Jak żyć zdrowo i gdzie szukać porad..

Złapać autobus, złapać taksówkę, zrobić zakupy, zawieść coś do pracy, odebrać dzieci z przedszkola lub szkoły, a jeszcze prezent dla teściowej bo przecież urodziny, a gdzie się znowu podziały kluczki do mieszkania i jeszcze ta wizyta u dentysty. Pędem, pędem, bo czasu coraz mniej, a doba ma tylko 24 godziny. Dzisiejszy tryb życia wiąże się z pracą na wysokim obrotach.

Zdarza się, że zapominamy o odpoczynku, o relaksie, własnym zdrowiu. Złapać na szybko coś do jedzenia, zamówić jedzenie na wynos, schrupać coś słodkiego i poprawić kawą, bo potrzebny jest jeszcze zastrzyk energii. A co gorsza, czasem do tego dochodzą papierosy, alkohol, niewielka ilość ruchu. W końcu żyjemy w zmotoryzowanym świecie. I jak tutaj w odpowiedni sposób zadbać o siebie? Czy to w ogóle możliwe? Przecież ćwiczenia i dieta wiążą się z inwestycją czasową, zaangażowaniem, a na tego typu rzeczy często po prostu brakuje czasu.

Czy wystarczająco troszczysz się o swoje zdrowie?

W biegu dnia codziennego zapominamy o tym, jak ważne jest nasze zdrowie. Dopóki nie pojawiają się jakieś dolegliwości, które dają widoczne oznaki przemęczenia organizmu lub choroby, żyjemy trochę, jakby jutra miało nie być. Wir pracy, obowiązki domowe, spotkania ze znajomymi, a do tego Internet wraz z social mediami, które skrycie i po cichu kradną nasz cenny czas, a zdarza się, że nawet tego nie dostrzegamy.
Nie warto jednak czekać, kiedy okaże się, że należy dokonać generalnej wymiany ubrań z szafy, bo okazuje się, że potrzebne są większe rozmiary. W końcu zła dieta, do tego częste jedzenie na mieście w połączeniu z brakiem regularnej aktywności fizycznej mogą prowadzić do nadwagi, jak również cukrzycy oraz innych problemów zdrowotnych.
Warto na moment zatrzymać się, zamrozić w czasie, zrobić nie tylko krok do tyłu, co stanąć z boku i spojrzeć obiektywnie na swój harmonogram dnia codziennego. Tak naprawdę ściśle powiązany jest z nawykami, które człowiek sobie wykształcił. Część z nich może działać podświadomie. Odruchowo wieczorami siadamy przed telewizorem, w wolnej chwili przeglądamy Internet. Czasem trwa to kilkanaście minut, czasem pół godziny lub dłużej. A to wystarczająca ilość czasu, by poświęcić ją swojemu ciału i nawet lekkiemu treningowi. Nie trzeba przecież od razu mieć atletycznej sylwetki. W końcu ruch to zdrowie, a to właśnie zdrowie jest najważniejsze.

Ospałość, zmęczenie, brak motywacji do działania
Czy to możliwe, by dieta w realny sposób wpłynęła na to, że ktoś robi się ospały, ma problemy z koncentracją, mniej energii do działania? Oczywiście, że tak. W końcu wraz z pokarmem do organizmu trafiają (a przynajmniej powinny trafiać) bardzo cenne składniki odżywcze. Odpowiadają one za zdrowie całego organizmu, w tym mózgu. Zła dieta przekłada się na niedobory poszczególnych elementów (i nadmiary różnych szkodliwych substancji), a to może prowadzić do problemów ze zdrowiem fizycznym, a także psychicznym.

Gdzie szukać codziennej inspiracji i wiedzy?

Warto poświęcać czas rzeczom faktycznie godnym uwagi. Spójrz na stronę Zyciewzdrowymstylu.pl. Znajdziesz na niej informacje dotyczące odżywiania, aktywności fizycznej i wielu innych tematów.
Zalety strony Zyciewzdrowymstylu.pl:
Jest bardzo przejrzysta.
Przedstawiona wiedza jest konkretna, uporządkowana, poparta źródłami naukowymi i doświadczeniami wielu osób.
Nie ma nachalnego marketingu.
Jest sporo darmowych informacji.
Sprzedawane produkty są w atrakcyjnych cenach, a dodatkowo przy zakupie wszystkich jest 30% zniżki.
Dostępne są darmowe fragmenty sprzedawanych produktów.

Zapraszamy na stronę Zyciewzdrowymstylu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *