Jak kupować w Internecie oryginalne perfumy damskie?

Choć na współczesnym rynku nie brakuje różnorodnych kompozycji zapachowych perfum, wiele z nich nie ma nic wspólnego z oryginalnością. Mimo, że wizualnie prezentują się w porządku, rzeczywistość dopada nas w momencie użycia. Jak zatem uniknąć rozczarowania związanego z zakupem podrobionego produktu?

Oryginalne perfumy damskie są szalenie kobiece. Przykuwają męskie spojrzenia, pozwalają nam czuć się atrakcyjnie w każdej sytuacji. Niestety, zewsząd czyhają na nas niebezpieczeństwa związane z zakupem wadliwego flakonu. W szczególności mowa w tym przypadku o sklepach internetowych, które choć oferują nam multum niezliczonych korzyści w postaci atrakcyjnych cen, szerokiego wyboru dostępnych ofert oraz szybkości realizowanego zamówienia, nie mniej jednak w przypadku perfum zachodzi realne prawdopodobieństwo zakupienia podróbki.

Krótki poradnik, jak kupić w Internecie oryginalne perfumy damskie

1. Przede wszystkim, zanim dokonamy zakupu określonego zapachu, dokładnie poznajmy jego aromat w stacjonarnej perfumerii, przy użyciu specjalnej próbki. W ten sposób uchronimy się przed zakupem podrobionych perfum, które nie tylko nie posiadają wymaganej woni, ale również są kiepskiej trwałości.
2. Rynek produktów internetowych rozpieszcza nas szerokim asortymentem. Szczególną popularnością w tym zakresie cieszą się portale aukcyjne typu E-Bay czy Allegro. Jeśli jednak nie jesteśmy zbyt wprawionymi użytkownikami sieci internetowej, warto wystrzegać się tych platform, na których czyha wielu nieuczciwych sprzedawców. I choć pracownicy wspomnianych witryn dokładają wszelkich starań, aby systematycznie wykrywać oszustów, nie są jednak w stanie wyłapać ich od razu. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie zakup w internetowej perfumerii, specjalizującej się tylko i wyłącznie w sprzedaży tychże produktów.
3. W jaki jeszcze sposób możemy sobie zapewnić bezpieczeństwo zakupów oraz szansę zakupu oryginalnych perfum damskich? Warto upewnić się, czy wybrany przez nas sprzedawca prowadzi legalną, w pełni zarejestrowaną działalność. Jeśli zatem oferuje możliwość wystawienia rachunku, możemy przypuszczać, że cała transakcja powinna odbyć się bez niespodzianek. Jest to znak, że jego firma jest zarejestrowana, regularnie się rozlicza i działa zgodnie z prawem.
4. Należy pamiętać, że najczęściej podrabianymi zapachami są te o dużej pojemności – od 75 do 100 ml. Bardzo rzadko fałszowane są zestawy upominkowe oraz testery.
5. Wielokrotnie w poszukiwaniu oryginalnych perfum damskich kusi nas ich wyjątkowo niska cena, określana przez sprzedawców mianem promocyjnej. Jeśli zatem ten sam zapach w lokalnej perfumerii kosztuje 300 zł, a na Allegro można go nabyć za mniej niż 150 zł możemy być pewni, że mamy do czynienia z podróbką. Owszem, zdarzają się okazje, ale nie sięgające takich wahań cenowych. Warto zatem wybierać flakony w cenie niższej o 50-70 złotych od tej, jaką życzą sobie właściciele stacjonarnych drogerii. Taki rabat w internetowym sklepie jest możliwy z uwagi na wysoką sprzedaż, zniżki w hurtowniach oraz brak opłat związanych z wynajmem pomieszczeń sklepowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *