Jak zaprojektować własną kolekcję odzieży?

Na współczesnym rynku produktów odzieżowych działa mnóstwo niewielkich brandów dysponujących niepowtarzalnymi kolekcjami odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej. Wiele z nich tworzonych jest przez znane osoby, w tym przez internetowych twórców, którzy nigdy wcześniej nie mieli większej styczności z projektowaniem czy produkcją odzieży. Jak zatem powstają tego typu brandy? Czy prace zwyczajowo wykonywane przez szwalnie są dziś realizowane również przez inne podmioty?

Czym zajmuje się nowoczesna szwalnia?

Wiele tradycyjnych zakładów krawieckich przekształciło się dziś w wielofunkcyjne przedsiębiorstwa usługowo-produkcyjne, które zajmują się już nie tyle produkcją odzieży pod własną marką, ile tworzeniem zupełnie nowych brandów, zwykle na potrzeby osób prywatnych lub firm, którym zależy na wprowadzeniu do sprzedaży produktu komplementarnego lub promocyjnego. Nowoczesna szwalnia zajmuje się zatem zarówno produkcją odzieży na potrzeby dużych podmiotów działających w szeroko pojętej branży odzieżowej, jak i na potrzeby osób fizyczny czy niewielkich firm, które z tą branżą nie mają nic wspólnego. Szwalnie oferują wszechstronną pomoc w zakresie projektowania odzieży określonego typu, doboru odpowiednich materiałów i technik produkcji, a także kompleksową realizacją zamówień, łącznie z usługą pakowania wcześniej wyprodukowanych koszulek czy innych typów zamówionej garderoby.

Samodzielne projektowanie odzieży

Niektóre firmy odzieżowe oferują również opcję samodzielnego projektowania odzieży z wykorzystaniem dostępnych wzorów lub samodzielnie przygotowanych przez klienta, odpowiednio obrobionych rysunków, grafik czy fotografii. Ciekawe możliwości zapewnia m.in. technologia Full Print, która pozwala na zadrukowanie całej powierzchni odzieży, najczęściej koszulki lub bluzy wyprodukowanej z tkaniny poliestrowej. Nowoczesna szwalnia dysponuje narzędziami pozwalającymi na wykorzystanie wielu technik zdobienia odzieży, dzięki czemu każdy klient może stworzyć produkt o parametrach idealnie dopasowanych do własnych potrzeb. Nawet jeśli klient nie wie, jak skorzystać z tego typu narzędzi, pracownicy szwalni powinni w tym pomóc.

Nowoczesne technologie drukarskie i szeroko pojęte technologie cyfrowe stworzyły zupełnie nowy rynek produktów odzieżowych charakteryzujących się dużą oryginalnością, dostępnych w limitowanych seriach, w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Dziś każdy, kto chce zaprojektować własną kolekcję bielizny, stworzyć serię unikalnych koszulek czy bluz sportowych, bez trudu odnajdzie szwalnię, która mu w tym pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *