Jaki kolor włosów dobrać do ciemnej karnacji?

0 319

Urlop czy wielkie wyjście jest okazją na zmianę fryzury lub koloru włosów. Niefortunnie dobrana farba na włosy może spowodować nie tylko złe samopoczucie, ale także negatywny odbiór w otoczeniu. Jeżeli przymierzasz się do zmiany tonacji swojej fryzury, to spróbuj określić swój typ urody. Wtedy łatwiej będzie znaleźć odpowiedź na wiele pytań. W tym, jaki kolor włosów pasuje do ciemnej karnacji. Zapoznaj się z podziałem na typy kolorystyczne, dobierz kolor włosów i wejdź w kolejny dzień z nowym wizerunkiem!

Sprawdź, jaki jest Twój typ kolorystyczny

Podstawowy podział na typy karnacji uwzględnia kolor skóry, oczu i włosów. Bezsprzecznie jest związany z porami roku. W każdym rodzaju możemy wyróżnić jeszcze podtypy urody, które będą związane z odcieniem ciepłym i chłodnym oraz czy wizerunek jest stonowany, czy kontrastowy. Dla dokładnego zobrazowania tego podziału można posłużyć się Królewną Śnieżką, której uroda charakteryzuje się dużym kontrastem.

Spróbuj przeanalizować i określić swój typ kolorystyczny:

  • Wiosna – ciepła, jasna, kontrastowa
  • Lato – chłodne, jasne, stonowana
  • Jesień – ciepła, ciemna, stonowana
  • Zima – chłodna, ciemna, kontrastowa.

Nie zawsze uda się zakwalifikować dokładnie do danego typu karnacji, ponieważ może łączyć w sobie elementy dwóch sąsiadujących koło siebie pór roku. Ponadto wraz z wiekiem może ulegać zmianie nasz typ kolorystyczny np. siwe włosy, które ochłodzą wizerunek.

– Jaki kolor włosów wybrać do ciemnej karnacji?

Ciemna karnacja ma to do siebie, że podczas ekspozycji na słońce szybko łapie brązowy lub złotawy odcień, a zaczerwienienia szybko ustępują. Jeżeli chodzi o naturalną kolorystykę włosów, to panie cieszące się śniadą cerą mogą posiadać ciemny blond, różne tonacje brązowe czy kruczoczarne kosmyki. Natomiast odcień źrenic, jakie możemy spotkać, to niebieskie, zielone, a także brązowe.

Nie najlepszym pomysłem przy ciemnej karnacji jest rozjaśnianie włosów, ponieważ mogą sprawiać wrażenie nienaturalnych. Rozsądniejszym rozwiązaniem jest położenie farby w kolorze średni bądź ciemny blond, na których możesz jeszcze rozświetlić pasemka.

Jaki kolor włosów do niebieskich oczu i ciemnej karnacji?

Jak już wspominaliśmy, to kolor włosów ma za zadanie również podkreślić tęczówkę oczu. Z pewnością przy ciemnej karnacji niebieska barwa będzie odbijała się od śniadej cery. Można ten efekt uwydatnić odcieniem fryzury w kolorze brąz. Do wyboru jest bardzo dużo odcieni od kasztanowego po czekoladowy czy głęboki brąz. Przy niebieskiej tęczówce sprawdzi się także brondi, czyli połączenie brązu u nasady z końcówkami w kolorze blond.

Jaki kolor włosów do brązowych oczu i ciemnej karnacji?

Ciemna karnacja kojarzy się z ciemna oprawą oczy, dlatego brązową tęczówką harmonijnie połączy się z włosami brązowymi, ciemnym blond czy w formie wspominanego już brondi.

Jaki kolor włosów do piwnych oczu i ciemnej karnacji?

Oczy piwnych nie należy mylić z brązową tęczówką, ponieważ jest to połączenie dwóch kolorów brązu z zielonym, a i spotkać można połączenie z niebieskim. Przy tak charakterystycznej tęczówce sprawdza się odcienie koloru rudego, tonacje brązu, ale także czarny.

Jaki kolor włosów do zielonych oczu i ciemnej karnacji?

Większość osób, gdy pomyśli o zielonych oczach, to kojarzy je z włosami w odcieniu rudego koloru. Tak też jest przy ciemnej karnacji.  Wszystkie odcienie tego koloru wspaniale podkreślają zieloną tęczówkę i nie kontrastują z ciemniejszą karnacją. Obok odcieni rudego sprawdzi się też kolor mahoń, brąz czekolada czy kasztan.

Najlepsze kolory włosów dla kobiet z ciemną karnacją

Można prześledzić powyższy poradnik i wysnuć wnioski, że najlepsze kolory włosów dla pań o śniadej cerze to odcienie brązu, ciemny blond. Czy tylko te kolory są zarezerwowane? Otóż nie! Zatem jaki kolor włosów do ciemnej karnacji? W świecie show-biznesu gwizdy pochodzenia latynoskiego często swoją urodę podkreślają włosami w odcieniu blond. Jak można zauważyć, to jasne refleksy poprzeplatane są ciemniejszymi odcieniami, co tworzy rewelacyjny efekt.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.