Jak zapewnić spokojny sen swojemu dziecku?

Przyszli rodzice mają zazwyczaj dziewięć miesięcy na przygotowanie się na pojawienie się nowego członka rodziny. Jest to szczególny czas wypełniony radosnym oczekiwaniem, podekscytowaniem oraz planowaniem. Jednym z zadań przyszłych rodziców jest skompletowanie produktów i akcesoriów, które będą potrzebne przez pierwsze miesiące maluszka. Przyjrzyjmy się, o jakich elementach do łóżeczka niemowlęcego nie powinniśmy zapomnieć.

Jak zadbać o spokojny sen maluszka?

Jednym z podstawowych zakupów powinno być łóżeczko. Znaleźć można różne modele – drewniane, z płyty MDF czy też w wersji turystycznej, wykonane z materiału. Poszczególne łóżeczka mogą różnić się między sobą dodatkowymi funkcjami oraz elementami, takimi jak, np. wysuwana szuflada do przechowywania pościeli i prześcieradła do łóżeczka. Równie ważnym elementem jest wygodny materac, który będzie odpowiednio twardy. Warto odpowiednie wcześniej zakupić prześcieradło do łóżeczka, które zapewni komfort snu oraz podkłady pod prześcieradło, które zabezpieczają materac przed przemoczeniem w awaryjnych sytuacjach. W pierwszych miesiącach życia dziecka świetnie sprawdzą się kocyki lub otulacze – w przeciwieństwie do tradycyjnej pościeli składającej się z kołdry i poduszki. Ciekawym rozwiązaniem jest również rożek, czyli specjalnie skrojony kocyk, w którym można zawinąć maluszka. Zapewni mu to ciepło oraz poczucie bezpieczeństwa i bliskości, tak dobrze znane z okresu prenatalnego. Przydatny może być również smoczek do uspokajania oraz maskotka z szumami, która nieraz bywa bardzo pomocna przy usypianiu dziecka.

Jakie prześcieradło do łóżeczka będzie najlepsze?

Jak się okazuje, element ten jest bardzo ważny. Maluch praktycznie przez cały czas styka się z nim całym swoim ciałem, a skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna. Dlatego warto zadbać o to, by mogło zapewnić dziecku wygodę i komfort. Prześcieradło do łóżeczka, takie jak np. https://alberomio.pl/przescieradlo-do-lozeczka/ powinno przylegać do materaca, nie zwijać się ani nie fałdować – dobrym rozwiązaniem będzie prześcieradło z gumką, którego założenie jest bardzo proste. Jest ono na tyle bezpieczne, że rodzice mogą mieć pewność, że nie zsunie się z materaca, w efekcie czego, dziecko się w nie zawinie.

Równie ważny jest materiał, z jakiego prześcieradło zostało wykonane. Szczególnie polecane są wyroby bawełniane, gdyż są przyjemne w dotyku, łatwe w utrzymaniu czystości – nawet częste pranie i prasowanie nie wpłynie na ich jakość. Jest to bardzo ważne w przypadku niemowląt, gdyż ich pościel i ubranka powinny być często prane w wysokiej temperaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *