Jak pielęgnować twarz? Wypróbuj dermokosmetyki apteczne

Pielęgnacja twarzy nie może mieć miejsca bez odpowiednich kosmetyków. Część osób ze względu na różnego rodzaju problemy skórne ma jednak kłopot z wybraniem odpowiednich preparatów. Rozwiązaniem mogą być w tej sytuacji dermokosmetyki apteczne do twarzy, które można zakupić właśnie w aptekach. Czym cechują się takie produkty i kiedy szczególnie warto po nie sięgnąć? 

Czym są dermokosmetyki do twarzy?

Dermokosmetyki do twarzy to kosmetyki apteczne, które – zgodnie z nazwą – można znaleźć w aptekach. Wynika to m.in. z ich składów, są to bowiem preparaty pozbawione niepotrzebnych barwników i konserwantów, a także substancji uczulających, w tym zapachowych pochodzących również z naturalnych olejków eterycznych. Istotny jest też fakt, że dermokosmetyki apteczne są poddawane testom klinicznym, aby upewnić się, że będą bezpieczne w stosowaniu.

Kiedy pielęgnować twarz dermokosmetykami?

Ze względu na składy pozbawione substancji uczulających oraz drażniących, takie produkty warto stosować przede wszystkim w przypadku skóry ze skłonnością do alergii. Dermokosmetyki do twarzy polecane są również osobom ze skórą wrażliwą, którą łatwo podrażnić w przypadku stosowania nieodpowiednich preparatów.

Dermokosmetyki apteczne dedykowane są dodatkowo osobom z problemami dermatologicznymi. Dotyczy to m.in. trądziku pospolitego, czyli najczęstszej choroby skóry, dotykającej w wieku nastoletnim od 80 do 85 proc. osób, a w wieku dorosłym około 8 proc.

Dermokosmetyków do twarzy warto używać jednak nie tylko w przypadku problemów skórnych, ale po prostu w celu pielęgnacji. Wynika to z faktu, że wiele tego typu produktów ma w swoich składach aktywne składniki pielęgnujące, które upiększają skórę.

Jak stosować dermokosmetyki apteczne?

Aby takie produkty rzeczywiście wykazywały działanie pielęgnujące oraz pomagały walczyć z problemami skórnymi, muszą być stosowane we właściwy sposób. Jaki? Takie informacje zawsze można znaleźć na opakowaniu produktu, a także skonsultować z dermatologiem lub farmaceutą. Jednak zazwyczaj kluczowe aspekty związane ze stosowaniem takich preparatów to:

  • nakładanie tylko i wyłącznie na dobrze oczyszczoną twarz,
  • unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce tuż po nałożeniu lub stosowanie produktu razem z kremem z filtrem,
  • nakładanie punktowe w przypadku walki z problemami skórnymi.

Jak widać dermokosmetyki do twarzy to także produkty pielęgnacyjne i co ważne, można kupić je nie tylko stacjonarnie. Na rynku funkcjonuje bowiem około 140 legalnych aptek online, a jedną z nich jest Apteka Moderna. Warto jednak sprawdzić ofertę kilku tego typu podmiotów i wybrać tę, której asortyment będzie pod tym względem najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *