Jak przygotować twarz i ciało do zabiegów medycyny upiększającej?

Drepoterapia, czyli tzw. twarzowa terapia ciała to kompleksowa odnowa biologiczna twarzy i ciała, spektakularnie poprawia wygląd twarzy a jednocześnie dba o dobrą kondycję reszty organizmu. Warszawskie Studio Sante realizuje autorski projekt opieki dla osób przed i po zabiegach medycyny upiększającej  twarzy, bazujący na wykorzystaniu naturalnej zdolności tkanek do regeneracji oraz na wielowymiarowych aspektach działania medycyny naturalnej.

Zabiegi upiększające twarz

W wielu klinikach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej mówi się obecnie o tzw. holistycznym podejściu do pacjenta. Zwykle w jego ramach proponuje się zabiegi inwazyjne i nieinwazyjne w obrębie twarzy oraz ciała w kompilacji z usługami kosmetycznymi i fizjoterapeutycznymi a także z indywidualną opieką psychologiczną czy dietetyczną. Drepoterapia to całkowicie naturalna metoda, która wykorzystuje refleksologię twarzy, terapię powięziowo-mięśniową okolic twarzy, szyi i dekoltu oraz drenaż limfatyczny. Podczas zabiegu terapeuta w  specjalistyczny sposób  stymuluje i wpływa na kondycję tkanki łącznej (powięzi), mięśni, tkanki nerwowej  i naczyniowej.  Każda z nich wymaga bowiem innego potraktowania manualnego ( m.in. technika palcowa, głębokość penetracji, tempo stymulacji, kolejność oddziaływania, współzależności tkankowe). Drepoterapia celowana jest na indywidualne potrzeby i problemy pacjenta takie jak m.in. zmarszczki i bruzdy, zwiotczenia, opuchlizny, utrata ogólnej witalności i jędrności skóry czy opadanie owalu twarzy. To także świetna terapia równoważąca takie konsekwencje zaburzeń nerwów twarzy jak opadanie twarzy czy  kąta oka lub ust oraz neuralgie. Po drepoterapii skóra twarzy , szyi i dekoltu jest zdrowo zaróżowiona, elastyczna, lśniąca, optycznie odmłodzona i naturalnie wypoczęta. Pojawia się błysk w oku, który nie jest tylko wynikiem miejscowego oddziaływania terapii ale ogólnego wpływu rewitalizującego i odstresowującego, który na całe ciało wywierają te specyficznie skompilowane techniki. Z takiej terapii warto korzystać nie tylko przed i po każdej ingerencji estetycznej. Wskazania to m.in.: stres i jego skutki, przemęczenie, wyczerpanie fizyczne i psychiczne, dbanie o dobrą kondycję ciała i wygląd twarzy a także zapobieganie chorobom czy  leczenie ich skutków. Drepoterapia jak już wcześniej wspomniano nie działa tylko miejscowo, jej efekty  rozprzestrzeniają się na całe ciało!

Zdrowa twarz to podstawa

W drepoterapii stymulujemy m.in. refleksoryczne mapy twarzy czyli zakończenia nerwowe poprzez które bodźce płyną do narządów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych, mięśni, naczyń krwionośnych a także części ciała ( np.: szyi, kręgosłupa, kończyn etc.). Miejsca te stają się lepiej ukrwione i dotlenione  a dzięki temu pracują wydajniej. Polepsza się wzajemna komunikacja między nimi. Stan naszych narządów widać na naszej twarzy. Kolor cery, jędrność skóry, wcześnie pojawiające się zmarszczki i bruzdy, zwisanie tkanek to też pierwsze objawy niewydolności energetyczno-fizycznej ciała. Drepoterapia wspiera funkcjonowanie ciała od wewnątrz i przez to także poprawia wygląd twarzy i kondycję jej tkanek. W ofertach  klinik medycyny upiększającej  najczęściej nikt o to sprzężenie zwrotne nie dba. Warto wiedzieć, że przedwczesne zmarszczki poprzeczne na czole świadczą o niedostatecznym nawadnianiu organizmu i słabej kondycji jelita grubego a pionowa zmarszczka między brwiami to oznaka zaburzeń energetycznych wątroby. Zatem nawet  takie zabiegi jak bardzo popularna mezoterapia z osoczem bogato-białkowym  czy też wypełnianie kwasem hialuronowym lub botoksem nie rozwiążą problemu zaburzonej energetyki  i metabolizmu tkanek twarzy zależnych od stanu narządów wewnętrznych. Także udział dietetyka w klinice medycyny estetycznej ma zwykle ma wymiar tzw. bezpiecznego tempa odchudzania bez efektu zwisów skóry niż wspomagania energetycznego narządów wewnętrznych służącemu lepszemu wyglądowi …tkanek twarzy.

Inne działania drepoterapii

Drepoterapia przywraca witalność skórze – wybrane techniki terapeutyczne dbają o kondycję naczyń krwionośnych; pobudzają krążenie krwi  i  ułatwiają drenaż limfy na poziomie twarzy, szyi i dekoltu. Już po pierwszym zabiegu opuchlizny/obrzęki twarzy (np. te tworzące się w okolicy dolnej krawędzi oczodołów) stają się mniej widoczne lub znikają. Cera ma zdrowy, naturalny koloryt, lśni, jest zrelaksowana.

Drepoterapia działa przeciwzmarszczkowo i liftingująco – zaburzone z różnych przyczyn przewodnictwo bodźców nerwowych powoduje, że mięśnie twarzy tracą jędrność a bezpośrednio połączona z nimi skóra marszczy się i zaczyna zwisać. Na twarzy jest niewiele tkanki łącznej, która w innych miejscach ciała dba m.in.: o kondycję mięśni – nawadnia je, chroni  i utrzymuje we właściwej pozycji. Specjalne techniki pracy na mięśniach i powięziach twarzy pobudzają komunikację nerwową, polepszają kondycję, nawadniają i odżywiają tkankę mięśniową i łączną oraz poprawiają ich funkcjonalność . Jest to jeden z tych aspektów  pracy drepoterapeuty, gdzie zapobiega on powstawaniu zmarszczek , wygładza już istniejące i przywraca naturalny owal twarzy.

Drepoterapia głęboko relaksuje – nic nie poprawia tak urody jak sen i relaks! Ta terapia jest szczególna bo doznania odprężenia psychicznego i fizycznego, które występują w jej trakcie  nie są porównywalne z żadnym innym masażem twarzy czy ciała! To specyficzna praca w bezpośredniej bliskości ośrodków kory mózgowej zapewnia stan niezwykłej błogości, rozluźnienia, „odpływania” i zapomnienia. Tylko podczas drepoterapii terapeuta ma „dostęp” do ciała migdałowatego w mózgu, które odpowiedzialne jest za nasze uporządkowanie emocjonalne i nastrój czy za radzenie sobie ze stresem. Ten głęboki relaks i towarzyszące mu uwalnianie endorfin czyli hormonów szczęścia też ma wpływ na wygląd i zachowanie tkanek twarzy.

Drepoterapia  zapobiega rozwojowi zaburzeń na poziomie energetycznym –  stymulacja akupunktów twarzy wpływa na poprawę cyrkulacji energii w kanałach energetycznych (meridianach). Tradycyjna Medycyna Chińska (TMCh)  zakłada, że zaburzenia energetyczne w meridianach są główną przyczyną początkowo niewielkich dolegliwości a potem schorzeń ostrych czy przewlekłych. Ważne jest zatem by zaburzenia energetyczne rozpoznawać i poddawać terapii. Drepoterapia pobudza przepływ energii przez organizm człowieka, usuwa jej bloki i zastoje, i w ten sposób zapobiega rozwojowi dolegliwości na poziomie energetycznym. To doskonały sposób na utrzymanie dobrej kondycji i wyglądu twarzy.

 

Beata Sekuła, terapeuta Studia Sante w Warszawie,www.studiosante.pl

/zdjęcie pochodzi ze strony studiosante.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *