Jaką poduszkę do spania wybrać?

Dla zwiększenia komfort snu większość z nas sięga po dodatkowe, najczęściej dość miękkie podparcie pod głowę. Czy jednak miękka poduszka do spania jest zawsze dobrym wyborem? Ciekawszą i zdrowszą propozycją, zwłaszcza dla osób uskarżających się na bóle głowy, okolic szyi i karku mogą być różnego rodzaju kliny i umiejętnie wyprofilowane, wykonane ze specjalnego rodzaju pianki, poduszki ortopedyczne. Jaki ich rodzaj wybrać? Które z nich są najlepsze?

Korekcja postawy

Podstawową funkcją wszystkich ortopedycznych poduszek do spania jest zapewnienie optymalnego podparcia dla odcinka szyjnego kręgosłupa, a tym samym odciążenie stale napiętych mięśni karku i przeciwdziałanie związanym z tym dolegliwościom bólowym. Co ważne, ze względu na sposób wyprofilowania taki sprzęt nie tylko podpiera kręgosłup w odcinku szyjnym, ale także sprzyja korekcji postawy podczas snu. Dzięki temu osoby korzystające z tego typu poduszek rzadko kiedy uskarżają się na poranne dolegliwości bólowe okolic szyi, karku, ramion czy pleców. Ortopedyczna poduszka do spania koryguje postawę, tym samym odciąża stale napięte mięśnie, pozwalając się im rozluźnić. W ten sposób niweluje efekt charakterystycznego, porannego zesztywnienia mięśni, zapewniając lepsze samopoczucie po przebudzeniu.

Poduszki ergonomiczne

W sprzedaży obok charakterystycznie wyprofilowanych poduszek ortopedycznych znajdziemy również bardziej uniwersalne, ergonomiczne poduszki do snu. To sprzęt powstaje ze specjalnego rodzaju pianki, która pod wpływem ciepła doskonale dopasowuje się do anatomicznego kształtu ciała, tym samym zapewniając wysoki komfort snu niezależnie od pozycji, jaką zajmiesz w łóżku – możesz spać na boku, plecach lub brzuchu. Ergonomiczna poduszka do spania będzie dobrym wyborem dla osób poszukujących kompromisowego rozwiązania pomiędzy sprzętem korygującym postawę, zapewniającym dobre podarcie dla głowy i szyi, a tradycyjnymi, miękkimi, a przez to niezwykle wygodnymi, ale niezbyt korzystnymi dla kręgosłupa poduszkami puchowymi. Taki sprzęt zminimalizuje ryzyko zwyrodnienia szyjnego odcinak kręgosłupa, jednocześnie zapewniając niezwykle duży komfort snu w każdej pozycji.

Wybór dobrej poduszki do spania to gwarancja dużego komfortu wypoczynku i mniejsze ryzyko dolegliwości związanych z przeciążeniem mięśni odpowiedzialnych za podtrzymywanie szyjnego odcinka kręgosłupa. Długotrwałe stosowanie tego typu sprzętu to także mniejsze ryzyko zwyrodnień szyjnego odcinka kręgosłupa, które są schorzeniami niezwykle uciążliwymi i możliwymi do leczenia jedynie w sposób operacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *