Jak zmierzyć rozmiar biustu?

Wybór odpowiedniego biustonosza to wcale nie taka prosta sprawa. Jak się okazuje wiele z nas ma problem z określeniem swojego rozmiaru. Niestety źle dobrany stanik wygląda nie tylko mało estetycznie, ale prowadzi to różnych schorzeń na tle zdrowotnym. Dlatego przychodzimy z pomocą! Jak zmierzyć rozmiar biustu? Sprawdźcie! 

Mierzymy obwód pod biustem

W pierwszej kolejności mierzymy obwód pod biustem, zachowując przy tym staranność, aby metr ułożony był na jednym poziomie z przodu i z tyłu. Obwodu dokonujemy nieco ściskając metr. Nie mamy na myśli tego, aby ściskać go niewiadomo jak mocno, jednak aby dobrze dobrać stanik, musimy nieco mocniej ścisnąć metr w momencie pomiaru. Wynik, który otrzymaliśmy po zmierzeniu nie jest jeszcze ostateczną liczbą. Otrzymany wynik należy zaokrąglić W DÓŁ, do najbliższego rozmiaru. Można także spotkać się z radami, aby od otrzymanego wyniku odjąć 3 i następnie zaokrąglić w dół do najbliższego rozmiaru. Zatem przy wymiarze 75, najprawdopodobniej Twój rozmiar to 70. Najprawdopodobniej, bo nie możemy powiedzieć tego ze 100% pewnością. O tym przekonasz się podczas przymierzania już konkretnego modelu biustonosza. Dlaczego wynik zaokrąglamy w dół? Ponieważ miarka, którą się mierzymy nie jest rozciągliwa, w przeciwieństwie do biustonosza. Nie może być on za ciasny, ale musi dobrze trzymać się na ciele i znajdować się na jednej linii z przodu i z tyłu. 

Mierzymy obwód w biuście

Drugi etap do dokonanie pomiaru w biuście. Należy zmierzyć obwód w najszerszym miejscu biustu. Można go dokonać bez stanika, jeżeli jednak mamy problem z opadającymi piersiami, pomiaru najlepiej dokonać w miękkim, nieusztywnionym biustonoszu, unoszącym nasz biust na właściwą wysokość. Oczywiście należy tutaj dochować dokładności, aby taśma do pomiaru znajdowała się z przodu i w z tyłu na jednej wysokości. Paniom, których piersi opadają, radzi się pomiar biustu, pochylając się do przodu. Tutaj jednak nie ściskamy miarki zbyt mocno, po prostu staramy się aby opasała biust w najszerszym miejscu. Mając takie pomiary, możemy skorzystać z dostępnych w Internecie tabel, zestawiających obwód pod biustem z obwodem w biuście, które pomagają nam ustalić nasz rozmiar. Możemy także znaleźć kalkulatory, które po wpisaniu do nich wymiarów podpowiedzą nam, jaki jest nasz rozmiar stanika.

Pomoc brafitterki

Ciekawym rozwiązaniem jest także skorzystanie z pomocy brafitterki. Wtedy już na pewno nie będziemy musiały się martwić, że nasz biustonosz nie będzie odpowiednio dobrany i dopasowany, a dokonane pomiary będą złe. Brafitterka rozwieje wszelkie nasze wątpliwości i odpowie na pytania. W końcu o dobieraniu biustonoszy wie wszystko. Podczas takiego spotkania brafitterka pyta także o to jakie biustonosze lubimy, jakie nam się podobają. Dobrze jest wcześniej pomyśleć nad tymi kwestiami, ponieważ w ten sposób ukierunkujemy także tą osobę, która pomoże nam w doborze biustonosza. A to na pewno podniesie nasz poziom zadowolenia podczas przymierzania różnych propozycji oraz dokonywania decyzji. 

Warto pamiętać o tym, że nawet najbardziej dokładne wymiary nie podadzą nam naszego uniwersalnego rozmiaru dla każdego rodzaju biustonosza. Ustalenie takiego rozmiaru jest bardzo ważne i warto od tego zacząć, bo stanowi to jakąś podstawę do dalszych działań. Jednak w zależności od kroju, fasonu itp. różnych staników, które będą na nas pasować, mogą być różne. Poza tym w dobrze biustonosza bardzo istotne znaczenie ma również kształt biustu, a nawet szerokość żeber. Na przykład dla kobiet o pokaźniejszym biuście nie będą odpowiednie biustonosze z cienkimi ramiączkami. Zatem by dokonać wyboru ,warto sprawdzić jak leżą na nas różne fasony, które są dla nas odpowiednie i w których nasz biust wygląda dobrze. Zwróćmy także uwagę, aby stanik był wygodny. Nawet mierząc w sklepie spróbujmy się w nim poruszać, schylić, czy sprawdzić jak wygląda kiedy założymy na niego bluzkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *