Jak wybrać dobrą kurtkę zimową?

Wybór odpowiedniej kurtki zimowej jedynie pozornie może się wydawać błahą decyzją. To właśnie od tego, na jaką kurtkę się zdecydujemy zależy, czy będziemy podczas srogich mrozów trząść się z zimna, ubrani w zbyt cienkie nakrycia, czy zamiast tego będziemy cieszyć się pięknym zimowym klimatem. Polskie zimy są srogie, dlatego warto zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę, szczególnie jeżeli musimy często wychodzić na zewnątrz. Dla osób, które w zimie spędzają wiele czasu na świeżym powietrzu, kupienie odpowiedniej kurtki powinno stanowić priorytet.

Najlepsza kurtka zimowa

Za najcieplejsze uchodzą kurtki puchowe, oprócz nich w sklepach znajdziemy także kurtki z pierzem i sztucznym wypełnieniem. Kupując kurtkę puchową najlepiej jest sprawdzić na metce, czy w jej wnętrzu rzeczywiście znajduje się puch. Sklepy – starając się oszczędzać – wypełniają je innymi materiałami, a najczęściej poliestrem. Kurtki puchowe są najcieplejsze, ponieważ znajduje się w nich delikatny puch z piór, który jest trójwymiarowy, a to sprawia, że tworzy wokół siebie pewnego rodzaju ochronną barierę. Puch jest trudniej dostępny od pierza i wszelkich sztucznych wypełnień, dlatego kurtki puchowe należą do tych droższych. Decydując się na wybór takiej kurtki warto zwrócić uwagę na metkę i szukać na niej oznaczenia „down”.

W porównaniu do kurtek puchowych, kurtki z pierzem w środku mniej chronią od chłodu polskich zim. Pierze to ptasie pióra wraz z puchem. Takie kurtki są cięższe, przez co może się wydawać, że będą cieplejsze, ale to tylko złudzenie. Pierze mniej izoluje od chłodu niż puch. Jesteśmy pewni, że nasza kurtka wypełniona jest pierzem, jeżeli na jej metce odnajdziemy słowo: „feathers”.

Wygląd, jakość i… ciepło!

Kurtki zimowe wypełniane sztucznie najczęściej mają w sobie poliester. Jest to materiał lekki i miękki, dzięki czemu kurtki nim wypełnione wyglądają bardzo wdzięcznie, nie krępują także ruchów. Jednak kurtki z poliestrem nadają się głównie na cieplejszy okres zimy, kiedy nie grożą nam wielkie mrozy. Wynika to z tego, że takie kurtki najmniej chronią od zima. Takie wypełnienie ma jednak wiele zalet – jest antyalergiczne, szybko schnie i dobrze się je pierze w pralce. W sklepie łatwo poznać takie kurtki, bo są zazwyczaj tanie.

Decydując się na wybór kurtki damskie na zimę pamiętajmy, że choć ochrona od chłodu jest ważna, to liczy się także wygląd naszego okrycia oraz to, jak się w nim czujemy. Dobrze jest zadbać o to, by kurtka zgadzała się ze współczesnymi trendami. Obecnie dużą popularnością cieszą się zwłaszcza kurtki w stylu militarnym – w kolorze khaki i z licznymi naszywkami. Jednak ważniejsze od mody jest nasze dobre samopoczucie, dlatego decydując się na wybór kurtki zimowej musimy zadbać o to, byśmy się sobie w niej podobali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *