Jak wybrać dobre mleczko do opalania na lato?

Po zimowych miesiącach większość z nas jest spragniona słońca i pięknej pogody! To prawda, że słońce może mieć na nas dobroczynny wpływ – ale tylko pod warunkiem, że jest odpowiednio dawkowane. W kosmetyczne na lato koniecznie musi znaleźć się mleczko do opalania, które pozwoli nam przebywać w upalne dni na świeżym powietrzu bez obawy, że sobie zaszkodzimy. Po co tak właściwie stosuje się kosmetyki do opalania? Jakie mleczko wybrać, by móc w pełni korzystać z uroków lata?

Dlaczego należy używać kosmetyków do opalania?

Mleczko do opalania nie jest jedynie zbędnym gadżetem w kosmetyczce. Wręcz przeciwnie – w sezonie wiosennym i letnim obowiązkowo należy go używać! Dlaczego można tak powiedzieć? Słońce, pomimo swego dobroczynnego działania na nasze zdrowie i samopoczucie, ma również swoją  „ciemną stronę”. Promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez słońce jest niezwykle silne, a nasz organizm nie jest w stanie sam się przed nim bronić. Mleczka do opalania i inne tego typu kosmetyki zabezpieczają skórę przed jego szkodliwym wpływem.

Warto pamiętać, że promienie UV-A uszkadzają włókna kolagenowe znajdujące się w naszej skórze, a tym samym przyspieszają proces starzenia. To jeszcze nie wszystko. Promienie UV-B są jeszcze bardziej niebezpieczne. Długotrwałe narażenie na ich działanie może doprowadzić do powstania czerniaka, czyli złośliwego nowotworu. Co więcej, przebywając na słońcu bez odpowiedniej ochrony możemy nabawić się przebarwień, bolesnych pęcherzy czy zapalenia skóry. Z pewnością warto stosować mleczka do opalania!

Jak wybrać odpowiednie mleczko do opalania?

Wybierając mleczko do opalania, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na stopień ochrony przeciwsłonecznej, którą zapewnia dany kosmetyk. Jeśli chcemy przebywać na świeżym powietrzu przed dłuższy czas, powinniśmy sięgnąć po preparat z filtrem co najmniej SPF30 bądź SPF50. Należą one do filtrów o bardzo wysokiej ochronie – mogą zatrzymywać nawet ponad 95% promieni słonecznych.

Zwracajmy też uwagę na skład wybieranych kosmetyków. Najlepiej wybierać te z prostym i bezpiecznym składem, które nie powodują podrażnień nawet na delikatnej skórze. Takich produktów można używać zarówno na ciele, jak i na twarzy. Niektóre preparaty są dodatkowo wzbogacone witaminą E i wyciągami roślinnymi, które zabezpieczają komórki przed wolnymi rodnikami, a także nawilżają skórę.

Mleczka do opalania z reguły mają tłustą, ale lekką konsystencję, co ułatwia ich aplikację. Dostępne są również mleczka w sprayu, które okazują się wyjątkowo wygodne w używaniu. 

Artykuł powstał przy współpracy z: clineo.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *