Jak działają biodermokosmetyki?

0 532

W czasach, gdy rynek kosmetyczny oferuje tak duży wybór produktów skierowanych do różnych potrzeb, klienci stają się coraz bardziej świadomi i co za tym idzie – wybredni. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, producenci stworzyli biodermokosmetyki. Co to jest i jak działają?

Dermokosmetyk – co to?

Aby wyjaśnić czym są biodermokosmetyki, należałoby wyjść od bazowego terminu, czyli od dermokosmetyków. Są produkty, które przeznaczone są dla ściśle określonych typów skóry i odpowiadają na ich konkretne potrzeby. Zwykle są one tworzone we współpracy z dermatologami i sprzedawane są w aptekach, chociaż ze względu na ich coraz większą popularnością, to się już zmienia i specjalistyczne kosmetyki można kupić także w niektórych drogeriach.

Natomiast biodermokosmetykami nazywane są te dermokosmetyki, które zostały wzbogacone o składniki aktywne pochodzenia naturalnego. W praktyce mowa jest o komórkach macierzystych, które posiadają działanie pielęgnujące, nawilżające oraz odmładzające. Biodermokosmetyki oraz ich działanie opisuje Revitacell, producent ten odkrył komórki macierzyste MIC-1, które pozyskiwane są z poroża jelenia szlachetnego. A w jaki sposób działają?

Profesjonalne dermokosmetyki z komórkami macierzystymi

Bez względu na wiek, trzeba zadbać o kondycję skóry. W młodym wieku należy pamiętać o jej właściwym nawilżeniu, oczyszczeniu, zapobieganiu nadmiernemu rozwijaniu się wolnych rodników. Natomiast im skóra jest starsza, tym jej możliwości regeneracyjne się zmniejszają, potrzebuje dodatkowe wsparcia.

Tę rolę mogą spełniać komórki macierzyste, które stymulują skórę do produkcji włókien kolagenu i elastyny. Ich bardzo ważnym zadaniem jest też neutralizacja wolnych rodników, które wpływają na przyśpieszenie starzenia się cery.

Dzięki temu, że komórki macierzyste pozyskiwane są z poroża jelenia szlachetnego, a nie np. z jabłek lub winogron, ich działanie jest zbliżone do działania komórek w organizmie człowieka. Co ciekawe, kompleks czynników białkowych NHAC Biocervin MIC-1 został wpisany na międzynarodową listę składników INCI.

Aby biodermokosmetyki mogły być skuteczne, potrzebują też substancji pomocniczych, takich jak witamina E, witamina C czy pantenol. To, co powinno znaleźć się w składzie, zależy w głównej mierzy od rodzaju produktu.

Rodzaje biodermokosmetyków

Obecnie produkowane są różne biodermokosmetyki, dzięki którym można zapewnić właściwą pielęgnację skóry czy włosów. Najbardziej podstawowe są produkty do skóry oraz pod oczy. Ich głównym zadaniem jest regeneracja i odżywienie cery, natomiast skutkiem pośrednim jest jej rozjaśnienie, odmłodzenie. Często są one wzbogacone o natłuszczające masło shea, antybakteryjny ekstrakt ze złotych alg czy o tzw. „witaminę młodości”, czyli witaminę E.

Oprócz kremów pod oczy, wyróżnia się także odżywki do rzęs. Dzięki komórkom macierzystym, witaminie B3 lub witaminie B45 sprawiają, że rzęski stają się mocne, gęste, zdrowe, rosną do swojej maksymalnej długości. Podobny efekt można uzyskać podczas stosowania dermokosmetyków do włosów. Taka kuracja zapobiega ich wypadaniu, wzmacnia cebulki i skórę głowy oraz poprawia ogólny wygląd włosów.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.