Jak zrobić makijaż lat 70.?

Obecnie coraz popularniejsze staje się naśladowanie trendów makijażowych z ubiegłych lat. Powracają przeszłe style, a szczególnie dużo inspiracji wywodzi się z popularnych lat 70, które były czasem przede wszystkim szalonych dyskotek i zupełnie odmiennej od choćby lat 60. mody. W latach 70. królowały przede wszystkim ostre, krzykliwe kolory, trykoty, dzwony, metaliczne topy, natapirowane włosy i wyrazisty makijaż. Jego odwzorowanie wcale nie jest trudne! Jak zrobić makijaż lat 70?

Lata 70. – największe inspiracje

Zupełną nowością w porównaniu do poprzednich lat zaczęła być różnorodność. Trendy przestały być narzucone tak mocno, że makijaże większości kobiet były do siebie podobne. Cienie w odcieniach nude zostały zastąpione mocnym, wyrazistym, nawet można by powiedzieć, że krzykliwym kolorem. Co więcej, w latach 70. zaczęto wyraźnie rozgraniczać makijaż na ten delikatny, dzienny oraz zdecydowanie mocniejszy – wieczorowy. Charakterystyczne dla tego czasu są również metaliczne odcienie zarówno cieni do oczu, jak i pomadek, które stały się jednym z najcharakterystyczniejszych elementów lat 70. 

Jak zrobić makijaż w stylu lat 70?

Wykonanie makijażu w stylu lat 70. nie jest trudne i można bardzo łatwo oddać charakter epoki. Przed przystąpieniem do nakładania poszczególnych kosmetyków warto zadbać o odpowiednie oczyszczenie oraz nawilżenie cery – w tym celu doskonale sprawdzi się na przykład serum czy krem.

Makijaż lata 70. – konturowanie

W makijażu stylizowanym na lata 70. najlepiej jest wybrać neutralny podkład. Do konturowania w wykorzystywano bronzery w charakterystycznych, niemal pomarańczowych kolorach, które przypominały nieco opaleniznę – wiązało się to z mniejszym niż dotychczas wyborem kosmetyków oraz mniejszym zwracaniem uwagi na dopasowanie ich pod kątem typu urody. Bardzo modne było nakładanie bronzera na czoło, skroń i kość policzkową w charakterystycznym, przypominającym cyfrę 3 kształcie. Dla lat 70. typowe były również intensywne, jaskrawe róże nakładane na policzek, nieco powyżej bronzera.

Delikatne i naturalne brwi

Brwi w makijażu lat 70. były dosyć mocno inspirowane poprzednimi latami. Choć nie malowano ich już tak cienko, jak na przykład w latach 50. czy 20. to wciąż odchodzono od podkreślania naturalnego załamania brwi na 1/3 długości. Zarysowując kontur brwi w makijażu warto zadbać by były one nieco bardziej łukowate i wydłużone. Nie ma za to konieczności mocnego ich wypełniania – wystarczy zaczesać je nieco do góry i uzupełnić ubytki. Doskonale sprawdzi się w tym celu delikatna, naturalna kredka.

Dyskotekowe cienie do oczu

W latach 70. na oczy zazwyczaj nakładane były dwa cienie – tuż pod łukiem brwiowym znajdował się jaśniejszy odcień, natomiast na powiekę nakładany był znacznie intensywniejszy kosmetyk. Nierzadko cień praktycznie łączył się z brwiami. Do podkreślenia oczu najlepiej sprawdzą się krzykliwe, intensywne i niestandardowe kolory – warto sięgać po róże, zielenie oraz błękity. Najlepsze będą mocno napigmentowane kosmetyki, można zdecydować się również na brokatowe lub metaliczne cienie. Aby dodatkowo podkreślić spojrzenie warto wykorzystać czarny tusz do rzęs.

Usta – wyraźne i podkreślone

W latach 70. usta podkreślano niemal wszystkimi dostępnymi kolorami – w przeciwieństwie do poprzednich epok zaczęto odchodzić od klasycznych czerwieni i beżów. Za to powrócono do wypełniania naturalnego kształtu ust – przestały być one przerysowane lub nadmiernie zmniejszane. Ponadto usta miały być przede wszystkim błyszczące. W makijażu warto sięgać po metaliczne błyszczyki oraz pomadki w fioletowym czy jaskrawo różowym, a nawet ciemno zielonym i granatowym kolorze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *