Zapewne ten, kto kocha góry, chętnie powróci do Zakopanego, a jeśli jeszcze nie odwiedził tego niezwykłego miasta, ma to w swoich najbliższych planach. Piękne widoki, możliwość różnych form spędzania wolnego czasu, czy to w sposób aktywny, czy wymagający mniej wysiłku fizycznego, bogactwo oferty gastronomicznej, to wszystko zachęca turystów do odkrywania zakopiańskich zakątków. Chętnie przyjeżdżają tu ludzie młodzi, rodziny z dziećmi, jak i osoby w starszym wieku, w tym emeryci. Ruch turystyczny trwa przez cały rok, gdyż i w porze letnio-jesiennej, i zimowej, i wiosennej jest tu co robić. Jak zaplanować udany wyjazd tak, aby się nie wykosztować? Otóż to możliwe, w Zakopanem da się przenocować tanio!
Noclegi w Zakopanem – jakość a ceny
Przy wyborze odpowiedniego dla siebie zakwaterowania istotne znaczenie ma wiele czynników. Niektórzy zwracają uwagę przede wszystkim na cenę. Zbyt wysoka – potrafi zniechęcić do zarezerwowania noclegów w danym obiekcie. Zbyt niska natomiast może wzbudzać wątpliwości co do oferowanego standardu. Jak więc znaleźć odpowiednie zakwaterowanie w przystępnej cenie, która nie nadwyręży w znacznym stopniu domowego budżetu? Najlepiej korzystać ze strony internetowej, która umożliwia zaznaczenie konkretnych kryteriów wyszukiwania. Dzięki temu można przeglądać tylko wyniki zapewniające wymagany standard, na przykład propozycje noclegów z prywatną łazienką, telewizorem, miejscem na ognisko czy na grilla. Ponadto, zainteresowany ma możliwość określenia, w jakim zakresie cenowym chce szukać zakwaterowania. Sporym ułatwieniem przy podjęciu decyzji o wyborze konkretnej oferty noclegów jest dostęp do opinii poprzednich gości. Komentarze pozostawione przez nich pozwalają na szybką weryfikację, czy dany obiekt istotnie jest warty polecenia, czy też lepiej poszukać innego. Oferty takie jak noclegi Zakopane znajdziesz między innymi na E-nocleg.pl.
Noclegi w Zakopanem – odległość od centrum
Istotnym czynnikiem, wpływającym na cenę zakwaterowania, jest odległość obiektu od centrum, w obrębie którego obiekty zakwaterowania zazwyczaj należą do najdroższych. Pośród osób odwiedzających Zakopane są zarówno miłośnicy aktywnych form spędzania wolnego czasu, jak i biernego wypoczynku. Dla niektórych podstawową atrakcją podczas pobytu w górach jest zapoznanie się z lokalnym rękodziełem, wyrobami kulinarnymi, tradycyjnymi góralskimi strojami, galanterią skórzaną oraz kupienie pamiątek z wyjazdu. Dla innych zaś priorytetem będzie skosztowanie regionalnej kuchni w klimatycznych restauracjach, na przykład z muzyką na żywo lub spacerowanie deptakiem stanowiącym centrum miasta. Oczywiście wśród turystów są też i ci nastawieni na górskie wędrówki i zdobywanie kolejnych szczytów. Oni chętniej wybiorą noclegi bliżej punktów, w których rozpoczynają się szlaki, aby rano, od razu po wstaniu, móc wyruszyć w trasę i zdążyć ją pokonać, zanim zapadnie zmrok. Zwykle obiekty noclegowe położone w centrum są droższe niż te od niego oddalone. Warto z tego powodu przed zarezerwowaniem zakwaterowania zastanowić się nad swoim priorytetem podczas pobytu.
Noclegi w Zakopanem – w sezonie i poza sezonem
Kiedy Zakopane jest szczególnie oblegane przez turystów? W przypadku tej miejscowości zaobserwować można dwa najpopularniejsze sezony: letni i zimowy. Zdecydowanie najwięcej odwiedzających pojawia się w porze wakacji, czyli w lipcu, w sierpniu oraz we wrześniu, w którym wyjazdy bardzo chętnie organizują studenci. Sprzyjające warunki pogodowe, długie dni umożliwiają bezpieczne przemierzanie górskich tras. Zanim rozpoczną się jesienne chłody, większość szlaków jest otwarta, dostępna dla turystów. Co więcej, letnie dni to idealna pora na wycieczki rowerowe, spacerowanie i zwiedzanie. W okresie zimowym natomiast do Zakopanego licznie przyjeżdżają fani jazdy na nartach i innych rozrywek na śniegu. Wtedy też obiekty noclegowe mogą podnieść proponowane ceny. Najkorzystniejsze pory roku na zorganizowanie pobytu w Zakopanem pod względem kosztów to więc wiosna i jesień, które również pozwalają skorzystać z wielu atrakcji, krajobrazowych, kulinarnych czy rekreacyjnych.