Jak leczyć problem z erekcja ?

0 648

W tym artykule opowiem jak leczyć problemy z potencją, oraz poznasz jakie są przyczyny powstawania tych dysfunkcji. Będzie trochę o diecie i o zmianie stylu życia, oraz o ćwiczeniach jakie możesz zacząć robić, aby pozbyć się problemów.

Jak leczyć problem z erekcją? Sprawdzone metody

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz wyleczyć się ze swoich problemów z erekcją? Na szczęscie jest kilka prostych metod które możesz zastosować od zaraz. Oczywiście o tym już za chwilę. Ale najpierw chcę zadać Ci pytanie.. Czy wiesz jak dużo mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji?

Zaburzenia funkcji seksualnych – mały problem dużego formatu

Problemy z erekcją według niektórych badań dotykają około 50 % mężczyzn. Co ciekawe, sam wiek nie zawsze ma tutaj znaczenie, gdyż problemy z potencją pojawiają się po 18, 20, 30, 40, 50, 60, a same przyczyny impotencji są na tyle różne, co właśnie ma przełożenie na problemy z erekcją. W tym miejscu nie będziemy się zastanawiać nad przyczynami tego rodzaju problemów. Dziś przyjrzymy się raczej kwestii związanej nie tyle z problemami z erekcją podczas stosunku, co sposobami, jak sobie z nimi poradzić. Zapraszamy zatem do zapoznania się z tym krótkim przeglądem.

Jakie są przyczyny problemów z erekcją?

Na potrzeby naszego przeglądu, musimy wiedzieć tylko tyle, że przyczyny zaburzeń erekcji dzielimy na dwie zasadnicze grupy, w zależności od tego, jaki jest charakter danej przyczyny. I tak wyróżnić możemy grupę czynników na tle emocjonalnym, takich jak stres, zaburzenia pewności siebie i wiele innych, oraz czynniki na tle fizycznym, wynikających z wpływu na nasz różnego rodzaju zdarzeń, sytuacji, niedoborów lub innych czynników podwyższonego ryzyka. Wśród czynników fizycznych możemy wyróżnić zarażenie się bakterią lub grzybicą, cukrzyca, obciążenie nadnerczy, choroby serca, uzależnienia, leki na nadciśnienie, zaburzenia hormonalne lub niewłaściwy tryb życia.

Dokładnie zapoznać możesz się z danymi przyczynami w artykule w tym miejscu https://erektoportal.pl, my zaś przytoczyliśmy te przyczyny impotencji po to, by wyprowadzić z tych przyczyn stosowne sposoby radzenia sobie z tym problemem.

Jak się przyjrzymy, to problemy z naszym przyrodzeniem mogą mieć zasadniczo, wynikające z czynników fizycznych również mogą mieć parę, nieco głębszych przyczyn. Jednakże na podstawowym poziomie zawsze chodzi o nieprawidłowy tryb życia. Naszemu organizmowi wyraźnie czegoś brakuje i problemy z męskimi funkcjami seksualnymi są informacją, że coś niedobrego dzieje się w naszym organizmie. A co to może tak naprawdę być?

Zanim przejdziemy do dokładnej analizy tego, jakie są podstawowe przyczyny problemów z potencją i jak się ich pozbywać, musimy wskazać na jeszcze jedną sprawę. Każdy organizm jest nieco odmienny i inaczej na pewne czynniki reaguje. Dlatego też warto weryfikować na bieżąco, co działa w moim przypadku, a co już niekoniecznie. Ponadto czasem musisz poczekać na efekty nieco dłużej. To nie zaproszenie do poddania się! To tylko oznacza, że czeka Cię więcej pracy nad swoimi niedoborami. Ale nie masz się czym przejmować – prędzej czy później efekty pojawią się, a Ty będziesz jeszcze za nie wdzięczny.

Dieta – od tego wszystko się zaczyna

Prawidłowa dieta jest podstawą właściwego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Nic więc dziwnego, że jeśli nie prowadzimy odpowiedniego trybu życia, uwzględniającego właściwe żywienie, to wkrótce odbije się to na naszym organizmie.

Ponieważ na naszą seksualność oraz potencję wpływa praca bardzo wielu organów, wystarczy już lekka nieprawidłowość w diecie, by odczuć negatywne skutki, rzutujące na naszą potencję.

Niewłaściwa dieta działa dwutorowo – z jednej strony dostarcza Twojemu organizmowi elementów zbędnych, zanieczyszczając go i wywołując szereg schorzeń. Z drugiej strony nie dostarcza u to, czego potrzebuje do normalnego funkcjonowania (na przykład witamin i mikroelementów). W efekcie, pojawiają się schorzenia, które często są nawet na pierwszy rzut oka nie są widoczne, takie jak nieszczelność jelit. Na wierzch prawda wychodzi dopiero wtedy, kiedy pojawia się schorzenie towarzyszące, jak na przykład grzybica.

Jak rozwiązać tego typu problem?

Organizm posiada zdolności regeneracyjne do dziś zachwycające biologów. Potrzebuje jednak wcześniej właściwego zaspokojenia własnych potrzeb. Dlatego jeśli zmienimy dietę na właściwą, powinniśmy po pewnym czasie zauważyć ustąpienie objawów.

Zapoznając się z tematem diety na potencję wystarczy, by właściwie przygotować się do procesu leczenia. Włączamy do tej diety odpowiednią suplementację, w postaci ziół oraz witamin i już możemy spodziewać się powoli właściwego efektu. Kiedy i jak dużego? To już zależy od tego, jak bardzo zaniedbaliśmy organizm.

Bądź cierpliwy, a wkrótce wszystko się poprawi 🙂 wystarczy uzupełnić niedobory organizmu, a on sam zadziała, by się zregenerować.

Zmiana trybu życia – właściwe ćwiczenia

Siedzący tryb życia ma tak wydatne przełożenie na potencję, że częstokroć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, dopóki nie zawiedziemy siebie (oraz partnerki) w łóżku. Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, by zapewnić właściwy poziom ruchu.

Na aktywność nigdy nie jest za późno, ale jeśli już borykasz się z impotencją, to warto tym bardziej wdrożyć kilka poniższych poprawek. Przyjrzyjmy się im.

1.  

Przysiady – pobudzają okolice krocza i mają wpływ na produkcję testosteronu. Dzięki ich wykonywaniu, poziom tego hormonu wzrośnie, a Twoja potencja poprawi się. Wykonuj 4 serie po 10 powtórzeń 3 razy w tygodniu, a poczujesz efekt na własnej skórze.

2.  

Ćwiczenia aerobowe, czyli bieg lub spacer – poziom ćwiczeń dostosuj do swojej energii, ale warto wykonywać je 2-3 razy w tygodniu, nie mniej niż po 30 minut. Poprawiają ukrwienie i pracę serca, a co za tym idzie – jakość erekcji.

Więcej ćwiczeń znajdziesz w odpowiednich zestawach. Warto się z nimi zapoznać i zacząć wdrażać nową jakość do swojego życia. Z pewnością warto, bo stawką jest spełnienie seksualne!

Jakie jeszcze działania mogę wdrożyć, by polepszyć efekty?

To nie wszystkie działania, które mogą poprawić Twoje efekty w leczeniu impotencji. Wykaż się większą inicjatywą i daj coś z siebie, a problemu pozbędziesz się znacznie szybciej!

1.  

Używki, w tym alkohol, papierosy oraz narkotyki – na temat wpływu tego rodzaju czynników na nasz organizm napisano tyle publikacji, że same ich stosowanie jest podpisaniem na siebie wyroku. Papierosy i narkotyki nie mają w tym względzie usprawiedliwienia i korzystasz z nich na własne ryzyko. Alkohol może mieć pozytywny wpływ, ale pity z umiarem, nie częściej niż raz w tygodniu.

2.  

Zażywane lekarstwa – możesz czasem zrobić wiele dla swojej potencji bez efektów, a problem leży właśnie w innych lekarstwach, które stosujesz. przeczytaj ich ulotki, zweryfikuj składy, a jeśli któryś masz choć cień podejrzenia, że Twój lek wpływa na potencję, omów jego dawkowanie i stosowanie z lekarzem.

3.  

Stan psychiczny, poziom stresu – na stan psychiczny mają relacje między partnerami, w pracy oraz wiele innych. Stres jest reakcją obronną przed potencjalnym zagrożeniem. Rozwiąż te problemy! Porozmawiaj z partnerem, idź na masaż lub zrelaksuj się. Rozwiąż wszystkie, negatywne kwestie psychiczne. Dbaj o prawidłową długość snu!

Podsumowanie – próbowałem już wszystkiego….

Jeśli jesteś pewny w 100 %, że próbowałeś już wszystkiego, a dalej nie widzisz żadnych rezultatów, to być może pora, by Twojej sytuacji przyjrzał się lekarz?

Warto to rozważyć, jeśli mimo zmian, dalej masz problemy ze swoją seksualnością.

Leave A Reply

Your email address will not be published.