Jaki wybrać strój do ćwiczeń dla początkujących?

Każdy, kto zaczyna swoją sportową przygodę, powinien pomyśleć o zapewnieniu sobie odpowiedniego stroju do ćwiczeń. Jest to ważny aspekt, który wpływa na nasz komfort, a także nie pozostaje bez znaczenia na efektywność ćwiczeń.

Jeśli strój będzie krępował nasze ruchy i nie będziemy się czuli w nim swobodnie, trudniej będzie nam wykonać pewne ćwiczenia. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi dotyczących tego, jaki strój do ćwiczeń wybrać dla początkujących?

Oczywiście wybór idealnego stroju podyktowany jest również tym, na jaką aktywność fizyczną się zdecydujecie. Jest jednak kilka aspektów, o których warto pamiętać. Zobaczcie!

Obuwie 

Jedną z ważniejszych kwestii jest wybór odpowiedniego obuwia. Jeśli stawiamy na fitness, czy ćwiczenia na siłowni, powinniśmy wybrać obuwie sportowe, które przeznaczone jest właśnie do tego rodzaju aktywności fizycznej. Kluczowe jest niewątpliwie dobranie odpowiedniego rozmiaru. Zbyt małe buty będą powodować otarcia itp., natomiast zbyt duże nie będą w prawidłowy sposób przetrzymywać naszej stopy. Obuwie dedykowane dla fitness, w podeszwie ma zazwyczaj poduszki amortyzujące wstrząsy, a także zapobiegają poślizgnięciom. Nie bez znaczenia jest także materiał z jakiego są wykonane. Zwróćmy uwagę na to, aby były to buty przepuszczające powietrze. W Internecie i sklepach sportowych mamy niezwykle szeroki wybór. Znajdziemy również obuwie, sięgające za kostkę, co jest dodatkowym zabezpieczeniem i amortyzacją dla tej części stopy.

Sportowa bielizna

W przypadku kobiet to kolejny bardzo istotny element ubioru sportowego. Absolutnie powinniśmy zrezygnować podczas ćwiczeń ze staników, które nosimy na co dzień. Tylko i wyłącznie biustonosze sportowe, przeznaczone do aktywności fizycznej są odpowiednią bielizną na fitness, siłownię itp. Sportowe staniki w odpowiedni sposób potrzymają biust, a także są dużo bardziej komfortowe. Podczas zakupu takiego biustonosza warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Pierwszy z nich to zapięcie. Dla pań z mniejszym biustem wystarczające będą te zakładane przez głowę. Dla kobiet o większym biuście, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są zapinane biustonosze. Drugim aspektem są ramiączka. Ważne by były one dosyć szerokie. Dzięki temu dobrze utrzymają biust, a także nie będą wżynać się w ramiona i powodować otarć. Jeśli kupujecie biustonosz w sklepie stacjonarnym, warto po jego przymierzeniu wykonać kilka ruchów, podskoków, czy podnieść ręce do góry. To najlepszy sposób na to, aby sprawdzić, czy stanik jest odpowiednio dobrany i dopasowany oraz czy będzie spełniał swoją podstawową funkcję podczas ćwiczeń.

Ubranie 

Buty oraz bielizna to podstawa i najważniejsze elementy garderoby, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę w kontekście ćwiczeń. W kwestii ubrań mamy nieco większą dowolność i w dużej mierze zależy to od naszych indywidualnych preferencji. W końcu, jedne z nas lepiej czują się w sportowych legginsach, a inne w nieco luźniejszych dresach. W sklepach mamy ogromny wybór różnych krojów, kolorów itd., a ubrania oprócz tego, że są funkcjonale, także fajnie wyglądają, co często dodaje nam pozytywnej energii i motywuje do ćwiczeń. Pamiętajcie jednak, aby ubrania te były wykonane z dobrej jakości materiałów, aby przepuszczały powietrze i abyśmy czuli się w nich po prostu komfortowo.

A kiedy zapewnimy sobie odpowiedni strój, nie pozostaje nam nic innego jak przystąpić do działania i zacząć ćwiczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *