Jak wybrać odpowiedni podkład? Sprawdź nasze wskazówki!

Podkład do twarzy to jeden z najpopularniejszych kosmetyków używanych na co dzień przez kobiety. Dzięki niemu skutecznie zamaskujesz niedoskonałości, rozświetlisz cerę i odejmiesz sobie parę lat. Pod warunkiem, że… będzie dopasowany do Twoich potrzeb!

 

Podkład do twarzy podstawą makijażu

Mówi się, że dobry makijaż powinien być niewidoczny. Ta sama zasada dotyczy podkładu, który jest podstawą udanego makijażu — powinien być niewidoczny, a jednocześnie w znaczący sposób poprawiać wygląd Twojej twarzy.

Dobrze dobrany podkład zamaskuje zmarszczki czy wypryski, ale też objawy niewyspania czy przemęczenia: ziemistą cerę oraz podkrążone oczy. Sprawi, że twarz będzie wyglądać zdrowo, młodo i promiennie.

Trendy w makijażu zmieniają się na przestrzeni wieków (sprawdź artykuł Dlaczego się malujesz: o sztuce makijażu od innej strony”) — obecnie coraz silniejsze są trendy dążące do minimalizmu i podkreślania naturalnego piękna poprzez rezygnację z mocnego malowania oczu czy ust. Jednak dobry i wyglądający naturalnie podkład wciąż jest jednym z najważniejszych kosmetyków.

Dopasuj podkład do rodzaju cery

Na rynku znajdziesz podkłady stworzone specjalnie z myślą o cerze suchej, tłustej, mieszanej czy naczynkowej. Zawsze warto kupić ten przeznaczony do cery, jaką posiadasz — nawet jeśli inny bardziej Ci się podoba lub ma lepszą cenę.

Produkty przeznaczone do różnego rodzaju cery różnią się między sobą przede wszystkim konsystencją, zawartością tłuszczu i substancji nawilżających. Dzięki temu idealnie dopasowują się do indywidualnych potrzeb i wspomagają walkę z problemami skórnymi.

Dopasuj podkład do koloru skóry

Jednym z największych błędów jest nieodpowiednie dobranie koloru podkładu. Jeżeli nie będzie współgrać z odcieniem Twojej skóry, wystąpi mało estetyczny efekt maski. Dlatego wybierając nowy podkład, warto przejść się do drogerii i skorzystać z testera.

Częstym błędem jest testowanie podkładów na nadgarstku. Musisz zdawać sobie sprawę, że kolor skóry jest tam całkiem inny niż na twarzy. Dlatego lepszym pomysłem będzie testowanie koloru podkładu na linii żuchwy. Będzie to dość trudne, jeśli przyjdziesz do drogerii w pełnym makijażu — postaraj się znacznie go ograniczyć na tę okazję.

Dobrze dobrany podkład powinien być właściwie niewidoczny. Jeżeli wahasz się między dwoma bardzo podobnymi odcieniami, zawsze lepszym wyborem będzie ten jaśniejszy. Zbyt ciemny kolor postarza i bardziej odcina się na tle naturalnej barwy skóry.

Czy Twój podkład ma odpowiednią jakość?

Wybierając podkład do twarzy, będący podstawą codziennego makijażu, pamiętaj o zwróceniu uwagi na skład. Jeśli chodzi o kosmetyki, zasada jest prosta — im krótszy skład, tym lepiej. Mniejsza ilość substancji zapachowych czy barwników i konserwantów zawsze zmniejsza ryzyko uczulenia czy niekorzystnego oddziaływania chemii. Dobry podkład powinien mieć możliwie dużo substancji naturalnych, a także tych o działaniu ochronnym np. filtrów UV.

Warto mieć dwa podkłady na różne pory roku. Jesienią i zimą możesz sięgnąć po produkt o cięższej konsystencji. Wiosną i latem szczególnie istotna jest ochrona przed słońcem oraz lżejsza konsystencja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *