Jak wystawiać dokumenty w firmie?

Wystawianie dokumentów nie musi być trudne i trwać wiele godzin pracy. Potwierdzenia zawieranych transakcji mogą być przygotowywane szybko i bezproblemowo, w zgodzie z aktualnymi przepisami prawnymi.

Aby to wszystko było możliwe konieczne jest wyposażenie firmy w sprawdzony program do fakturowania. 

Który program będzie dobry dla małej firmy?

Jeżeli firma jest mała, ale myśli o rozwoju to najlepszym oprogramowaniem będzie chociażby stworzony przez firmę Mega-Tech program Faktura Small Business. Oprogramowanie to jest do pobrania ze strony: https://www.mega-tech.com.pl. Można je testować za darmo przez okres co najmniej 7 dni, dzięki czemu przedsiębiorca jest w stanie dobrze posprawdzać wszystkie funkcjonalności. Program sam w sobie jest bardzo prosty w obsłudze i zawiera wiele przydatnych opcji. Można w nim wystawić faktury VAT, bez VAT, proforma, korekty, zaliczkowe, końcowe, uproszczone, VAT marża, WDT, ZŁOM i wiele więcej. Fakturowanie trwa kilka minut za sprawą wbudowanych funkcjonalności. Jedną z nich jest chociażby możliwość pobierania danych kontrahentów z bazy CEIDG po wpisaniu numeru NIP firmy. Następnie po wypełnieniu dokumentu można go przesłać e-mailem do klienta bądź eksportować do znanych programów księgowych. 

Jakie funkcje warto wyróżnić?

Wystawianie faktur z Faktura Small Business to nie tylko uproszczenie czasu i procesu fakturowania dla przedsiębiorcy. Oprogramowanie dodatkowo zostało wyposażone w opcje, które pozwalają zarządzać dokumentami, robić ich tymczasowe zapisy z użyciem modułu „bufor dokumentów”, dowolnie modyfikować ich wygląd czy analizować sprzedaż w wybranym okresie. Pomocne są liczne analizy i statystyki, które można szybko wygenerować w programie. Przedsiębiorca sprawdzi więc najbardziej rentownych klientów i tych najmniej. Oprogramowanie pozwoli wystawić dokumenty cykliczne czy wezwanie do zapłaty, jeżeli kontrahent będzie spóźniał się z płatnościami. Wszystkie dane można bezpiecznie gromadzić na serwerze tworząc i zapisując zdalne kopie bezpieczeństwa. Opcja ta jest możliwa dzięki usłudze eArchiwum. Program można również wykorzystywać do fakturowania na wielu różnych urządzaniach z poziomu kilku stanowisk. Wystarczy tylko zapytać producenta jak uzyskać możliwość pracy wielostanowiskowej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy do przeprowadzania transakcji z kontrahentami dedykowanych jest więcej niż jedna osoba.

Fakturowanie jest proste, jeżeli korzysta się z dobrego oprogramowania. Decydując się na program, który oferuje Mega-Tech przedsiębiorca może być pewien, że dokonał słusznego wyboru. To proste, bardzo uniwersalne i jednocześnie funkcjonalne narzędzie do pracy w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *