Jak skutecznie walczyć z obrzękami?

Obrzęki pojawiają się, gdy w naszym organizmie zgromadzi się zbyt dużo wody i płynu surowiczego. Mogą być skutkiem niezdrowego trybu życia oraz błędów w diecie, a także następstwem chorób w obrębie nerek, wątroby czy tarczycy. Diagności z Miasto Kobiet radzą, jak skutecznie radzić sobie z tym problemem z pomocą pola magnetycznego.

 

Jak skutecznie walczyć z obrzękami?

Gospodarka wodna w organizmie zależy od wielu skomplikowanych procesów, w tym przede wszystkim chemicznych i fizjologicznych. Sama woda pompowana jest przez serce i zastawki żylne. Problem zaczyna się wtedy, gdy organizm zaczyna wysyłać fałszywe sygnały do mózgu, serca i nerek. Układ nerwowy stwierdza, że potrzebują one więcej krwi, ale organizm nie jest w stanie jej wyprodukować. Zaczyna wtedy zwiększać objętość krwi, wchłaniając wodę z jelit, treści pokarmowej i kału. Krew staje się rozwodniona, nie będąc w stanie odpłynąć z dolnej części ciała. Zalega więc w kończynach, skąd po czasie jej nadmiar zaczyna przeciekać do otaczających tkanek.

Wiemy, co Ci dolega…

Pierwszą przyczyną powstawania obrzęków może być zbyt mała ilość białka w organizmie. W takiej sytuacji należy uzupełnić dietę o produkty bogate w ten składnik. Inną może być zła praca nerek lub wątroby. Stan ten można stwierdzić, gdy czujemy częste parcie na pęcherz, także w nocy, a rano budzimy się z obrzękiem nóg.

Gdy zawodzi prawa komora serca, obrzęk pojawia się wokół kostek, a gdy lewa – można odczuwać duszności na skutek nadmiaru płynu gromadzącego się w płucach.

Z obrzękami zmagają się szczególnie kobiety. Winne są hormony, w tym szczególnie progesteron pojawiający się w drugiej fazie cyklu. Przygotowując organizm do zapłodnienia, zatrzymuje wodę w organizmie. To zjawisko fizjologiczne.

… i jak rozwiązać ten problem!

Aby poradzić sobie z obrzękami, należy zmienić dietę – używać mniej soli, pić więcej mleka, ewentualnie zacząć spożywać suplementy diety zawierające substancje pochodzenia naturalnego. W określeniu najszybszej i trafnej drogi do pozbycia się obrzęków z pewnością pomoże Ekspres Skan – badanie elektrodermalne o 95% dokładności.

– Niezwykle skuteczna jest terapia pulsacyjnym polem magnetycznym niskich częstotliwości, która poprawia ukrwienie oraz mikrocyrkulację w eksponowanej tkance – tłumaczy Violetta Grzesiak-Stolanowska, diagnosta współpracujący z Miasto Kobiet. Dzieje się tak na skutek korzystnego oddziaływania przeciwzapalnego, analgetycznego i regeneracyjnego magnetoterapii. Obrzęk szybciej wchłania się, by finalnie – zniknąć. Co więcej, bezpośrednie działanie na przyczynę powstawania obrzęków, czyli zranioną tkankę mięśniową, łączną czy inną, prowadzi do ich skutecznego wyeliminowania.

Potwierdzą to opinie specjalistów, m.in. Roberta O. Beckera – amerykańskiego ortopedy i specjalisty w elektroterapii, dwukrotnego kandydata do Nagrody Nobla z dziedziny medycyny za prace nad biologicznymi efektami elektromagnetyzmu. Naukowiec udowadniał, że negatywne pole magnetyczne jest wręcz konieczne przy każdym procesie zdrowienia, leczenia i rehabilitacji.

Obrzęki to nie tylko dolegliwość zdrowotna, ale także dyskomfort oraz ból. Nie warto ignorować tego problemu, tylko reagować korzystając z dostępnych metod i narzędzi. Nie warto się męczyć, skoro są one na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *