Jak ubrać się na spotkanie biznesowe?

Często miejsce pracy wymusza w mniejszym lub większym stopniu stosowanie się do konkretnych zasad odnośnie do ubioru. Niektóre stanowiska wymagają zakładania oficjalnego stroju, co przekłada się na postrzeganie jakości oraz powagi danych usług. Jak zadbać o damską garderobę, żeby nie zabrakło w niej kreacji w sam raz do biura czy na spotkania biznesowe, zarówno w siedzibie firmy, jak i w ekskluzywnej restauracji?

Stylowo i elegancko

Często pojawiają się pytania i wątpliwości, jak ubrać się na spotkanie biznesowe. Bez wątpienia prezencja, czysty i zadbany wygląd mają znaczenie przy nawiązywaniu zawodowych współpracy, pozyskiwaniu klientów i załatwianiu wszelkiego rodzaju interesów. Część tego typu spotkań odbywa się w firmowych salach konferencyjnych, inne zaś na neutralnym gruncie. O ile wiele kobiet ma wypracowany własny, zgodny z zasadami obowiązującego w pracy dress codu, styl, to lunch w restauracji z biznesowym partnerem może wywołać pytania, co na siebie włożyć. Aby prezentować się profesjonalnie, warto postawić na elegancki, a przy tym modny strój, jak na przykład garsonka, spodnie i bluzka czy sukienka, bez zbyt wielu zdobień.

Kobieco i profesjonalnie

Dużym zainteresowaniem klientek w sklepach odzieżowych cieszą się sukienki biznesowe. To uniwersalny strój do pracy, na lunch czy spotkanie z partnerami w interesach lub z przyszłym klientem. Warto pamiętać, żeby tego typu kreacja była klasyczna, najlepiej w stonowanych, a nie krzykliwych barwach, gdyż mogłyby one rozpraszać rozmówcę. Co więcej, najlepiej postawić na proste, standardowe wzory. Istotna jest także długość sukienki biznesowej. Powinna sięgać ona co najmniej do kolan, żeby nie okazała się zbyt prowokująca. Do tego idealnie sprawdzą się buty na obcasach, na przykład klasyczne szpilki. Oczywiście do skromnej kreacji dobrać można odpowiednie dodatki, które podkreślą nienachalną elegancję i styl. Najważniejsze, by cała stylizacja była też komfortowa. Wiele modowych inspiracji znaleźć można na Bialcon.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *