Jak skutecznie pozbyć się kaca

Każdy z nas wie, co to jest kac i zapewne wielu z nas doświadczyło go na własnej skórze. Wiemy zatem, że jest to stan nieprzyjemny i dość uciążliwy. Oczywiście jego nasilenie może być różne i jest to uzależnione od wielu czynników. Warto znać różne sposoby na to, aby uniknąć tego nieprzyjemnego zjawiska, ale warto również znać sposoby na to jak pozbyć się kaca?

Najlepszy sposób na kaca

Nadmierne spożywanie alkoholu i mieszanie jego różnych gatunków prowadzi do kaca. Czyli do odwodnienia organizmu i wypłukania z niego wielu witamin i minerałów, a zwłaszcza witaminy c. Etanol, który jest głównym składnikiem alkoholi rozkłada się w organizmie i wpływa w sposób destrukcyjny na metabolizm. Skutkiem ubocznym tego rozkładu są właśnie dolegliwości takie jak: bóle głowy, zawroty, bóle brzucha i inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, osłabienie. Za te dolegliwości jest odpowiedzialny aldehyd octowy, który powstaje w wyniku rozkładu alkoholu w wątrobie. Jest to związek bardzo toksyczny i trudny do wydalenia z organizmu.

Na kaca najlepsza praca?

Aby jak najszybciej pozbyć się go z organizmu weźmy duże dawki witaminy c, która pomoże w oczyszczeniu organizmu z toksyn, pijmy również dużo wody mineralnej i soków owocowych. Pomimo dolegliwości zjedzmy lekki posiłek, aby wzmocnić organizm. Najlepsze tu będą lekkie rosołki lub zupy warzywne, gotowane warzywa i drobiowe mięso. Takie posiłki dostarczą witamin, błonnika i sprawią, że nasz organizm szybciej zacznie wracać do normalnego stanu.

Jak już wspomnieliśmy, ważne jest picie dużych ilości wody i soków, gdyż alkohol strasznie odwadnia organizm i pobiera wodę z tkanek, tym samym dostarczając nam dodatkowych dolegliwości bólowych. Boli nie tylko głowa, ale też wszystkie mięśnie. Pijmy nawet dwa lub trzy litry wody w ciągu dnia, dodatkowo soki ze świeżo wyciśniętych owoców cytrusowych, które dostarczą dużo witaminy c, która jest antyoksydantem i pozwoli pozbyć się nagromadzonych toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *