Jak pozbyć się owłosienia na twarzy?

W zależności od konkretnego organizmu, u kobiet może pojawiać się większe lub mniejsze owłosienie twarzy. Większość pań stara się z nim walczyć, nie jest to jednak takie proste, jak w przypadku innych części ciała, ponieważ cera jest wyjątkowo delikatna i wymaga większej uwagi oraz łagodniejszych produktów. Na szczęście istnieje wiele rozmaitych sposobów – zarówno do kupienia w sklepie, jak i stricte domowych. Jak bezpiecznie i skutecznie pozbyć się nadmiernego owłosienia na twarzy?

Golenie włosków na twarzy – wady i zalety

Klasyczna maszynka do golenia nie jest dobrym wyborem, ponieważ ostrze jest stosunkowo szerokie, przez co może być trudno dotrzeć w niektóre obszary twarzy bez zacinania. Dużo lepszym wyborem są specjalne nożyki do regulacji brwi, gdyż pozwalają one skutecznie pozbyć się owłosienia z powierzchni całej twarzy. Niestety tego rodzaju zabieg nie jest zbyt trwały, gdyż włoski nie są usuwane, a jedynie przycinane, przez co wyjątkowo szybko odrastają i są widoczne już po kilku dniach.

Czy depilacja jest na pewno bezpieczna dla cery

W domowym zaciszu jest również możliwe przeprowadzenie depilacji. Wykorzystuje się w tym celu depilator lub trymer, które umożliwiają wygodne pozbycie się owłosienia z twarzy. Jest to stosunkowo szybka i wygodna metoda, może jednak sprawiać niewielki dyskomfort. W gabinetach kosmetycznych dostępny jest również zabieg laserowego depilowania twarzy. Polega on na trwałym usunięciu włosków, poprzez zniszczenie ich cebulek. Niestety jest to jedna z najdroższych metod usuwania owłosienia z twarzy i wymaga przeprowadzenia serii powtórek, których koszt wynosi zazwyczaj około 1000 złotych. 

Plastry z woskiem – dlaczego warto?

Depilacja nadmiernego owłosienia twarzy za pomocą plastrów z woskiem jest bardzo skuteczna i pozwala pozbyć się niechcianych włosów nawet do 6 tygodni. Na zabieg można zdecydować się zarówno w gabinecie – zazwyczaj nie jest on ani drogi, ani bolesny, jak i przeprowadzić samodzielne w domu. W tym celu wystarczy kupić plastry z woskiem do depilacji na zimno – są one dostępne w większości drogerii, a na opakowaniu znajduje się praktyczna instrukcja, jak przeprowadzić zabieg. Mimo iż jest to stosunkowo tania i skuteczna metoda nie każdy może z niej korzystać. Plastrów z woskiem powinny unikać przede wszystkim osoby z wyjątkowo delikatną i wrażliwą cerą, a także problemami skórnymi – jak choćby trądzik – ponieważ odrywanie plastrów może uszkadzać wierzchnie warstwy naskórka.

Czy kremy do depilacji twarzy są skuteczne?

Kremy są jednym z chętniej wybieranych rozwiązań, ponieważ depilacja przy ich użyciu jest całkowicie bezbolesna. Zawarte w preparacie składniki rozpuszczają włosy, nie uszkadzając przy tym naskórka, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób borykających się cerą wrażliwą. Przy stosowaniu kosmetyku koniecznie trzeba jednak pamiętać o przeprowadzeniu próby uczuleniowej, zgodnie z instrukcją dołączoną do kosmetyku.

Na czym polega nitkowanie twarzy?

Nitkowanie twarzy jest wybierana ze względu na wiele zalet, które ze sobą niesie. Pozwala ono przede wszystkim na bezbolesny i skuteczny zabieg usunięcia włosków. Odbywa się on za pomocą bawełnianej nitki, która w specjalny sposób jest przesuwana po twarzy usuwając włosy razem z cebulkami. Co ciekawe pojedynczy zabieg nie trwa z reguły dłużej niż 20 minut i jest stosunkowo tani – zazwyczaj waha się w granicach 60 złotych. Podczas zabiegu nie są używane żadne kosmetyki, dlatego jest to najbezpieczniejsza metoda dla alergików i osób z delikatną cerą, które nie mogą korzystać z innych metod usuwania owłosienia z twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *