Jak malować brwi, aby nadać im nowy kształt? 

Brwi to nasza naturalna oprawa oczu. O ich kolorze i kształcie decydują geny i tak naprawdę ich pierwotny kształt jest nie tylko indywidualny, ale i idealnie dopasowany do naszej twarzy.

Czasami jednak włoski mają zbyt jasny kolor, są rzadkie lub za szerokie. Jak zatem malować brwi, aby nadać im nowy kształt? Dzięki naszym poradom Wasza twarz nabierze charakteru i wyrazistości, a oczy zyskają piękną, wyregulowaną ramę.

Zacznij od regulacji brwi

Przed rozpoczęciem malowania brwi, należy je wyregulować zgodnie z kształtem twarzy. Pamiętaj, żeby pozbywać się tylko tych włosków, które rosną poza linią łuku brwi. Nie zmieniaj na siłę kształtu brwi – to, że coś jest modne, nie znaczy, że będzie pasować do Ciebie. Każda z nas ma inny kształt oka, mimikę twarzy i to do nich należy dopasowywać układ brwi. Jeśli masz z natury wąskie brwi, bądź ostrożna z ich depilacją! 

Regulację brwi możesz wyregulować sama, o ile masz wprawę w pielęgnacji odpowiedniego kształtu brwi. Jeśli dopiero uczysz dbać o brwi samodzielnie, odwiedź kosmetyczkę. Do domowej regulacji najlepiej sprawdzi się pęseta lub nitki do nitkowania brwi. W gabinecie zapewne Twoje brwi zostaną ukształtowane za pomocą wosku. 

Jaki kolor powinny mieć brwi?

Zabieg henny na brwi pozwoli Ci na zaoszczędzenie czasu przy ich codziennym malowaniu. Kolor henny powinien być dokładnie dobierany do kilku czynników: 

  • naturalnego koloru brwi, 
  • koloru oczu, 
  • koloru brwi.

Wbrew pozorom zbyt wyraziste, ciemne brwi spowodują, że Twoja twarz nabierze groźnego wyrazu. Będziesz także wyglądać na dużo starszą, niż wskazuje to metryka!

Malowanie brwi – sposoby

Sposobów malowania brwi jest wiele. Optymalny sposób malowania brwi, czyli taki, który da piękny efekt i pozwoli zaoszczędzić Ci parę minut w porannym makijażu – odkryjesz po kilku dniach praktyki make-upu. Nie da się z góry założyć, że któraś metoda będzie dla Ciebie najlepsza. To, co sprawdza się u Twojej przyjaciółki, może kompletnie nie sprawdzić się u Ciebie. 

Najszybszą metodą podkreślania kształtu brwi są specjalne tusze do brwi. Malutka główka szczoteczki pozwala dotrzeć do każdego włoska. Minusem tego kosmetyku jest fakt, że nie da się nim zamalować ewentualnych braków włosków w linii brwi. Popularnym sposobem malowania brwi jest kredka. Dobrze naostrzona pozwala w szybki sposób domalować imitację brakujących włosków. Alternatywą jest pomada, którą nakłada się ostro zakończonym pędzelkiem. Trochę więcej czasu zajmie malowanie brwi metodą cieniowania – do wykonania takiego makijażu brwi potrzebna jest specjalna paleta cieni do brwi, ale podobno dobre gatunkowo (czyli takie, które nie osypują się) cienie do powiek także zdadzą egzamin. 

Jak dobrze malować brwi?

Malując brwi, należy pamiętać o kilku zasadach:

  • początek brwi – czyli miejsce, gdzie naturalnie włosków jest mniej, powinien być pomalowany delikatniej; 
  • koniec brwi powinien ulec płynnemu zwężeniu; 
  • środek brwi powinien zostać lekko roztarty, aby nie wyglądał sztucznie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *