Jak odbudować związek po rozstaniu? 5 sposobów

Zdarza się, że partnerzy wracają do siebie nawet po wielu latach. Zatem jak naprawić związek po rozstaniu? Czy jest na to niezawodny przepis? Zapewne, ile par tyle spotkamy sytuacji. Jednym udaje się zbudować satysfakcjonujący związek, a innym nie. W czym tkwi tego tajemnica? Spróbujmy się nad tym zastanowić. Być może sekretem jest to, że mężczyźni przyparci do muru dopiero wtedy otwierają się i mówią o swoich prawdziwych uczuciach, nawet po latach.

Odbudowa związku po rozstaniu – czy to w ogóle ma sens?

Zasadniczą kwestią jak odbudować związek po rozstaniu jest poznanie przyczyn, które leżą u podstaw rozpadu. Po przeanalizowaniu wszystkich przyczyn można odpowiedzieć sobie na pytanie czy to ma sens. Oczywiście nie warto podejmować próby ponownego wejścia w związek, gdy uzależniał cię od drugiej osoby, ograniczał czy panowała w nim przemoc. Poczucie samotności również nie jest dobrym doradcą.

Wydaje się, że przeanalizowanie wszystkich argumentów za i przeciw odbudowie związku pomoże w podjęciu decyzji. Spojrzenie na sytuację z dystansem nie zawsze jest możliwe ze względu na istniejące emocje. Postaraj się ocenić obiektywnie zaangażowanie drugiej osoby, czy traktuje cię poważnie, czy tylko bawi się twoimi uczuciami.

5 sposobów na odbudowę związku po rozstaniu

·      Szczera rozmowa

Na samym początku porad jak naprawić związek po rozstaniu umieściliśmy szczerą rozmowę. To podczas niej początek znajdzie odbudowa związku. Na samym początku należy wyjaśnić sobie wszystkie nieporozumienia i zranienia z wcześniejszej relacji. Bez wzajemnej szczerości minione pretensje i żale będą nieustannie wychodziły na wierzch, nawet przy najmniejszej kłótni. W rezultacie zamiast budować związek będzie zbliżał się do ponownego rozpadu.

·      Odbudowa zaufania

Zbudowanie od nowa zaufania wymaga czasu i chęci z obu stron. Nie należy wracać do wcześniejszych zranień, po prostu odetnij grubą linią wcześniejsze powody utraty zaufania. Musisz wiedzieć, że teraz nie można spocząć na laurach. Budowanie zaufania to nieustająca praca obojga partnerów.

·      Poznanie od nowa

Gdy już wszystkie nieporozumienia zostały wyjaśnione nadeszła pora na poznanie się od nowa. Niewykluczone, że czas od rozstania był bodźcem do rozwoju osobistego i zmiany pewnych cech, z pewnością na lepsze. Dajcie sobie czas na poznanie się od nowa, bez rozpamiętywania przeszłości. Prawdopodobnie teraz okaże się, że jesteście dla siebie stworzeni.

·      Flirt i zbliżenie fizyczne

Obok szczerej rozmowy, to fizyczna bliskość pozwala na nowo zbudować związek. To nie tylko seks, ale także flirt, nawet przy codziennych obowiązkach. Niewielkie gesty, które dają partnerom impuls do dalszej gry erotycznej, które z pewnością zbudują wzajemne zaangażowanie w związek. Nie zastanawiaj się, czy to już pora na bliskość fizyczną, ponieważ jest to także sprawdzian, czy ogień namiętności przygasł, czy nie.

·      Pozytywne bodźce

Skup się na pozytywnych aspektach, ponieważ podczas odbudowy związku lepiej widzieć szklankę pełną niż pustą. Koniecznie przyjrzyj się cechom swojego charakteru, czy nie wymagają poprawy. Jeżeli zauważysz swoje negatywne myśli, to spróbuj je zastąpić pozytywnymi skojarzeniami. Rozpamiętywanie i szukanie przysłowiowej dziury w całym nie wróży powodzenia w naprawie związku po rozstaniu.

Co, jeżeli nie udaje się naprawić związku po rozstaniu?

Jeżeli cały wysiłek włożony w naprawienie związku nie przynosi efektu, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy odpuścić, czy nadal walczyć. Jak naprawić związek po rozstaniu? Nie wykluczone, że jedna ze stron związek traktuje na zasadach przyjaźni, a nie miłości. Na wszystkie dylematy warto szczerze odpowiedzieć sobie samemu, jak również porozmawiać z partnerem. Oczekiwania obu stron mogą być odmienne i również stąd będą wynikały trudności w naprawieniu związku. Być może w szczerej rozmowie dowiesz się, że partner obawia się utraty swobody i przestrzeni.

Naprawa związku po rozstaniu nie jest prosta i bez wątpienia zasługujesz na stworzenie satysfakcjonującego związku. Jeżeli czujesz się zagubiona, to nic nie stoi na przeszkodzie skorzystać z porad psychologa, który obiektywnie oceni sytuację i udzieli cennych wskazówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *