Jakie wybrać plisy okienne?

Sposobów na zasłonięcie naszych okien przed wścibskimi sąsiadami lub mocnymi promieniami słonecznymi jest obecnie bardzo wiele. Warto też zadbać o sam klimat we wnętrzu, tak aby zasłony nie były tylko zasłonami, ale elementem dopełniającym nasze wnętrze.

Wyjątkowy charakter i klimat w pomieszczeniu zapewnią plisy okienne. Ten rodzaj żaluzji zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników, jako element ciekawej i oryginalnej aranżacji. Niemniej jednak pojawia się pytanie, jakie wybrać plisy okienne, aby te odpowiednio wpisały się w dane wnętrze.

Czym są plisy okienne

To swego rodzaju żaluzje okienne, które ze względu na swoją nazwę charakteryzują się plisowaną fakturą. Zatem swoim wyglądem przypominają harmonijkę z kartonu albo papieru. Materiał, z którego są wykonywane może sugerować, że mogą być one nietrwałe i nie spełniać swoich wymogów. Dlatego dobierając tego typu żaluzje okienne warto wybrać wyrób wysokiej jakości, taki jak plisy Cosimo. Plisy Cosimo są wykonane z trwałych i solidnych materiałów. Posiadają również funkcjonalne i trwałe mechanizmy regulacji, zapewniające prostą obsługę.

Na jakie okna można zastosować plisy okienne

Tego typu żaluzje plisowane produkowane są zwykle na indywidualne zamówienie na dowolny, popularny wymiar okna. Dla bardziej wymagających produkowane są również w niestandardowych wymiarach, typach i kształtach, a także na okna dachowe. Zatem ten rodzaj żaluzji można dostosować do każdego wymiaru okna.

Plisy okienne mogą posiadać trzy rodzaje regulacji, w zależności gdzie i na jaki rodzaj okna mają być montowane:
– regulowane za pomocą uchwytów zamontowanych u dołu okna
– tradycyjnie regulowane sznurówką
– wyposażone w linki boczne, utrzymujące żaluzje przy oknie- ten typ stosowany jest do okien połaciowych.

Plisy okienne a aranżacja wnętrza

Dzięki indywidualnym zamówieniom plisy Cosimo można nabyć w różnych wariantach i kolorach, dopasowanych do charakteru i barwy wnętrza. Na jakie kolory plis się zdecydować ? O tym będzie decydowała strona, od której znajduje się dane wnętrze, rodzaj oraz kolorystyka samego pomieszczenia. Warto też zwrócić uwagę na to, że takie żaluzje kolorystycznie mają duży wpływ na całość aranżacji wnętrza.

Na przykład w sypialni dominują barwy stonowane i jasne, takie jak szare, beżowe, ecru, błękitne. Te kolory sprzyjają relaksowi. Niemniej, jednak jeżeli sypialnia znajduje się od strony słonecznej domu czy mieszkania warto wtedy zdecydować się na ciemne kolory, które skutecznie odgrodzą nas od nadmiernego słońca.

W salonie lub kuchni możemy pomyśleć o bardziej intensywnych barwach, które ożywią te pomieszczenia i nadadzą pozytywnego charakteru. Dobierając kolor żaluzji do tych pomieszczeń warto zwrócić uwagę na kolorystykę dodatków, tak aby całość współgrała ze sobą.


Jaki kolory najlepiej komponują się w danym pomieszczeniu

Zieleń to kolor uspakajający, więc często zalecany jest w miejscu pracy, czyli w biurach. Niebieski doskonale komponuje się z armaturą łazienki. Niebieski lub zielony jest również dobrym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego. W pokoju dziennym lub salonie zależy nam na pozytywnej atmosferze, więc warto zainwestować w żaluzje o jasnych i słonecznych kolorach takich jak odcienie żółci czy pomarańczy. Odważnym polecam czerwienie, fiolety i limonki, taki kolor doskonale współgrają z szarościami industrialnego wnętrza.

Jeżeli trudno nam się zdecydować na konkretne kolory to beż pasuje do większości aranżacji. Można go jeszcze przełamać delikatnym wzorem, aby całość nie tworzyła nudnej i monotonnej kompozycji. W naszym sklepie znajdziecie Państwo szeroki wybór wzorów i kolorów plis gotowych na wymiar, jak i dedykowane do niestandardowych okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *