Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie – 5 najważniejszych sygnałów

Każda kobieta, której wydaje się, że mężczyzna jest nią zainteresowany, chce dowiedzieć się, czy jej spostrzeżenia są słuszne. Przypadkowe spojrzenia, miłe gesty czy dwuznaczne teksty – czy na pewno są szczere i świadczą o zainteresowaniu potencjalnego partnera? Na szczęście istnieją pewne sygnały, które nie pozostawiają cienia złudzeń, że mężczyzna rzeczywiście okazuje zainteresowanie. Na co koniecznie warto zwrócić uwagę? Co potwierdzi zainteresowanie mężczyzny?

W jaki sposób mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie?

Aby przekonać się, że mężczyzna jest rzeczywiście zainteresowany, warto jest zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim na mowę ciała, to jak potencjalny partner zachowuje się w Twoim otoczeniu, jak ma ułożone ręce oraz jaki ma wyraz twarzy. Może jego zachowanie diametralnie zmienia się, gdy tylko pojawiasz się w pobliżu? Pamiętaj, jednak, że sposób podrywania może różnić się u różnych mężczyzn,   nieraz wysyłane sygnały mogą być bardzo trudne do zinterpretowania.

Zobacz, w jaki sposób na Ciebie patrzy

Większość ludzi z natury jest wzrokowcami, dlatego gdy zainteresują się potencjalnym klientem często można to zauważyć po sposobie, w jaki na niego spoglądają. Mężczyzna, który jest Tobą zainteresowany, może wysyłać ukradkowe spojrzenia w Twoją stronę i szybko odwracać wzrok, gdy dostrzeże, że też na niego patrzysz. Podczas rozmowy z Tobą stara się utrzymywać kontakt wzrokowy, a jeśli się dokładnie przyjrzysz, możesz zauważyć, że jego źrenice są delikatnie rozszerzone – dzieje się tak, gdy spoglądamy na coś, co lubimy. Nawet gdy jesteście w pracy i musi zachować powagę „uśmiecha się oczami”, dzięki temu możesz wyraźnie zauważyć jego przyjazne nastawienie.

Drobne zaczepki, rozpoczynanie i podtrzymywanie rozmowy

Zainteresowany mężczyzna stara się bliżej poznać kobietę poprzez rozmowę. Stara się on podtrzymywać rozmowę, szukając nowych tematów do rozmów, a także starając się lepiej poznać Twoje zainteresowania. Stara się on również rozbawić Cię – może opowiadać drobne historyjki ze swojego życia lub dowcipy. Co więcej, mężczyzna zainteresowany kobietą zawsze jej wysłucha – podczas, gdy coś mówisz, możesz zauważyć, że skupia się tylko na Tobie, utrzymuje wyżej wspomniany kontakt wzrokowy, przytakuje Ci oraz pamięta drobne szczegóły z Twoich wypowiedzi oraz może się do nich odwoływać.

Subtelne próby utrzymywania kontaktu

Zainteresowany kobietą mężczyzna stara się utrzymać i podtrzymać kontakt, aby relacja wzniosła się na wyższy poziom. Z tego względu może inicjować wspólne czynności – może zapytać Cię o zdanie; poprosić o pomoc, nawet jeśli jej nie potrzebuje; a także rozpoczynać rozmowę. Niekiedy zaproponuje wspólne śniadanie przed pracą, popołudniową kawę, zaprosić Cię na kawę lub obiad. Nawet najmniejszy szczegół Twojej wypowiedzi może skłonić do późniejszego zaproszenia na film, podesłania Ci interesującego linka lub polecenia ciekawej książki.

Mimika twarzy zdradza prawdę

Mężczyzna może próbować pokazać się w Twoim otoczeniu z jak najlepszej strony. Na jego ustach często gości przyjazny uśmiech. Twarz staje się wyraźnie ożywiona, a mimika nie będzie sprawiała wrażenie wymuszonej lub formalnej. Charakterystyczny będzie uśmiech nie tylko ustami, ale także oczami. Często można zaobserwować u osoby zainteresowanej także nieświadome wysuwanie głowy w stronę swojego rozmówcy.

Zwróć uwagę na mowę ciała

Zainteresowany mężczyzna każdego dnia stara się dobrze wyglądać – nosi wypraną i wyprasowaną koszulę, może zacząć układać swoje włosy. Podczas rozmowy z grupą osób, zazwyczaj będzie zwrócony w Twoją stronę. Może żywo gestykulować, staje zwykle wyprostowany – dzięki czemu wydaje się jeszcze pewniejszy siebie, a także prostuje ramiona. Zainteresowany mężczyzna może też poprawiać elementy garderoby – poprawia kołnierzyk czy krawat – oraz przeczesywać ręką włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *