Jaki kolor włosów dobrać do cery naczynkowej?

Niedoskonałość cery taka jak pojawiające się naczynka, zaczerwienienia na twarzy możemy zakamuflować nie tylko odpowiednim fluidem, ale także odcieniem posiadanej czupryny. Zatem jaki wybrać kolor włosów do czerwonej twarzy? Spróbujmy się na tym zastanowić i wybrać jedno z najlepszych rozwiązań!

Jaki kolor włosów wybrać do cery naczynkowej?

 

Cera naczynkowa jest delikatna i pojawia się na niej charakterystyczny rumień. Czasem jest to wynikiem diety, hormonów czy zmiany temperatury. Z pewnością taka cera wymaga stosowania filtrów przeciwsłonecznych oraz odpowiednio dobranych kosmetyków. Wieczorna pielęgnacja jest również istotna, ponieważ nałożony kosmetyk nawilża skórę i wzmacnia naczynka krwionośne.

W ciągu dnia efekt dobrze wykonanego makijażu kryjącego można wzmocnić korzystnie dobranym odcieniem włosów. Jaki kolor wybrać do cery naczynkowej? Przede wszystkim naturalny taki jak blond, brąz, ale tylko takie tony, które nie wpadają w barwę czerwieni, różu czy fioletu.

Masz czerwoną twarz przez cerę naczynkową? Wybierz odpowiedni kolor włosów!

 

Przede wszystkim w takim przypadku zrezygnuj z odcieni włosów, które mogą zaogniać charakterystyczne plamki na twarzy. Po prostu postaw na ciepłe odcienie blond. Pasujące kolory włosów do cery naczynkowej to również platynowy, kasztanowy czy różne nasycenia brązu. Z pewnością pękające naczynka, czerwone plamy nie będą kontrastowały z wymienionymi kolorami.

Powinnaś pamiętać, że jeżeli wybierzesz zimne odcienie koloru blond, takich jak platyna, to mogą wizualnie dodawać lat.

Najczęściej cera borykająca się z pękającymi naczynkami jest jasna i delikatna. Jednym z bezpieczniejszych dla niej wyborów kolorów włosów jest zasada, aby barwa była o 2 tony ciemniejsza lub jaśniejsza od posiadanego odcienia. Wtedy mamy pewność, że zmiana nie będzie uderzająca i uwidoczniająca problemy cery naczynkowej. Wybór odpowiedniego koloru włosów nie jest trudny i warto wziąć pod uwagę przedstawione powyżej wskazówki.

Najlepsze kolory włosów dla cery naczynkowej

Wśród wielu dostępnych odcieni z pewnością znajdziesz pasujący kolor włosów do cery naczynkowej. Przede wszystkim będą to tony naturalne, które nie kontrastują z pojawiającymi się zaczerwieniem na twarzy. Bezdyskusyjny jest kolor blond w różnych odcieniach; od jasnego po ciemny, które doskonale podkreślą słowiańską urodę. Warto dodać, że słoneczne barwy włosów są odpowiednie dla większości typów urody.

Obok koloru blond przy cerze z pojawiającymi się pajączkami sprawdzą się także włosy w odcieniach brązu. Jeżeli cera na twarzy jest delikatna i jasna korzystnie wyglądają rozjaśnione pasemka na ciemniejszych kolorach.

Jakie zatem kolory włosów wybrać? Poniżej krótkie podsumowanie:

  • odcienie blond, czyli mysi, platynowy, beżowy, jasny słoneczny, ciepły miodowy, ciemny,
  • kasztanowy,
  • czekoladowy brąz,
  • jasny lub średni brąz.

Cera naczynkowa może powodować uczucie dyskomfortu, które można zminimalizować odpowiednio dobraną kolorystyką włosów oraz odzieży. Takie małe sztuczki pomogą zniwelować niedogodności związane z pojawiającymi się niedoskonałościami cery.

Jakich kolorów włosów unikać przy cerze naczynkowej?

 

Zaczerwienia powstające na twarzy przy cerze naczynkowej, mogą zostać wyeksponowane przez nieodpowiednio dobrany kolor włosów.

Oto kilka naszych podpowiedzi, których odcieni należy unikać:

  • kolory pochodne od czerwieni – będzie to miedziany, a także barwy fioletu i różu, które mogą uwidocznić pajączki,
  • czarny – spowoduje zbyt duży kontrast pomiędzy kolorem włosów a jasną cerą.

Jeżeli nadal wahasz się, czy dany kolor włosów pasuje do cery naczynkowej, to skorzystaj z porady fryzjera. Doświadczenie, zmysł estetyczny i sugestie stylisty będą wsparciem przy wyborze kolorów włosów.

Pomogą ci w tym również nowe technologie, które nie pozostają w tyle z rozwiązaniami. Istnieją już aplikacje na telefon, dzięki którym dopasujesz kolor włosów do zdjęcia swojej twarzy. Bez wykonania zmiany możesz przyglądać się i wybrać najkorzystniejszy kolor włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *