Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Jesteś już zmęczona tym, że średnio co dwa tygodnie musisz odwiedzać kosmetyczkę, aby cieszyć się pięknymi paznokciami hybrydowymi? To zupełnie normalne, ale czy wiesz, że manicure hybrydowe możesz wykonać samodzielnie w domowych warunkach? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, lecz zanim się za to zabierzesz, to musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów, jak i dowiedzieć się, jak krok po kroku wykonać paznokcie hybrydowe. Przeczytaj nasz artykuł, aby wiedzieć, jak zrobić paznokcie hybrydowe. Zachęcamy do przeczytania!

Co potrzebujesz do manicure hybrydowego?

Podstawowym produktem, bez którego niemożliwe jest wykonanie paznokci hybrydowych jest kolorowy lakier hybrydowy. Na początku wystarczy Ci jeden, ale z całą pewnością możemy stwierdzić, że wraz z upływem czas Twoja kolekcja będzie się mocno poszerzać. Jednak to zupełnie normalnie, w końcu na rynku możemy znaleźć tak wiele ciekawych kolorów, odcieni, że nie ma w ogóle takiej opcji, aby ich nie przetestować!

Kolejnym niezbędnym produktem jest baza hybrydowa. Jest to nic innego, jak pierwszy lakier, który należy nałożyć na płytkę paznokciową podczas rozpoczynania manicure hybrydowego. Musisz wiedzieć, że nie może być ona najniższej jakości, gdyż to właściwie od niej zależy, jaka będzie trwałość manicure. Wybierz więc produkt, który sprawi, że bardzo długo będziesz mogła się cieszyć boskimi paznokciami!

Oczywiście nie obejdzie się bez topu hybrydowego. Jest to lakier, który nakładamy jako ostatni. Top hybrydowy również ma wpływ na trwałość manicure hybrydowego. Dlatego wybierając go, skupmy się na tym, aby był najwyższej jakości, dzięki czemu nasze paznokcie będą wyglądały doskonale przez znacznie dłuższy czas.

Choć mogłoby się wydawać, że to już wszystko, co jest potrzebne do wykonania manicure, to jednak niestety tak nie jest. Nie obejdzie się bez niezbędnych akcesoriów, do których zaliczamy między innymi aceton – usuwa lakier hybrydowy oraz cleaner – odtłuszcza płytkę paznokciową. Na pewno przyda się też pilnik, za pomocą którego możemy uzyskać wymarzony kształt paznokcia. W takim zestawie powinna znaleźć się też polerka do wygładzania i matowania płytki paznokciowej, drewniane patyczki, dzięki którym można usuwać skórki, jak i usuwać lakier hybrydowy oraz waciki, których nigdy za wiele!

Wybierz zestaw hybrydowy – w którym znajdziesz wszystko to, co potrzebujesz!

Podczas kompletowania zestawu do manicure hybrydowego mamy dwa rozwiązania: każdy produkt możemy kupić osobno lub zdecydować się na zakup gotowego zestawu hybrydowego, który zazwyczaj składa się ze wszystkich niezbędnych produktów do wykonywania paznokci hybrydowych. Ponadto często to drugie rozwiązanie jest znacznie bardziej opłacalne niż kupno pojedynczych artykułów.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe – krok po kroku

Skoro już wszystko masz, to czas przystąpić do wykonania paznokci hybrydowych. Na samym początku należy opiłować paznokcie – czyli nadać im kształt, jaki chcemy. Daj sobie trochę na to czasu, aby wszystko zostało perfekcyjnie wykonane. Następny krok to wycinanie lub odsuwanie skórek – użyj do tego drewnianego patyczka. Teraz przyszedł czas, aby zmatowić płytkę paznokci – niezbędny do tego jest blok polerski.

Kolejny etap to odtłuszczenie płytki paznokciowej. Kiedy mamy dokładnie oczyszczoną płytkę paznokciową to teraz kolej na bazę – należy nałożyć cienką warstwę, a następnie utwardzać ją w lampie UV przez mniej-więcej 2 minut. Następny etap jest właściwie najciekawszy, gdyż nakładamy pierwszą (cienką) warstwę lakieru hybrydowego i ponownie utwardzamy w lampie (2 minuty).

Teraz czas na utwardzenie naszego pięknego koloru za pomocą topu – jak powyżej: po nałożeniu należy go utwardzać przez 2 minuty. Na sam koniec pozostaje odtłuszczanie. I to wszystko – teraz możesz się cieszyć boskimi paznokciach przez nawet 3 tygodnie!

Manicure hybrydowe – czy jest bezpieczne?

Ostatnimi czasy coraz więcej osób zadaje sobie pytanie – czy wykonywanie paznokci hybrydowych na pewno jest bezpieczne? Mimo że manicure hybrydowe  to świetne rozwiązanie, które jest bardzo trwałe i tanie, to nie należy wykonywać go zbyt często. Zgodnie z tym co mówią eksperci – paznokcie hybrydowe powinny być wykonywane maksymalnie 6 razy w ciągu roku. Dlaczego?

Pierwszą przyczyną są uszkodzenia płytki paznokciowej, do których bardzo często dochodzi podczas robienia paznokci hybrydowych. Bardzo często wychodzą one dopiero po zdjęciu hybryd. Przyczyną takich uszkodzeń mogą być różnego rodzaju podrażnienia, czy chociażby alergie. Dlatego podczas samodzielnego wykonywania manicure hybrydowego należy być ostrożnym lub wybierać polecane kosmetyczki.

Wykonywanie paznokci hybrydowych powiązane jest z naświetlaniem ich lampą UV. Mimo że jak zapewniają specjaliści – takie krótkotrwałe naświetlenia są całkowicie bezpieczne, to jednak zbyt częste szkodzi. Trzeba więc wiedzieć, że może pojawić się nadwrażliwość, która najczęściej występuje wtedy, gdy po prostu zbyt często robimy manicure hybrydowe.

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, manicure hybrydowe jest bardzo proste do wykonania. Już dziś możesz sama zacząć je robić – jedyne co musisz zrobić, to zaopatrzyć się w kilka potrzebnych artykułów. Jednak jeśli nie czujesz się pewnie i wolisz, aby Twoimi paznokciami zajął się ktoś, kto się na tym zna, to znajdź dobrą kosmetyczkę, która wykona dla Ciebie wyjątkowe manicure. Dowiedz się również jak samodzielnie zdjąć hybrydę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *