na poprawę samopoczucia. Ci, którzy regularnie korzystają z zalet tej tradycyjnej chińskiej metody, są spokojniejsi i bardziej zrelaksowani a ich organizmy są zdecydowanie lepiej dotlenione.

Jak stosować matę do akupresury?

Matę do akupresury można stosować na wiele różnych sposobów. Oczywiście jej pełne działanie odczuwa się wtedy, gdy po prostu się na niej położymy. Pierwszy kontakt z kolcami maty może nie należeć do najprzyjemniejszych, ale z czasem ciało przyzwyczaja się do chwilowego dyskomfortu i zaczyna odczuwać lecznicze działanie ucisku. Na samym początku na macie można kłaść się w odzieży, która zredukuje dyskomfort podczas pierwszej sesji akupresury. Gdy tylko ciało przyzwyczai się do ucisku kolców, wówczas najlepsze efekty przyniesie leżenie na macie bez żadnych ubrań.

Leżenie na macie to tylko jeden ze sposobów stosowania tej starej chińskiej metody leczniczej. Równie skuteczne jest wykorzystanie kolców do masażu stóp – chodzenie po macie akupresurowej ma doskonały wpływ na poprawę krążenia krwi. Jest to więc idealny sposób zwalczania żylaków i nieestetycznych pajączków.

Więcej praktycznych wskazówek na stronie sklepu medycznego dlapacjenta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *