Jak zadbać o włosy po wakacjach?

Promienie słoneczne, woda i wiatr to połączenie, które jest równoznaczne z udanymi wakacjami. Jednak nie zawsze jest to dobre dla naszych włosów. Dlatego po powrocie z podróży zadbajmy o właściwą pielęgnację, dzięki czemu nasze włosy nie będą matowe, łamiące się i wysuszone. Jednak zanim przystąpimy do tego zadania, to zwróćmy uwagę na to, jak powinna wyglądać taka pielęgnacja.

Najczęstsze problemy z włosami po wakacjach

Zazwyczaj w trakcie wakacji mamy większy kontakt ze słoną lub chlorowaną wodą. W połączeniu z klimatyzacją, wiatrem i promieniami słonecznymi, możemy spodziewać się sporych problemów z włosami. Zazwyczaj mamy do czynienia z łamliwymi i matowymi włosami. Jednak nie są to jedyne negatywne skutki. Po urlopie możemy też mieć trudności z ich ułożeniem i rozczesywaniem. Pamiętajmy wtedy przede wszystkim o tym, by nie starać się na siłę doprowadzić włosy do pełnego ładu, bo możemy mieć problem z ich nadmiernym wypadaniem. Jednak nie musimy się załamywać. Wystarczy tylko zastosować się do paru pielęgnacyjnych wskazówek.

Zadbaj o pielęgnację skóry głowy

Często zupełnie zapominamy o tym, że stan naszych włosów jest w dużej mierze uzależniony od skóry głowy. Szczególnie po wakacjach i kontakcie ze sporą dawką promieni słonecznych powinniśmy pamiętać o tym aspekcie. Zatem zacznijmy od dokładnego oczyszczenia skóry głowy, dzięki temu wszystkie składniki aktywne będą mogły działać bez problemu. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się kosmetyki z glinką.

Odbudowa włosów

Kolejnym bardzo ważnym etapem pielęgnacji jest zadbanie o odbudowę włosów. Zwróćmy jednak uwagę na to, że sama odżywka może być niewystarczająca. Dlatego najlepiej, jeżeli zabieg uzupełnimy o maskę, która zamknie łuskę włosa oraz wygładzi jego powierzchnię. W tym przypadku dobrze sprawdzą się kosmetyki z dodatkiem oleju arganowego, z awokado i jojoba. Takie produkty możemy znaleźć w sklepie: https://sklepfryz.pl/.

Nawilżenie włosów

Kontakt z promieniami słonecznymi zostawia ślad nie tylko na naszej skórze, ale też na włosach. Jeżeli w trakcie wakacji nie zadbaliśmy o właściwe produkty do pielęgnacji włosów, to teraz możemy mieć problem z ich nadmiernym przesuszeniem. Jednak pamiętajmy o tym, że bardzo łatwo możemy naprawić ten błąd. Wystarczy regularne stosowanie kosmetyków nawilżających, ale również tonik, który ułatwi rozczesywanie. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się wypadaniem włosów.

Cierpliwość i wytrwałość jest najważniejsza

Pamiętaj o tym, że potrzebny jest czas, by włosy znów stały się błyszczące i zdrowe. Dlatego nie oczekujmy tego, że po tygodniowej kuracji będą już widoczne efekty. Zwróćmy też uwagę na to, że czasem sama pielęgnacja kosmetykami może nie być wystarczająca. Warto udać się też do fryzjera i skrócić włosy o parę centymetrów. Dzięki temu pozbędziemy się rozdwojonych końcówek, które mogły powstać w kontakcie z silnym wiatrem lub zakładanie kapelusza. Połączenie wszystkich tych etapów na pewno sprawi, że nasze włosy odzyskają swój blask i zdrowy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *