Jak żyć ekologicznie w dużym mieście: 5 prostych wskazówek

W dzisiejszym artykule udzielimy prostych eko-wskazówek, których każdy z nas może przestrzegać. Prowadzenie ekologicznego stylu życia i dbanie o przyrodę jest ważne, ponieważ wiele zasobów na naszej planecie nie jest odnawialnych, a materiały nieprzetworzone powodują nieodwracalną szkodę dla środowiska. Ponadto jest to dość proste: zwłaszcza że masz w arsenale nasze przydatne pomysły. Zanotuj to!

Tip #1: Bądź ekologiczny w supermarkecie

Kupuj produkty w ekologicznych opakowaniach. Na przykład, weź sos w szklanej butelce – w końcu miękkie, plastikowe opakowania z ketchupem, nie zawsze mogą być poddane recyklingowi. Wybierając makaron, kup ten, który jest zapakowany w kartonowe pudełko. Tektura jest łatwa do recyklingu, a opakowania z tworzyw sztucznych będą zatruwać środowisko przez wieki. 

Tip #2: Idź na zakupy z płócienną torbą

Taka torba jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale także bardzo wygodna. Poza tym płócienna torba, w przeciwieństwie do plastikowej torby, nie pęka i mieści o wiele więcej produktów. Ponadto można ją nosić na ramieniu. Aby nie zapomnieć o torbie podczas odwiedzin supermarketu, przechowuj ją w bagażniku samochodu – nie zajmuje ona dużo miejsca.

Tip #3: Oszczędzaj energię elektryczną podczas gotowania

Nie zapomnij przykryć naczyń pokrywką podczas gotowania. Jeśli tego nie zrobisz, to spowolnisz proces parowania cieczy, co zwiększy zużycie energii elektrycznej, a także wydłużysz czas gotowania o 20-30%. Po zagotowaniu wody, jeżeli to możliwe, przełącz się na tryb gotowania w niskiej temperaturze. Pamiętaj również, że naczynia, które nie odpowiadają średnicy palnika, „kradną” 5-10% energii.

Tip # 4: Używaj naturalnych środków czyszczących do czyszczenia domu

Naturalne detergenty są bezpieczne nie tylko dla środowiska, ale także dla zdrowia. Ponadto eko-środki czyszczące nie są testowane na zwierzętach. Zamiast sztucznych aromatów zawierają naturalne zapachy i olejki eteryczne, a chemikalia są zastępowane kwasami mlekowymi i owocowymi. Środki te, na dodatek, są bezpieczne dla dzieci. Produkty z linii Ludwik Ekologiczny spełniają wysokie kryteria środowiskowe i zdrowotne. Co ważniejsze, zostało to potwierdzone uzyskaniem certyfikatu jakości EU Ecolabel.

Tip # 5: Myj okna ściereczką z mikrofibry

Nowoczesne gospodyni coraz częściej zastępują chemiczne środki do mycia okien ściereczkami z mikrofibry. Są one przeznaczone tylko do luster i szyb. Ściereczki z mikrofibry czyszczą powierzchnię bez pozostawiania smug. Jeśli nie ma możliwości zakupu tej użytecznej rzeczy w gospodarstwie domowym, preferuj środki do mycia okien na bazie składników roślinnych. Ich producenci wytwarzają detergenty na bazie octu, który nie jest tak szkodliwy dla naszego zdrowia i środowiska, jak popularne środki czyszczące, które zawierają estry glikolu. Płyn do mycia szyb i luster z serii Ludwik Ekologiczny skutecznie usuwa wszystkie zabrudzenia i nie zawiera szkodliwych chemicznych substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *