Jak malować usta szminką? Krok po kroku

Wykończeniem makijażu są usta. Czasami stawiamy na ognistą czerwień ust, a czasami delikatny błyszczyk. Warto jednak podczas wykonywania makijażu, nie zapominać i nie pomijać ust, ponieważ w prosty sposób mogą one podkreślić cały makijaż twarzy. W jaki sposób malować usta szminką by wyglądały one pięknie?

Zanim pomalujemy – nawilżamy usta

Aby szminka dobrze utrzymywała się na ustach najpierw warto zastosować pomadkę nawilżającą. Dzięki niej znacznie zmiękczymy usta, ponieważ przesuszone skórki nigdy nie wyglądają estetycznie, a jeśli dodatkowo chcemy pomalować usta szminką, jedynie mocniej podkreślimy widoczność przesuszonych skórek. Jeśli zastosujesz pomadkę nawilżającą przynajmniej kilka minut przed nałożeniem szminki, usta będą dokładnie nawilżone i przygotowane do nałożenia szminki.

Solidna baza

Nie wszystkie z nas korzystają z bazy, czyli primera przy malowaniu ust. Często pomijamy ten krok, ale warto zastosować primer, szczególnie w sytuacji kiedy chcemy, aby szminka na naszych ustach utrzymała się naprawdę długo. Zastosowanie takiej bazy zabezpiecza nas również przed roztarciem szminki podczas spożywania posiłków bądź picia. Primer nakładamy na usta, ale także nieco poza ich kontur, tak by później wyrysowanie konturów było łatwiejsze i trwalsze. 

Zarysowanie konturów

Kolejny krok to użycie konturówki. To szczególnie ważne w przypadku Pań, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w malowaniu ust. Dokładne obrysowanie konturów ust, sprawi, że ich wypełnienie szminką będzie później dużo prostsze. Warto zwrócić uwagę na to, aby konturówka była dobrze napigmentowana oraz była w miarę miękka, by bez problemu móc narysować kontur.

Pomalowanie ust szminką

Nadszedł czas na pomalowanie ust szminką. Najprościej jest na początku pomalować dolną wargę, a następnie przejść do górnej i malować od kącika ust, w kierunku środka. Jeśli chcemy uzyskać naprawdę trwały efekt po pierwszym pomalowaniu ust, możemy przyłożyć chusteczkę higieniczną do ust. Wtedy odbije się na chusteczce szminka, a my będziemy mogły nałożyć kolejną warstwę szminki, nie obawiając się, że na ustach będziemy mieć grubą i nieprzyjemną warstwę. 

Ostatnie poprawki

Jeżeli okaże się, że nieco za mocno wyjechałyście szminką poza kontur, wystarczy, że nadmiar delikatnie zmyjecie patyczkiem do uszu. W przypadku, gdy używacie matowej szminki, możecie także na końcu użyć błyszczyka. Ważne jest jednak to, aby go nie rozcierać, a wklepywać. Wtedy nie będziemy mieć problemu, że szminka zbyt mocno się rozmaże. 

O nie! Szminka na zębach

Pięknie pomalowane usta to jedno, ale jeśli przy pięknie pomalowanych ustach pojawiają się jeszcze pomalowane… zęby, to już nie wygląda dobrze. Dlatego też po pomalowaniu ust, na końcu można włożyć chusteczkę między wargi. Wtedy nadmiar szminki w wewnętrznej części ust pozostanie na chusteczce, a my nie będziemy musiały martwić się podczas uśmiechania.

Pomalowane usta są wspaniałym zwieńczeniem całego makijażu, a często także odgrywają jego główną rolę. Bowiem przy delikatnym makijażu oczu, często Panie decydują się na mocny akcent na ustach. Pamiętajcie, aby przed nałożeniem szminki, na początku dobrze przygotować usta i wykonać wszystkie kroki, aby oprócz pięknego wyglądu, pomalowane usta utrzymały się długo w nieskazitelnym wyglądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *