Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu podczas ćwiczeń?

Wciąż powtarzany jest mit, że problem nietrzymania moczu dotyczy wyłącznie osób starszych. Jednak w ostatnim czasie coraz więcej młodych kobiet także boryka się z tymi trudnościami. Co ciekawe, są to często kobiety w pełni sił witalnych, które regularnie ćwiczą i dbają o swoje zdrowie. W ich przypadku najczęściej problem nietrzymania moczu pojawia się podczas aktywności fizycznej. Jak radzić sobie z takimi trudnościami? Gdzie szukać pomocy? Wiele ciekawych wskazówek przedstawiamy poniżej.

Nietrzymanie moczu podczas ćwiczeń: zależność

Podczas wielu ćwiczeń, takich jak na przykład podskoki czy wymachy nóg, bardzo często dochodzi do popuszczanie niewielkiej ilości moczu, co znacząco wpływa na komfort wykonywanych aktywności.

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu?

Bez względu na sytuację, nietrzymanie moczu dla nikogo nie jest komfortowym zjawiskiem. Niezwykle ważne jest to, aby podczas zauważenia pierwszych takich trudności, skontaktować się z lekarzem. Pozwoli to na dokładne określenie przyczyn nietrzymania moczu. Zdarza się jednak, że problem ten naprawdę ciężko wyeliminować, dlatego warto wprowadzić odpowiednie rozwiązania, które pozwolą zachować pełną higienę oraz wygodę, nawet w trakcie zaawansowanych ćwiczeń.

Do niedawna najpopularniejszym rozwiązaniem były wkładki higieniczne, jednak nie zawsze spełniają one swoje zadanie. Szczególnie jeżeli chodzimy na basen czy nosimy obcisłe stroje sportowe. Wystarczy chwila, aby pod wpływem podskoków oraz potu, wkładka zaczęła się odklejać. Z tego względu zdecydowanie lepszą alternatywą są tampony na nietrzymanie moczu marki URITAM, które umieszczone w pochwie wywierają odpowiedni nacisk na ściany cewki moczowej i w ten sposób powstrzymują mimowolne popuszczanie moczu. Nie tylko chronią przed wyciekaniem moczu, ale również pochłaniają nieprzyjemny zapach, więc z każdej strony zyskujemy pełną ochronę i bezpieczeństwo.

Zawsze warto ćwiczyć i być aktywnym, a nie tylko wtedy, gdy dotkną nas problemy zdrowotne. W przypadku NTM można skorzystać ze wsparcia lekarza lub rehabilitanta, który będzie wiedział, jakie obszary mięśni należy wzmocnić. Tampony URITAM mogą być uzupełnieniem tych ćwiczeń. Mogą również być używane przez kobiety, które czekają na zabieg chirurgiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *