Jak skutecznie poprawić owal twarzy? Poznaj najlepsze domowe sposoby.

Niestety wskutek różnych przyczyn, z czasem można zaobserwować pogarszającą się kondycję cery. Twarz może tracić wyraźny kontur, a jej owal staje się mniej zarysowany. Na szczęście można temu zapobiec oraz wyraźnie spowolnić cały proces. W tym celu wystarczy dokładnie poznać przyczyny i podjąć działanie. Wiele osób od razu sięga po zabiegi medycyny estetycznej, nie zdając sobie sprawy, że na kondycję cery można wpłynąć również domowymi sposobami. Jak skutecznie poprawić owal twarzy? Jakie są dostępne rozwiązania?

Dlaczego owal twarzy się zmienia?

Owal twarzy ulega z czasem pogorszeniu wskutek warunków zewnętrznych. Dzieje się tak głównie ze względu na stopniową utratę kolagenu i pogorszenie jego produkcji. Obniża się także poziom elastyny i kwasu hialuronowego, które odpowiadają za prawidłowe napięcie cery. Naturalnie ten proces zaczyna się po 25 roku życia, jednak niektóre czynniki, jak na przykład niezdrowy styl życia – niewłaściwa dieta, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu czy częste opalanie się – mogą go znacznie przyśpieszać.

Efektem jest pogorszony owal twarzy i mniej napięta skóra. Zmianie ulega również linia żuchwy, która staje się znacznie mniej widoczna. Policzki mogą wydawać się oklapłe oraz widoczny staje się tak zwany drugi podbródek. Zmniejsza się gęstość i objętość tkanki w obrębie twarzy. Cera permanentnie sprawia wrażenie zmęczonej i smutnej.

Profilaktyka starzenia się cery – czego unikać, na co zwracać uwagę?

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego też można zawczasu podjąć kroki, aby zapobiec szybkiemu starzeniu się skóry i utracie owalu twarzy. Niezwykle ważne jest przede wszystkim wysypianie się – należy spać regularnie, najlepiej o tych samych porach, przez około 8 godzin. Istotna jest również dieta, która powinna być bogata w substancje odżywcze, witaminy i przeciwutleniacze. Co więcej, powinno się ograniczyć palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu. Każdego dnia do organizmu należy dostarczać minimum 2 litrów wody oraz unikać ekspozycji na słońce – ważne jest stosowanie kremów z filtrem.  

Ćwiczenia na twarz – klucz to sukcesu to regularność

Aby poprawić owal twarzy – ujędrnić skórę i uwidocznić linię żuchwy, można spróbować wykonywać specjalne ćwiczenia. Przypominają one nieco masaż, jednak aby były skuteczne, konieczne jest przede wszystkim ich regularne powtarzanie – najlepiej codziennie podczas wieczornej pielęgnacji. W Internecie można znaleźć obecnie wiele różnych sekwencji ruchów, które powinno się wykonywać podczas masażu. Każdorazowo jednak powinny być one delikatne. Co więcej, warto wcześniej nałożyć na twarz naturalny olejek, który zmniejszy tarcie i podrażnienia, a także odżywi cerę. 

Czy odpowiednia pielęgnacja rzeczywiście ma znaczenie?

Kluczowe znaczenie dla zachowania odpowiedniej kondycji cery ma oczywiście pielęgnacja. Powinna ona odbywać się regularnie – rano i wieczorem każdego dnia – oraz składać się z naturalnych, dopasowanych do potrzeb cery składników. Wśród najskuteczniejszych składników regulujących owal twarzy wyróżnia się:

  • kwas hialuronowy – uzupełnia pojawiające się z wiekiem braki w skórze, pozostawiając ją nawilżoną i napiętą;
  • niacynamid – o niesamowitych właściwościach tego składnika słyszy się obecnie coraz więcej, przede wszystkim stymuluje on produkcję kolagenu, co więcej, składnik działa silnie przeciwutleniająco, dzięki czemu sprawia, że cera jest odżywiona i pełna blasku;
  • retinol – korzystnie wpływa na jędrność, elastyczność i napięcie skóry, intensywnie stymuluje głębsze warstwy skóry oraz stymuluje produkcję kolagenu;
  • witamina C – słynie ze swoich właściwości zmniejszających zmarszczki, podobnie jak inne polecane składniki korzystnie wpływa na produkcję kolagenu, zwiększając gęstość i jędrność skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *