Jak wybrać piękną i elegancką biżuterię do biura? Podpowiadamy!

Stworzenie ładnej i modnej, a zarazem niewykraczającej poza nieraz dosyć ścisły dress code stylizacji do pracy potrafi być niełatwym zadaniem. Jednym z najlepszych sposobów, by nieco ożywić sztywny biurowy wygląd jest odpowiednia biżuteria. W tym artykule podpowiemy, jak dobrać odpowiednie ozdoby do pracy.

Czego unikać?

Zanim omówimy, jakie rodzaje biżuterii dobrze pasują do biurowej stylizacji, warto przedstawić dodatki, które na pewno się nie sprawdzą. Ogólnie rzecz biorąc należy unikać biżuterii nadmiernie krzykliwej czy swobodnej – unikamy zatem biżuterii maxi, romantycznych ozdób boho czy biżuterii plastikowej, a także nadmiernej ilości pierścionków, które zresztą mogą również być przeszkodą podczas pisania na klawiaturze. Szczególnie dla pracowniczek wysokiego szczebla praktycznie jedynym wyborem będzie stal i kamienie szlachetne.

Piękne kolie i kolczyki

Bardzo modną i ładną ozdobą są niewątpliwie kolie z kamieniami i metalami szlachetnymi. Powinniśmy przy tym jednak unikać dużych kamieni i mocno rzucających się w oczy ozdób. Ponieważ w biurze szczególne znaczenie ma stara zasada, która mówi, że stylizacja nie powinna posiadać więcej niż jednego przykuwającego uwagę elementu, kolię powinniśmy zakładać tylko do prostego ubioru, jak biała koszula czy marynarka. W ten sposób uda się uzyskać idealną równowagę między dekoracyjnością a prostotą.

Mówiąc o biżuterii do pracy, absolutnie nie można oczywiście pominąć kwestii kolczyków. Piękne kolczyki są jak najbardziej mile widziane w biurowej stylizacji, trzeba przy tym jednak pamiętać, żeby były skromne i praktyczne. Za duże kolczyki to nie tylko ryzyko faux pas w kwestii przestrzegania dress code’u, ale i przede wszystkim przeszkoda na przykład podczas prowadzenia rozmów telefonicznych. Najlepiej sprawdzą się subtelne kolczyki kulki z zapięciem typu sztyft, które w nienachalny sposób uzupełnią stylizację i nie będą przeszkadzać w wykonywaniu biurowych obowiązków.

Modnie i schludnie – sutasz i celebrytki

Jednym z rodzajów dodatków, które dobrze pasują do biurowego outfitu, a zarazem są naprawdę kolorowe i fantazyjne jest biżuteria z sutaszu. Sutasz to bardzo modna w ostatnim czasie sztuka ręcznego tworzenia biżuterii z wykorzystaniem pasków z wiskozy oraz obłych kamieni zwanych kaboszonami, co pozwala na stworzenie naprawdę wyrafinowanych, przyciągających uwagę wzorów. Sutaszowe dekoracje można kupić u rękodzielników, dlatego są świetną propozycją dla osób, które szukają ozdób absolutnie unikalnych. Sutaszowe dekoracje są barwne i nieco egzotyczne, ale nienachalne. Doskonale będą współgrać z typową biurową białą koszulą.

Bardzo modne obecne są również tak zwane celebrytki, czyli łańcuszki ze srebra i złota uzupełnione delikatnymi przywieszkami. Są to ozdoby nieraz bardzo oryginalne, a zarazem dobrze pasujące do garnituru czy sukienki do biura albo bluzki z półokrągłym dekoltem. Na rynku dostępne są obecnie niezwykle różnorodne ozdoby tego typu, przez co każda kobieta będzie mogła znaleźć coś dla siebie!

W przygotowaniu artykułu pomogła strona ekorale.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *