Jak odmładzać twarz?

Chcesz wiedzieć jak na długo zatrzymać młody wygląd? Pierwszym i najważniejszym krokiem w odmładzaniu twarzy jest zrozumienie od czego zależy jej dobra kondycja i dlaczego się starzeje! Poznaj przepis na młodą twarz.

Głównym problemem w przypadku twarzy jest jej złożona struktura. Twarz to nie tylko skóra! To przecież również mięśnie, więzadła, i przede wszystkim twarzoczaszka! Z wiekiem degradacji ulega każda z tych części twarzy, dlatego, aby ją odmłodzić trzeba zadziałać na różnych głębokościach i odtworzyć kilka struktur. Jeśli ubytki pojawią się nie tylko w skórze, ale również w kościach i mięśniach, skóra twarzy traci podporę oraz wypełnienie i zaczyna nieładnie obwisać. Winą w tym przypadku jest upływający czas. Z kolei oznaki starzenia się skóry, takie jak zmarszczki, przebarwienia, popękane naczynka „zawdzięczamy” niekorzystnym efektom działania promieni słonecznych i dotyczą one głównie zewnętrznych warstw skóry.

Jak odmładzać twarz?

W odmładzaniu twarzy trzeba pamiętać o dwóch kierunkach. Jeśli zadziałamy na samą skórę to usuniemy płytkie zmarszczki, odświeżymy koloryt, pozbędziemy się przebarwiań, krótko mówiąc osiągniemy efekt starej twarzy z odmłodzoną cerą. Z kolei efekt działania wyłącznie na warstwy wewnętrzne będzie taki, że twarz zacznie wyglądać młodziej, jednak sama cera pozostanie stara i zniszczona. Chcąc uzyskać efekt pełnego odmłodzenia, konieczne jest jednoczesne zadziałanie na dwóch poziomach, co z kolei jest związane z koniecznością łączenia różnych metod – innymi działamy na części wewnętrzne, a innymi na skórę.

Unoszenie i uzupełnianie

Odmłodzenie samej skóry i poprawianie wyglądu cery jest stosunkowo proste. Efekt odświeżenia możemy uzyskać, używając lasera frakcyjnego lub osocza bogatopłytkowego, z kolei ujędrnienia przy użyciu botoksu. Natomiast w przypadku warstw pod skórą trzeba trzeba działać bardzo uważnie i obserwować w czym jest dokładnie problem i temu przeciwdziałać. Np. opadającą skórę i powieki trzeba unieść i napiąć. „Dolinę łez” powstającą w efekcie zaniku tkanki tłuszczowej, należy uzupełnić. Metod możliwych do wykorzystania jest tak naprawdę bardzo wiele. Można zadziałać zarówno kwasem hialuronowym czy polimlekowym, a w pewnych miejscach nawet wypełniając tłuszczem, naciągając nitkami czy urządzeniami typu frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa. Ale wszystko zależy tak naprawdę od tego, jaki jest stopień nasilenia problemu oraz od wieku pacjenta. Ja preferuję metody, które w naturalny sposób regenerują i odmładzają, nakłaniając organizm do pracy i odbudowy utraconych struktur.

U osób młodszych z reguły wystarczy użycie tego typu metod naturalnych, jak choćby rozgrzewanie czy napinanie metodami, takimi jak frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa czy HIFU. Może to jednak okazać się niewystarczające w przypadku osób starszych – im więcej mamy lat, tym z większymi zanikami mamy do czynienia. W takich przypadkach trzeba rozpatrzyć aplikację kwasu polimlekowego, kwasu hialuronowego czy nici. Najbardziej naturalny efekt można uzyskać dzięki optymalnemu połączeniu kilku różnych metod.

Dwie oznaki starzenia się skóry, omówione w artykule, idą ze sobą w parze. Choć w przypadku osób ok. 30 roku życia można mówić zazwyczaj o odrobinie zniszczonej cerze, to już u 40-letnich i starszych, oba te problemy występują razem, w związku z czym konieczne jest działanie dwutorowe. W ten sposób możliwe jest bardzo mocne odmłodzenia – zarówno samej cery, jak i kształtu twarzy. Więcej o tym, jak i o wielu innych problemach urodowych, można dowiedzieć się z mojej najnowszej książki pt. „Medycyna estetyczna bez tajemnic”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *