Jaki powinien być fotel do biura

Praca umysłowa teoretycznie nie nadwyręża naszych mięśni i ścięgien. Niemniej jednak wielogodzinne spędzanie czasu na jednym miejscu ma wpływ na naszą postawę i sylwetkę. Dlatego praca w biurze również niesie swoje ryzyko uszczerbku na zdrowiu.

Dlatego istotną sprawą w biurze jest odpowiednio dobrany fotel, który zapewni nam pełen komfort pracy, a także prawidłowe podparcie wszystkich części ciała.

Co to jest fotel ergonomiczny

Obecnie bardzo dużo się mówi o tzw. ergonomii. Z tym pojęciem wiąże się wiele dziedzin naszego życia. Najbardziej popularna jest ergonomia pracy, która ma optymalizować pracę, tak aby jej efektywność była możliwie najlepsza, przy możliwie zminimalizowanym nakładzie. A jak to się ma do fotela ergonomicznego ?  Otóż to mebel, który nie tylko podnosi komfort jego  użytkowania, ale także ma dobroczynny wpływ na naszą sylwetkę i postawę.

Określa to zespół cech, które ukazują czy dany fotel biurowy jest dopasowany do naszego ciała. Te parametry to :

Wysokość- regulacja wysokości fotela jest bardzo istotną sprawą w czasie wielu godzin pracy przy komputerze. Tym bardziej, że może z niego korzystać wiele osób. Prawidłowa wysokość, gwarantująca właściwą postawę ciała podczas siedzenia to taka, przy której nogi pozostają zgięte w kolanach pod kątem 90 stopni.

Oparcie- powinno być wyprofilowane do kształtu naszego kręgosłupa z podparciem lędźwiowym. Wygodny fotel biurowy pozawala na komfortowe  oparcie się w każdym momencie bez obciążania kręgosłupa.

Wentylacja-  Zdecydowanie wpływa na komfort pracy i trwałość samego krzesła. Przy fotelach tapicerowanych materiałami naturalnymi w zasadzie nie jest ona potrzebna. Jednak fotele biurowe z tkanin syntetycznych wymagają niewielkich otworów wentylacyjnych.

Siedzisko- miękkie, ale nie za bardzo głębokie. Właściwie jego charakter nie zaburza ergonomii, a raczej zależy od indywidualnych potrzeb danego użytkownika. Zbyt płytkie lub zbyt głębokie zwiększa zmęczenie siedzącego.

Podłokietniki- ich zadaniem jest aktywne wspierania rąk przez cały czas pracy przy komputerze. Zazwyczaj są regulowane i można dostosować je indywidualnie do wysokości danego użytkownika.

Fotele do biura

Ergonomiczne fotele biurowe znajdziecie Państwo na stronie edinos.pl. Ich budowa i kształt gwarantują pełen komfort spędzania na nich czasu, bez obciążania kręgosłupa i innych partii ciała. Profesjonalne oparcie pootrzymuje piersiowy odcinek kręgosłupa, zaś wygodne siedzisko i odporna na zaplamienia tapicerka podnosi ich funkcjonalność. Nowoczesna technologia regulacji pozwala dostosować je do własnych indywidualnych potrzeb. Fotele biurowe posiadają certyfikaty i atesty,  potwierdzające ich pozytywny wpływ na ciało człowieka. Zarówno nowoczesny jak i klasyczny design zachwyci swoją indywidualnością każdego klienta. Wśród tak szerokiego  asortymentu Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *