Jaki kolor włosów dobrać do ciemnej karnacji?

Urlop czy wielkie wyjście jest okazją na zmianę fryzury lub koloru włosów. Niefortunnie dobrana farba na włosy może spowodować nie tylko złe samopoczucie, ale także negatywny odbiór w otoczeniu. Jeżeli przymierzasz się do zmiany tonacji swojej fryzury, to spróbuj określić swój typ urody. Wtedy łatwiej będzie znaleźć odpowiedź na wiele pytań. W tym, jaki kolor włosów pasuje do ciemnej karnacji. Zapoznaj się z podziałem na typy kolorystyczne, dobierz kolor włosów i wejdź w kolejny dzień z nowym wizerunkiem!

Sprawdź, jaki jest Twój typ kolorystyczny

Podstawowy podział na typy karnacji uwzględnia kolor skóry, oczu i włosów. Bezsprzecznie jest związany z porami roku. W każdym rodzaju możemy wyróżnić jeszcze podtypy urody, które będą związane z odcieniem ciepłym i chłodnym oraz czy wizerunek jest stonowany, czy kontrastowy. Dla dokładnego zobrazowania tego podziału można posłużyć się Królewną Śnieżką, której uroda charakteryzuje się dużym kontrastem.

Spróbuj przeanalizować i określić swój typ kolorystyczny:

  • Wiosna – ciepła, jasna, kontrastowa
  • Lato – chłodne, jasne, stonowana
  • Jesień – ciepła, ciemna, stonowana
  • Zima – chłodna, ciemna, kontrastowa.

Nie zawsze uda się zakwalifikować dokładnie do danego typu karnacji, ponieważ może łączyć w sobie elementy dwóch sąsiadujących koło siebie pór roku. Ponadto wraz z wiekiem może ulegać zmianie nasz typ kolorystyczny np. siwe włosy, które ochłodzą wizerunek.

– Jaki kolor włosów wybrać do ciemnej karnacji?

Ciemna karnacja ma to do siebie, że podczas ekspozycji na słońce szybko łapie brązowy lub złotawy odcień, a zaczerwienienia szybko ustępują. Jeżeli chodzi o naturalną kolorystykę włosów, to panie cieszące się śniadą cerą mogą posiadać ciemny blond, różne tonacje brązowe czy kruczoczarne kosmyki. Natomiast odcień źrenic, jakie możemy spotkać, to niebieskie, zielone, a także brązowe.

Nie najlepszym pomysłem przy ciemnej karnacji jest rozjaśnianie włosów, ponieważ mogą sprawiać wrażenie nienaturalnych. Rozsądniejszym rozwiązaniem jest położenie farby w kolorze średni bądź ciemny blond, na których możesz jeszcze rozświetlić pasemka.

Jaki kolor włosów do niebieskich oczu i ciemnej karnacji?

Jak już wspominaliśmy, to kolor włosów ma za zadanie również podkreślić tęczówkę oczu. Z pewnością przy ciemnej karnacji niebieska barwa będzie odbijała się od śniadej cery. Można ten efekt uwydatnić odcieniem fryzury w kolorze brąz. Do wyboru jest bardzo dużo odcieni od kasztanowego po czekoladowy czy głęboki brąz. Przy niebieskiej tęczówce sprawdzi się także brondi, czyli połączenie brązu u nasady z końcówkami w kolorze blond.

Jaki kolor włosów do brązowych oczu i ciemnej karnacji?

Ciemna karnacja kojarzy się z ciemna oprawą oczy, dlatego brązową tęczówką harmonijnie połączy się z włosami brązowymi, ciemnym blond czy w formie wspominanego już brondi.

Jaki kolor włosów do piwnych oczu i ciemnej karnacji?

Oczy piwnych nie należy mylić z brązową tęczówką, ponieważ jest to połączenie dwóch kolorów brązu z zielonym, a i spotkać można połączenie z niebieskim. Przy tak charakterystycznej tęczówce sprawdza się odcienie koloru rudego, tonacje brązu, ale także czarny.

Jaki kolor włosów do zielonych oczu i ciemnej karnacji?

Większość osób, gdy pomyśli o zielonych oczach, to kojarzy je z włosami w odcieniu rudego koloru. Tak też jest przy ciemnej karnacji.  Wszystkie odcienie tego koloru wspaniale podkreślają zieloną tęczówkę i nie kontrastują z ciemniejszą karnacją. Obok odcieni rudego sprawdzi się też kolor mahoń, brąz czekolada czy kasztan.

Najlepsze kolory włosów dla kobiet z ciemną karnacją

Można prześledzić powyższy poradnik i wysnuć wnioski, że najlepsze kolory włosów dla pań o śniadej cerze to odcienie brązu, ciemny blond. Czy tylko te kolory są zarezerwowane? Otóż nie! Zatem jaki kolor włosów do ciemnej karnacji? W świecie show-biznesu gwizdy pochodzenia latynoskiego często swoją urodę podkreślają włosami w odcieniu blond. Jak można zauważyć, to jasne refleksy poprzeplatane są ciemniejszymi odcieniami, co tworzy rewelacyjny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *