Jak urządzić siłownię w domu?

Coraz więcej osób w naszym kraju zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, jak ważne jest zdrowe życie. Bardzo dużo ludzi jest przekonanych, że dzięki temu będą bardziej zregenerowani i wypoczęci, a ich organizm będzie odznaczał się lepszą kondycją.

 

Bardzo dużo osób nie tylko zaczyna zdrowo się odżywiać, ale też regularnie ćwiczyć. Coraz więcej ludzi uczęszcza na siłownię. Nie każdy jednak wie, że we własnym domu czy mieszkaniu też można sobie zrobić takie miejsce. Chcielibyście dowiedzieć się, jak? W takim razie zapraszamy na krótki przewodnik, co trzeba zrobić, aby móc ćwiczyć we własnym zaciszu.

Siłownia we władnym domu

Na zwykłej siłowni jest bardzo wiele urządzeń. Sporo z nich w ogóle nie jest zajmowanych. Te najpopularniejsze są zaś zazwyczaj oblężone. Posiadanie własnego miejsca ćwiczeń w domu czy mieszkaniu eliminuje ten kłopot. Poza tym, możemy ćwiczyć o dowolnej porze dnia czy nocy. Co potrzeba, aby stworzyć własną siłownię? Na pewno najważniejszym elementem jest ławeczka wielofunkcyjna. Dzięki niej, będziecie mogli wykonywać ćwiczenia na mięśnie rąk czy brzucha. Element ten powinien mieć kilka różnych poziomów wysokości (i regulację skosu), aby zwiększać i zmniejszać trudność ćwiczeń.

To jednak nie wszystko. Potrzebne będą też gryfy. W dalszej kolejności trzeba też nabyć konkretne obciążenia. Na początek spokojnie wystarczą dwa gryfy. Ponadto, trzeba dobrać odpowiednie ciężary. To już zależy od Was. My jednak proponujemy kupić sobie odważniki dziesięciokilowe plus oczywiście kilka większych obciążeń. Jeśli jesteście początkujący, nie szarżujcie, bo może się to dla Was skończyć kontuzją. Z drugiej strony – gdy macie już doświadczenie z ćwiczeniami – możecie sobie pozwolić na większe obciążenia. Nie zapomnijcie też o hantelkach.

Jak zrobić domową siłownię?

W każdej domowej siłowni przyda się rowerek stacjonarny. Jest on dobry jako uzupełnienie treningu siłowego i może być wykorzystany jako element rozgrzewki. Nowoczesne rowerki posiadają wiele przydatnych funkcji, dzięki którym jazda nie musi być monotonna i nudna. Jeśli planujecie urządzenie własnej siłowni, to koniecznie powinniście też pomyśleć o bieżni. Bieganie pozwala spalać kalorie, zrelaksować się i odprężyć. Może też stanowić część naprawdę przydatnego treningu.

Ostatnim elementem, który naszym zdaniem powinien znaleźć się w takiej domowej siłowni, jest drążek. Można go zamocować w każdym pomieszczeniu, a ćwiczenia na nim dają naprawdę bardzo dobre efekty. Szczególnie, jeśli chodzi o mięśnie rąk. Bardzo dużo osób wykorzystuje również ten sprzęt do trenowania brzucha.

Oczywiście, zakup tych wszystkich elementów generuje określone koszty. Musicie jednak pamiętać, że to inwestycja, która prędzej czy później Wam się zwróci. Jeśli i tak chodzicie na siłownię, to wydajecie pieniądze na karnety. A tak po jakimś czasie gotówka Wam się zwróci, a dodatkowo będziecie mieć u siebie jeszcze profesjonalny sprzęt. Możecie na nim ćwiczyć kiedy tylko chcecie. Nie ma do niego żadnych kolejek, co jest sporą zaletą. Ponadto, oszczędzicie też sporo czasu, bo dojazd na siłownię i z powrotem do domu też musi potrwać.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi SilowniaDlaKazdego.pl  .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *