Jak przejść przez zimę w odpowiednim obuwiu?

Zimowe, ujemne temperatury co roku zmuszają nas do porzucenia eleganckich, lekkich jesiennych butów. W zamian za nie musimy przerzucić się na coś grubszego kalibru, tak aby mrozy i śniegi nie dały nam się we znaki. Panowie są najczęściej w tej sytuacji na uprzywilejowanej pozycji. Producenci męskiego obuwia świetnie radzą sobie z łączeniem elegancji z praktycznymi rozwiązaniami. Zimowe buty powinny być przede wszystkim ciepłe, nieprzemakalne i o grubej, solidnej podeszwie. A te cechy rzadko idą w parze z elegancją i subtelnością jakiej życzyłyby sobie Panie.

Zimowych butów warto przede wszystkim szukać w dobrych sklepach obuwniczych. Dają one gwarancję na sprzedany przez siebie towar. W razie odkrycia mankamentów naszego zimowego obuwia zawsze mamy możliwość reklamacji i dochodzenia swoich praw. Jednak niestety buty sygnowane logo dobrej marki często mają również odpowiednio wysoką cenę. Trzeba jednak pamiętać, zakup solidnych i ładnych zimowych butów może być inwestycją na parę sezonów. Inaczej wygląda to w sytuacji, gdy co roku kupujemy tandetne buty, które nie mają szans przetrwać srogiej zimy. Niejednokrotnie w takiej sytuacji wydajemy więcej pieniędzy kupując co rok gorszej jakości buty niż gdybyśmy postanowili kupić produkt wysokiej klasy.

Wygodne buty

Propozycją dla Pań jest kupno eleganckich ocieplanych kozaków. Wykonane z naturalnej skóry zapewnią nam komfort noszenia, a ocieplenie wewnątrz buta sprawi, że nie będą nam straszne ujemne temperatury. Wysokie oficerki i kozaki za kolano są hitem wybiegów i znajdziemy je w wielu dobrych sklepach obuwniczych. Tego rodzaju obuwie to klasyk, który powinien znaleźć się w szafie każdej kobiety. Odpowiednio dobrane kozaki nie dość, że będą pasować do większości stylizacji to zapewnią naszym stopom ciepło i komfort. Kupując je warto zwrócić uwagę na grubość podeszwy i jej bieżnik. Odpowiednio gruba podeszwa będzie izolować od zimna a jej gruby bieżnik zapobiegnie poślizgnięciom na oblodzonym chodniku.

Dobierz buty do swojej stopy

Panowie powinni rozważyć kupno klasycznych traperów. Na pokazach mody męskiej królują miodowe Timberlandy, tak więc w wielu sklepach znajdziemy buty inspirowane tym modelem.Podbiły one również serca Pań, które na pewno dostrzegą tego rodzaju modne obuwie i docenia gust noszącego go mężczyzny. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych obuwie te jest wytrzymałe, ciepłe i wygodne.

Jeśli natomiast zimę spędzamy nie w mieście lecz aktywnie- w górach, na szlaku, stoku lub  na innych pieszych wycieczkach warto odstawić na bok walory estetyczne i postawić na wysokiej klasy zimowe obuwie sportowe. Tego typu buty znajdziemy w dobrych sklepach sportowych. Takie obuwie daje nam ciepło, komfort noszenia, wysoką nieprzemakalność, odpowiednie ustawienie stopy i wysoką wytrzymałość użytych materiałów. idealnie sprawdzą się dla tych, którzy zimę chcieliby (lub muszą) spędzić aktywnie.

Bez względu na to jakiego rodzaju obuwie zakupimy, należy pamiętać o odpowiedniej jego impregnacji. Odpowiednie preparaty można zakupić w sklepach obuwniczych. Dodatkowo warto dokupić do naszych zimowych kozaków czy traperów odpowiedni wkładki, które pomogą w utrzymaniu prawidłowego ustawienia stopy i zwiększenia komfortu chodzenia. Będzie miało to pozytywny wpływ na zdrowie naszych stawów i kręgosłupa.

Artykuł dzięki:
Artykuł został stworzony dzięki firmie Herrero: www.herrero.pl. Jest to sklep internetowy z obuwiem oraz z torebkami, w którym znajdziecie markowe buty wielu renomowanych firm.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *