Jak ocenić jakość spodni jeansowych?

Rynek odzieżowy rządzi się swoimi prawami i próbuje dopasować się do oczekiwań możliwie szerokiego grona Klientów. Wszystko to niby jest zrozumiałe i oczywiste, jednak jest już trochę gorzej gdy zdamy sobie sprawę, że zakup porządnych i wytrzymałych jeansów jest bardzo trudny.

 

Wszystkiemu winna jest ciągła tendencja obniżania cen, za którą idzie ciągłe obniżanie jakości ostatecznego produktu. Niestety większość tego co oferują nam tak zwane „sieciówki” to zakup na jeden, może dwa sezony (jak komuś dopisze szczęście). Materiały są kiepskiej jakości, szwy poprowadzone często niechlujnie i przy wykorzystaniu słabych nici.

Generalnie „mamy to czego chcemy” – czy jednak na pewno? Problem ten dotyczy zarówno rynku spodni jeansowych męskich, jak i damskich.

Jak wspomniałem trzeba poświęcić sporo czasu i sił by znaleźć produkt naprawdę wysokiej jakości – oczywiście będzie on także odpowiednio droższy. Jednak w przeliczeniu na ilość sezonów które „wytrzyma” może okazać się, że wyjdzie sporo taniej niż kupno kolejnych par jeansów kiepskiej jakości.

Niestety sama cena jeszcze nie świadczy o jakości towaru, do tego znane marki są bardzo często podrabiane (czasem w taki sposób, że na pierwszy rzut oka nie ma szans rozpoznać fałszywki). Dobrze podrobione jeansy zdarzają się nierzadko.
Zatem na co należy zwrócić uwagę chcąc kupić spodnie jeansowe najwyższej jakości?

1. Materiał, jego skład a w dalszej konsekwencji jaki jest w dotyku. Jeżeli jeansy zostały wyprodukowane ze 100% bawełny, będą wyczuwalnie grubsze niż te z domieszką elastanu.

2. Sposób w jaki poprowadzony został ścieg. Oryginalne produkty uznanych marek mogą pochwalić się dbałością o każdy szczegół, w tym także idealnie poprowadzonymi przeszyciami.

3. Warto sprawdzić czy spodnie zostały prawidłowo wycięte – wbrew pozorom zdarzają się różnice w szerokości lewej i prawej nogawki – co wprost świadczy o niskiej jakości (nawet jeżeli to by był oryginalny produkt).

4. Kompletny zestaw wszywek i emblematów producenta świadczących o oryginalności produktu. Całe szczęście wprawione oko od razu rozróżni marną imitację od oryginału – jednak wymaga to pewnego zgłębienia tematu.

5. Zalecamy unikać robienia zakupów w podejrzanych miejscach, bądź po prostu na bazarach, gdzie sprzedawcy wcisną nam wszystko, byle zarobić. Oczywiście z definicji nie powinno to nikogo dziwić.

Planujmy zawsze zakup oryginalnych jeansów, jeżeli chcemy pochodzić w nich bez żadnych przetarć więcej niż dwa sezony.

Źródło: spodnie jeansowe damskie – eKaja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *