Jaki ekspres do kawy wybrać do domu

Marzy ci się kawa we własnym domu, parzona jak w kawiarni? Lubisz wysublimowane smaki tego czarnego napoju ? Parzenie kawy nie jest twoją mocną stroną ? To czas, aby kupić ekspres do kawy.

Najpopularniejsze ekspresy do kawy


Firma De’Longhi jest leaderem w branży urządzeń do parzenia kawy. Na rynku możemy spotkać ciśnieniowe ekspresy do kawy dla firm, punktów gastronomicznych, jak i do użytku domowego.
Tego typu urządzenia są łatwe w obsłudze dla potencjalnego użytkownika. Kawa wytwarzana pod ciśnieniem jest lepiej przyswajalna przez organizm, a tym samym zdrowsza. Nie wspomnę już o doskonałym smaku i aromacie prawdziwej kawy, przygotowanej przez wytrawnego baristę.

Główną zaletą tych urządzeń, która decyduje o dużej popularności tego rodzaju ekspresów do kawy wśród konsumentów, jest zaawansowana technologia, która umożliwia przyrządzanie różnych typów kawy. Dodatkowym atutem jest wiele przydatnych funkcji, które pozwalają na regulowanie intensywności naparu, jego rodzaju oraz spienianie i dodawanie mleka w procesie parzenia kawy.


Czym kierować się przy wyborze ekspresu ciśnieniowego

Przy wyborze odpowiedniego urządzenia należy kierować się takimi parametrami jak:
1. Moc grzałki- im większa, tym szybciej przebiega proces zaparzania kawy
2. Ciśnienie ekspresu (niskociśnieniowe i wysokociśnieniowe) – świadczy o jakości kawy. Ekspresy ciśnieniowe działają zazwyczaj na wysokie ciśnienie.
3. Rozmiar urządzenia- zależy nam na ergonomicznych i niewielkich kształtach, aby nasz ekspres zajmował dużo miejsca w kuchni.
4. Płyta grzewcza
5. Wielkość pojemników na wodę i kawę- ten parametr jest szczególnie ważny, jeżeli kupujemy express do masowego użytku, np. w firmie czy kawiarni. W domu nie ma to aż takiego znaczenia.


Kolbowe ekspresy ciśnieniowe De’Longhi

Kolbowy ekspres do kawy to doskonały wybór do domowego użytku. To niewielkich rozmiarów urządzenie, ale z dużą mocą grzewczą, łączy w sobie wiele funkcji, prostotę użytkowania oraz finezyjny smak i aromat parzonych napoi. Przykładem jest model EC 685 De’Longhi. Głównym jego atutem jest możliwość regulacji wysokości, aż do 12 cm. Dzięki czemu zaparzysz w nim kawę w małej filiżance, kubku lub szklance latte. Wysokie ciśnienie (15 bar) pozwala na wydobycie z kawy bogatego i intensywnego smaku i aromatu. System termblock umożliwia na przygotowanie jej w idealnej temperaturze.

Do innych jego zalet należą:
– Filtr z podwójnym dnem, który wydobywa bogaty aromat i aksamitny smak każdej kawy. W zestawie są trzy odrębne filtry, umożliwiające dokładne odmierzenie odpowiedniej ilości kawy, a także zastosowanie kapsułek, dostępnych w sprzedaży.
– Możliwość przygotowanie dwóch kaw jednocześnie, bez straty na jakości.
– System podgrzewania filiżanek oraz regulacja czterech poziomów ustawienia temperatury kawy.
– Dysza parowa, układ spieniania mleka daje możliwość parzenia wielu gatunków kaw: cappuccino, latte, ristretto, espresso, wytwarzanie gorącego mleka i wody oraz wiele innych gorących napoi.

Jaki ekspres do kawy wybrać do domu?

Kolbowy ekspres do kawy De’Longhi model EC 685 cechuje elegancki i nowoczesny wygląd, a także niewielkie i ergonomiczne rozmiary. Dzięki swojej funkcjonalności i kompaktowej budowie to urządzenie doskonale wpisze się w aranżację każdej domowej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *